Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Sr sep 30, 2020 23:06

zmehcan hrustanec

<< x

sv650

Pleničar

Vnosov: 88

Kraj: ljubljana

Odgovor Ne apr 20, 2008 19:20

zmehcan hrustanec

#ed_op#font size="3"#ed_cl##ed_op#span style="font-family: Arial Black;"#ed_cl##ed_op#span style="font-family: Arial Narrow;"#ed_cl##ed_op#span style="font-weight: bold;"#ed_cl#Dan! Js mam pa eno vprasanje za vas vse. Rabm mal pomoci... Sm mela artroskopijo kolena tri tedne nazaj, pa mam koleno se vedno oteceno, tista mala ranca se ni pozdravla se sploh! Mi je doktarca rekla, da imam zelo zmehcan hrustanec. Jemljem kepsule glukozamina, ker naj bi kao pomagale pri tem. Ampak mene koleno boli za popi....! Ne morem normalno hodit, s tem sem povedala za vse! Bi mi lahko kdo kaj svetoval glede tega? Bodte fajn..#ed_op#/span#ed_cl##ed_op#/span#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#/span#ed_cl##ed_op#/font#ed_cl#
<< x

kovi

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 784

Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Ne apr 20, 2008 21:06

Prav rad bi pomagal, pa ne znam. In naši zdravniki? Ti tiste kapsule sploh ne pomagajo al kako? Pa od česa misliš da je to...#ed_op#br#ed_cl##ed_op#div style="text-align: left;"#ed_cl#

#ed_op#/div#ed_cl#
<< x

sv650

Pleničar

Odgovor Po apr 21, 2008 09:12

Nej bi blo od poškodbe, imela sem namreč strgano sprednjo križno, pa deloma natrgano stransko vez. In to se mi vleče zej že 5 mesecev. No, vmes sm že tut na bicikel šla, ampak zej pa spet nič. Sm prou mal u depresijo pala, k ne morem nič! Zdravnica mi je rekla, da se celi ranca lepo, pa da nej jemljem glukozamin. Js sam ne vem, kaj nej si mislim o hrustancu, a to pele pol do artroze, al jo mam že? Pa ja, nimam 38 let, ampak 23!
<< x

gapi

Senior Member

Vnosov: 645

Odgovor Po apr 21, 2008 18:13

kako si si pa poškodvala kolen?
<< x

matjazmarincic

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor Po apr 21, 2008 21:26

#ed_op#DIV#ed_cl#A to te boli spredej pod pogačico? Ker če gre za hondromalacijo , to je takorekoče zmehčanje hrustanca&nbsp; pod pogačico so bolečine lahko neznosne.&nbsp; Hrustanec napoka in ni več gladek. Jst mam podobno.Pred leti sm imel operacijo sprednje križne vezi, tko da mi manjka polovica medialnega meniskusa. Magnetna resonanca je pokazala začetno artrozo. Je pa to&nbsp;zaenkrat še čist neboleče.To se bo kasnej pokazal ko bo res kost na kost in brez hrustanca.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Imam pa tudi zmehčan hrustanec pod pogačico kar je pa zelo boleče.&nbsp;Vleče se mi sedaj že eno leto je pa zadnji mesec precej bolše. Prej sm komi hodu po stopnicah pa iz sedečega položaja sm ustal tako da sm se dvignu z rokami. Bolečine sm imel tudi na kolesu ki sam po sebi ni težaven za sklepe, se posebej ne sobno kolo. Jst niti sobnega nism mogu vozit.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Jedu sm glucosamine kakšnih 9 mescov 2g dnevno (priporočeno 1,5g) &nbsp;pa mi ni nč pomagal. Pred 2 mescema sm meu še fizoterapijo kjer&nbsp;sem imel UKV, TENS,DD, ultrazvok.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Potem pa sm&nbsp;kupil&nbsp; ene tablete iz školk. Dobil sm priporočilo od neke fizoterapevtke.&nbsp;Ti bom poslal ime na U2 da ne bom delu reklame. Pri nas še ni v prodaj (rekli soda bo v 2 mescih tako da možno da je že v lekarni), tako da sem jih jst&nbsp; naroču iz nemčije.&nbsp;Pojedu sm zdj prvo polovico kapsul (notri jih je 180) in je stanje bolše za faktor 20x. Sedaj zadnji mesec že delam počepe tja do 50 kg, Začel sm tudi že s tenisom kjer ne igram še na vso moč. Važno da drugi dan ne šepam več in da ko se ponoči al pa zjutri zbudim ni več prva stvar ko ustanem , da me bolijo kolena. #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Drugače se pa lahko pomaga še tako da ti v koleno vbrizgajo snov ki ti oblije hrustanec in je potem bolj gladek. To pride samoplaško 50 evrov , dajo pa nekje 5x. Al pa ti operativno zgladkajo hrustanec. #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Jst se zaenkra nism odloču za nobeno izmed teh dveh metod.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Upam da sm kej pomagu. O težavah je veliko tudi na spletu, nekatere boli tudi po več let.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;&nbsp; lp#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

sv650

Pleničar

Odgovor To apr 22, 2008 09:37

Hvala ti za odgovor! Js mam filing, da me celo koleno boli, pa na MRI mi ni pokazalo nic v zvezi s hrustancem, razen strganih vezi!

Koleno pa sm si poskodovala pri odbojki. Nisem ne vem kaka sportnica, in nej bi do tega prslo, k se pac pr nas na telovadbi nikol prej ne ogrejemo. Skocila sm za zogo, na desno nogo in je pocilo! Zej, k pa se mi tole vlece ze 5 mesecev, bi pa sportala 10x raje, kot da sedim doma pa vaje delam, mi se ze mesa!

A ma kdo mogoc se kake vaje za jacanje stirglave stegenske misice?
<< x

sv650

Pleničar

Odgovor Ne apr 27, 2008 08:23

alo! stegenski mišici se je utrgalo! čisto je trda, mal povečana, boli pa nič! a je kje kej panike? #ed_op#img src="richedit/smileys/Shocked/5.gif"#ed_cl#
<< x

GL

Mlečnozobec

Vnosov: 155

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 27, 2008 09:31

#ed_op#DIV#ed_cl#Se ti ne zdi, da bi lahko preventivno obiskala zdravnika? Morda ni nič...če pa imaš strgano mišico....#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

sv650

Pleničar

Odgovor Ne apr 27, 2008 09:49

ma ne, strgana ni, k nisem nč tazga delala, k itak ne morem! a j možno, da je to zrd vaj, k jih delam?
<< x

GL

Mlečnozobec

Vnosov: 155

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne apr 27, 2008 18:58

sv650 je napisal/-a:Hvala ti za odgovor! Js mam filing, da me celo koleno boli, pa na MRI mi ni pokazalo nic v zvezi s hrustancem, #ed_op#STRONG#ed_cl#razen strganih vezi#ed_op#/STRONG#ed_cl#! #ed_op#BR#ed_cl##ed_op#BR#ed_cl#
#ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Sama si napisala.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

sv650

Pleničar

Odgovor Po apr 28, 2008 16:28

kaj sm napisala, vezi so mi ze zrihtal! tko da to ni, k je stirglava misica cist napihnjena...&nbsp;
<< x

nejcp10

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Če nov 05, 2009 12:11

matjazmarincic je napisal/-a:#ed_op#div#ed_cl#A to te boli spredej pod pogačico? Ker če gre za hondromalacijo , to je takorekoče zmehčanje hrustanca&nbsp; pod pogačico so bolečine lahko neznosne.&nbsp; Hrustanec napoka in ni več gladek. Jst mam podobno.Pred leti sm imel operacijo sprednje križne vezi, tko da mi manjka polovica medialnega meniskusa. Magnetna resonanca je pokazala začetno artrozo. Je pa to&nbsp;zaenkrat še čist neboleče.To se bo kasnej pokazal ko bo res kost na kost in brez hrustanca.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Imam pa tudi zmehčan hrustanec pod pogačico kar je pa zelo boleče.&nbsp;Vleče se mi sedaj že eno leto je pa zadnji mesec precej bolše. Prej sm komi hodu po stopnicah pa iz sedečega položaja sm ustal tako da sm se dvignu z rokami. Bolečine sm imel tudi na kolesu ki sam po sebi ni težaven za sklepe, se posebej ne sobno kolo. Jst niti sobnega nism mogu vozit.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Jedu sm glucosamine kakšnih 9 mescov 2g dnevno (priporočeno 1,5g) &nbsp;pa mi ni nč pomagal. Pred 2 mescema sm meu še fizoterapijo kjer&nbsp;sem imel UKV, TENS,DD, ultrazvok.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Potem pa sm&nbsp;kupil&nbsp; ene tablete iz školk. Dobil sm priporočilo od neke fizoterapevtke.&nbsp;Ti bom poslal ime na U2 da ne bom delu reklame. Pri nas še ni v prodaj (rekli soda bo v 2 mescih tako da možno da je že v lekarni), tako da sem jih jst&nbsp; naroču iz nemčije.&nbsp;Pojedu sm zdj prvo polovico kapsul (notri jih je 180) in je stanje bolše za faktor 20x. Sedaj zadnji mesec že delam počepe tja do 50 kg, Začel sm tudi že s tenisom kjer ne igram še na vso moč. Važno da drugi dan ne šepam več in da ko se ponoči al pa zjutri zbudim ni več prva stvar ko ustanem , da me bolijo kolena. #ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Drugače se pa lahko pomaga še tako da ti v koleno vbrizgajo snov ki ti oblije hrustanec in je potem bolj gladek. To pride samoplaško 50 evrov , dajo pa nekje 5x. Al pa ti operativno zgladkajo hrustanec. #ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Jst se zaenkra nism odloču za nobeno izmed teh dveh metod.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Upam da sm kej pomagu. O težavah je veliko tudi na spletu, nekatere boli tudi po več let.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;&nbsp; lp#ed_op#/div#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Pozdravljeni.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Tut jest se najdem v tem opisu. Od rekonstrukcije križne vezi mam sedaj že 5 mesecev težave hondromalacijo pogačice (zmehčanje), hodim lohk približno normalno po ravnem terenu, počepi, stopnice pa so druga zgodba (neznosne bolečine). Tek nemogoč. Jem glukozamine vendar se mi zdi da ne pomaga.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Zanima me kaj mi glede na izkušnje svetujete. Se je pri vas stanje 100% popravilo in v kolikšnem času?#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Hvala in lp,#ed_op#br#ed_cl#Nejc#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

FB skupina FB skupina 2