Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po apr 06, 2020 06:21

MONONUKLEOZA

<< x

wild animals

Pleničar

Vnosov: 6

Kraj: Maribor

Odgovor Po apr 14, 2003 13:46

MONONUKLEOZA

Danes so mi postavili to diagnozo....Zanima me če ima kdo od vas izkušnje s to boleznijo in predvsem kako dolgo je trajala...
<< x

Twister

Pleničar

Vnosov: 20

Kraj: Ljubljana

Odgovor Po apr 14, 2003 15:43

Ojoj stari smiliš se mi!!

Jst sm to sranje preboleval tocno pred enim letom! Bezgalke sem mel tolk zatečene da sm lahk sam čokolino pa jogurt jedu!

Problem je pa v tem,da za to bolezen ne obstaja zdravila, tko da jo moraš kar sam preboleti!
Jst sm bil tok bogi,da sem zjutri komi vstal bolela me je glava in vsi notranji organi ponoc sem pa švical k konj!!
V takem stanju sem bil kaka dva tedna,da sem se pa čist pozdravil je pa trajalao skoraj 2 meseca pa še takrat sem bil ful švoh!!

Men je zdravnica rekla da ti lahko ta virus poškoduje ladvice in jetra s tem pa tudi metabolizem!!

Če te še kej zanima sam vpraši!!

LP pa hitro okrevanje!

P.S A to veš da se tej bolezni reče tudi bolezen poljubljanja,ker se prenaša tudi s slino! LOL
<< x

Shark

Odgovor Po apr 14, 2003 16:09

Moja punca jo je prebolela in ker vem koliko casa to traja se mi kar smilis.
Pri njej je to trajalo 4 mesece, od tega je en mesec odlezala na klinicnem, kjer so jo vsak dan 2-3x spikali, zelo je shujsala.

Upam da pri tebi to ne bo trajalo tako dolgo pa cim hitrejse okrevanje.
<< x

PilotGirl

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Po apr 14, 2003 17:31

To sem tudi jaz ces dala. Zadeva je cisto odvisna od tvojega organizmma. Nekdo jo preboleva štirih do šestih tednih nekdo pa tudi dal casa. Predvsem problem mononukleoze je, da ko nekako te spravijo, da nimas vec otecenih bezgavk imas zelo sibek imunski sistem in vases vsako zadevo, vsaj meni se je to zgodilo. Naceloma zdravil ni edino, ce imas hujso obliko te poslejo v bolnico ker dobivas infuzije z antibiotiki. Po okrevanju bos mel skoraj sigurno se dva do tri mesece tezave z pocutjem potrtost, primankovalo ti bo moči in zaspan bos ces dan ozeroma izcrpan.

Jaz sem blazila zadeve tako, da mi je doktor predpisal zdravila proti bolecinam, ker mene so zelo bolele bezgavke in pomagala sm si veliko z protinski praški in glutaminom, ter seveda veliko pocitka. Pa na vitamine ne pozabi!

------
Kako deluje bolezen, da bos vedel kaj se dogaja z telesom: To povzroca Epstein-Barrov verus (Zato jo tudi imenujejo Epstein-Barrov bolezen ali mononukleoza). Bolezen nastane le, ce clovek z virusom v starosti, ko je njegov imunski sistem najbolj dejaven. V telesu se virus razmnožuje v limocitih (leukocitih, ki so sestavina imunskega sistema). Z tem virusom okuzeni lifociti se spremenijo po videzu in pravimo, da so apatični.

Ce rabis kakrsno koli informacijo me lahko tudi preko maila vprasas.

Lp in cimhitrejse okrevanje.

[Edited on 4/14/03 by PilotGirl]
<< x

wild animals

Pleničar

Odgovor Po apr 14, 2003 18:17

Uh...Vidim da stvar sploh ni tako redka..
Tudi sam imam zatečene bezgavke opažam pa tudi prekomerno utrujenost in potenje, a se mi vseeno zdi da je najhujsa faza ze za mano (pred diagnozo sem bil 1 teden cist down)Nimam pa k sreči nobenih bolečin notranjih organov, glavobolov ali povišane telesne temperature. Me je pa strah da nisem nalezel tudi punce, čeprav je zaenkrat še čisto zdrava. SHARK a se ti nisi nalezel od punce?

Nasploh sumim da sem virus že dalj časa nosil v sebi in da je izbruhnil kot posledica imunske oslabelosti, ki je bila pogojena z pretreniranostjo, premalo spanja....
Ob tem kar je omenil floko (nevarnost da bi počila vranica) sploh ne upam omeniti da sem včeraj delal še počepe.. Dokler na testu nebom negativen se ne dotaknem več nobene uteži in nasploh strogo mirujem.

Hvala vsem za odgovor in za želje po hitrem okrevanju

LP
Uroš
<< x

PilotGirl

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Po apr 14, 2003 18:52

Uros, pri meni je bil cisti problem, ker sem bila pretrenirana.

Klede punce je pa tako, ce ma dobri imunski sistem nebo se ne bo nalezila, naj pa malo poskrbi kot za nasvet z vitamini. Sicer, ko sem jaz zbolela se je nazalost nalezel tudi moj fant tako, da sva oba prebolevala. Sej pravim ni pa nujno!
<< x

Shark

Odgovor Sr apr 16, 2003 14:19

Ne jaz se na sreco nisem nalezu, zgleda da sem imel takrat dobro imunost!Sem pa tisti cas full sadje užival pa full vitaminov pil, pa čaja sem tid veliko spil(zeliscnega)!
LP!
<< x

JakaČaka

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Če okt 28, 2004 20:43

Seos!

Seos vsem!

Torej tudi jaz imam ta jeben virus. Sam ni še ziher, dogaja se mi vse zgoraj našteto, torej imam zelo zelo zaotečene bezgavke po celem telesu, ponoči švicam kot bedak, za bolečine pa pijem lekadol, sam se zaj celo večer že tolažim, da sem neki ded in da mi ni treba pit lekadola, sam vam ne morem opisat kak me bolijo bezgavke ter glava. Edino kar je je to, da me ne boli grlo, danes so me začele bolite malo jetra ter trebuh.. Zamislite si pa naslednjo stvar, danes sem prišel v bolnico na infekcijski oddelek ter mi je zdravnik predlagal test za HIV???? halo?? Meni se je skor zmešalo... Malo sem pogledal na netu kaj se dogaja, če imaš hiv, sam to se ne dogaja z mano. Sicer imaš bezgavke tudi zaotečene, sam baje maš močno drisko kar pa jaz nimam, imam samo črno blato že dva dni. Ste vi to tud imeli? Pikajo pa me že od torka, sam zgleda, da v tej Sloveniji je treba na izvide čakat cel mesec... Torej v torek sem samo dobil krvno sliko, za razmaz sem moral čakat en dan, v teh testih sem imel povišane VARIANTNE LIMFOCIT 7. Sedaj jih imam že po mojem več, ker so mi jemali kri, ko se je bolezen komaj začela.. Skratka v sredo moram it še v neki labolatoril v bolnico, nato pa moram it v četrtek torej čez en teden nazaj na infekcijskega.... Ker izvidi potrebujejo celo večnost da pridejo. Aja pa doktor mi je rekel, da je na eprovete al na paket z mojo krvjo napisal NUJNO.. en teden ja... Pa, da neote mislili, da sem doma nevem kje, v centru Maribora sem. Torej hvala za vaše odgovore ( blato? ) ob enem pa vas tud lepo pozdravljam in vsem ki ste ukuženi z tem sranjem vam želim, da se čimprej pozdravite!

P.s. Jaz sem bolezen sfasal v parku, ko sem pil iz vseh kozarcev.. al pa od kakšne dame... še sam ne vem.. :beer;

Hajde :dunno;
<< x

wild animals

Pleničar

Odgovor Ne okt 31, 2004 12:27

Maš pa nesrečo! Si eden tistih pri katerih izbruhne v hujši obliki...(z bolečinami notranjih organov itd...)

Kako to misliš ti je predlagal test za HIV? A te ni najprej vsaj na hitri test poslal?(za mononukleozo) Ta hitri test traja cca. 15 min. Je sicer res, da je manj zanesljiv, ampak če je ta pozitiven vsaj veš pri čem si. Pravi test, kjer se ugotovi tud titer itd pa res čakaš 1 tedn...Kri pošljejo na prvomajsko. Jetrni testi bi po moje lahko bli prej samo pol pač vse dajo ti na 1 dan, da ne hodis se za to 2 krat.

Glede pikanja so pa res nesposobni.... Tud mene so skoz samo pikali, pa še za eno in isto stvar 2 krat(za 2 laboratorija), pa še kontrola...Dolga zgodba v glavnem.

Možno je , da boš po kakem mescu že čisto zdrav, tudi negativen....Torej virusa ne bo več v krvi in na njega boš doživljensko imun. Lahko pa se zadeva vleče ZELO ZELO dolgo. Pri meni več kot eno leto... (t. i. kronična oblika). S tem, da me pravzaprav ni nič bolelo, tud temperature nisem mel povišane.... Bil sem pa kronično utrujen in tudi virus ni hotel iz krvi...No in ko sem že čisto obupal, sem še zbral zadnji pogum za ta test in bil je negativen...

Vsekakor sploh v prvi fazi predvsem počivaj, dodajaj multivit.(če jih še nisi) dodaten vitamin C, lahko tudi glutamin, da se čimprej pozdraviš! žELIM TI HITRO OKREVANJE!
<< x

dfx

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor Ne nov 18, 2007 16:59

Lep pozdrav vsem skupaj!#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Vidim da je tema že zelo stara, pa vendar upam da bom dobil kak odgovor... #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Imam zdravstvene težave že kar kake 4 mesece ( o tem sem pisal že v drugi temi :http://www.maxximum-portal.com/forum/viewtopic.php?t=12860 ). Moja diagnoza je bila mononukleoza, vsaj tako mi je dejala osebna zdravnica. Ni me dala na teste, ker je rekla da ona pač verjame v svojo medicinsko znanje in da to ni potrebno. #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Moje počutje še vedno ni na višku, sem sicer boljše vendar imam še vedno določene zdravstvene težave, premalo energije, pomanjkanje volje itd, občasne slabosti, utrujenost...#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Prejšnji teden pa sem slučajno šel mimo biokemičnega inštituta in videl, da opravljajo samoplačniški hitri test za ta virus. Seveda sem to takoj opravil, in test je pokazal NEG. Zdaj sam ne vem več kaj narediti. Je bilo to res to in virusa ni več v&nbsp; telese ( nekje sem bral da ostane še doolgo časa ... ) oz druga varjanta da sploh nisem imel tega, kar pa mi je bolj zaskbljujoče, saj simptomi ne kažejo nič dobrega ( povečne bezgavke, slabo počutje itd... ).#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Sam sem na trenutke že popolnoma obupan , prej sem bil pol-pro športnik, treniral 2 krat dnevno potem pa totalno sesutje ki se vleče že 4 mesece, na trenutke pomislim že ne najslabše...#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Hvaležen bi bil komurkoli s kakšnim nasvetom oz.komu ki je kaj takega prebolel...#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Hvala in LP#ed_op#br#ed_cl#
<< x

Fisher

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Kraj: Tolmin

Odgovor Ne jan 27, 2008 15:57

#ed_op#DIV#ed_cl#Ce te lahko pomirim s tem, da lahko to traja tudi leto ali vec da se spravis spet na prejsni nivo energije upam da kaj pomagam.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#BR#ed_cl#Po pogovorih pa veliko ljudi ni prepricanih tako kot ti ali je to to. Samo na koncu se je vedno izkazalo, da so ratal vsi OK in verjamem da bo pri tebi ravno tako.#ed_op#BR#ed_cl##ed_op#BR#ed_cl#Samo pac bos rabil cas. Nekak se poskusaj pocasi dajat v red. Ne zacet kr z 2 treningoma na dan za vsak denar. :)#ed_op#/DIV#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

FB skupina FB skupina 2