Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je So mar 28, 2020 19:38

Mravljinci v dlani

<< x

krneki

Mlečnozobec

Vnosov: 275

Odgovor Sr jul 01, 2009 14:02

Mravljinci v dlani

Že par dni čutim rahle mravljince v mezincu na levi roki in na zunanji strani dlani. Mravljinci so res zelo rahli, ravno toliko, da čutim, da ni enako, kot na desni roki. Bolj poudarjeni so le zjutraj, ko se zbudim.#ed_op#br#ed_cl#Kaj menite, gre za kakšno resno stvar? Bi bilo pametno pokazati zdravnici?#ed_op#br#ed_cl#
<< x

mitoes

Mlečnozobec

Vnosov: 327

Odgovor Sr jul 01, 2009 17:58

ali bi lahko bilo kaj narob, če mi velikokrat po treningu naslednji dan trzajo dan prej trenirane mišice?
<< x

Bench33

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 559

Odgovor Sr jul 01, 2009 18:51

#ed_op#br#ed_cl#Oboje zgine samo od sebe, torej se ni za bat. Mravljinci bodo najbrž še bolj pogosti, še posebej ko boš treniral roke.#ed_op#br#ed_cl#
<< x

mitoes

Mlečnozobec

Vnosov: 327

Odgovor Sr jul 01, 2009 20:37

ma jaz treniram že več kot 1.5 leta, to pa se mi je začelo pojavljat samo zadnji mesec
<< x

bero76

Pleničar

Vnosov: 46

Odgovor Sr jul 01, 2009 22:51

#ed_op#DIV#ed_cl#@ mitoes#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Trzanje mišic&nbsp;je najverjetneje posledica treninga, neke vrste odgovor mišice na napor. Od vrste možnih vzrokov gre lahko tudi za pomanjkanje magnezija.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Če te zanima več o tem, je na spletu ogromno virov. Keyword za googla je #ed_op#STRONG#ed_cl#fasciculation.#ed_op#/STRONG#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#@krneki#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Občutek mravljinčenja je lahko posledica vzdraženega živca, npr. kadar nekaj nanj pritiska ali pa je kam vkleščen. Npr. če delaš vaje za fleksorje podlakti ali pa za triceps, potem so tiste mišice "napumpane" in lahko pritisnejo na živec in ga vzdražijo. Ponoči imaš lahko roko v kakšnem neugodnem položaju in to spet vzdraži živec.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Če se ti bodo težave nadaljevale, tudi na dneve ko ne treniraš rok oz. ko sploh ne treniraš ali pa bi se mravljinčenje pojačalo, je to razlog za obisk pri zdravnici.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Vprašanje za googla, če te več zanima, je #ed_op#STRONG#ed_cl#ulnar paresthesia#ed_op#/STRONG#ed_cl# ali pa #ed_op#STRONG#ed_cl#paresthesia of pinky.#ed_op#/STRONG#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#lp, Gašper#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Olofsson

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor Ne avg 09, 2009 12:09

Oj!#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Sem imel isti problem pa sem šel k zdravniku, ki me ni niti pogledal, samo rekel je, naj si dajem 2x na dan za 3 dni led na podlaket.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Delovalo je.#ed_op#br#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

FB skupina FB skupina 2