Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Če jul 02, 2020 07:06

Moja operacija kolena- bolecina,zabava, in zadetost...

<< x

DanijelV

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Po okt 26, 2009 21:06

Moja operacija kolena- bolecina,zabava, in zadetost...

No prejsni torek 20.10 so me klicali iz UKC maribor da se je zgodilo da je en pacient odpovedo operacijo in sem jaz noter "pado" in ce zelim iti na operacijo kolena ze 23.10 (prej je bilo misljeno komaj februarja.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#no pred tem sem se moral iti na dosti preizkav in testiranj,....#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#potem sem sel v petek ob 7 v Maribor kjer sem bil sprejet in ob 9 sel v operacijsko. Po nekaj minutah ko so mi dali blokado v hrbtenico sem bil "mrtev" od pasa navzdol.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#potem se je zacelo:#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#tukaj imate 2videa: vijak tek kak zgleda nova vez ki so jo meni vzeli 1/3 spredne vezi pod "salcko".#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#majhern opis ,..,&nbsp; ce kdo zeli videt kak to zgleda.#ed_op#br#ed_cl#http://www.ortopedija-kavcic.si/archives/rekonstrukcija-sprednje-krizne-vezi/#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#po operaciji pa se zacenja ta lustni del zbujanje telesa v normalno stanje, infuzije ki te naredijo cist zadete, antibiotiki, itd.... morem pa priznat da me je isti dan po operacij nenormalno bolala kost, drugi dan pa je to minlo.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#pa nekaj osebnih slik:#ed_op#br#ed_cl#prva po operaciji kjer se vidi cevke za dovajanje "robe"#ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#potem po 2 dneh odstanitev povojev in lepo zatekla 2x prejsno velikost in pobrita nogica:#ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#tretji dan smo ze prisli v sobi malo k sebi tako da sem lahko sel z berglami sam na wc in nisem rabo racke,...#ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl#3dan smo se tudi dobro spoznali ter postali prav dobri prijatelji. hecali ter se vecer pozabavali z bolniskem hokey-u :D#ed_op#br#ed_cl#Za pack je sluzila bergla, gol je pa bil stena na vsaki strani. 3:3.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#ena slika ko je nam pack aka plastenka ostala na sredi sobe in je en se z poslo odpeljal do nje:#ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#sedaj 4dan so me me pa rekli da sem noter koncal za zabo mam v bolnici 2 dni vaj in sicer priva dan pokrcitev 45% drugi dan 70% in to zelo bolece kot da ti ce vse potrgat ven...#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#noter nas je bilo 6 en stari ata ki je se ful heco, 3je ko smo imeli noge v kur... in 2 ko sta imela zelo tezko nesreco z motorjem.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#sedaj pa me caka 6 dolgih mesecev rehabilitacije po katerih naj bi normalno hodil. Avto bo dolgo sameval. upamo na najboljse in da bo vse OK.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#lp
<< x

mitoes

Mlečnozobec

Vnosov: 327

Odgovor Po okt 26, 2009 21:16

želim ti čimprejšnje okrevanje.
<< x

denis1

Pleničar

Vnosov: 21

Odgovor Po okt 26, 2009 21:35

#ed_op#DIV#ed_cl#čimboljše okrevanje pa uživaj v toplicah 2 tedna ko greš.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Pirc

Pleničar

Vnosov: 64

Kraj: Maribor

Odgovor Po okt 26, 2009 21:38

Okrevaj čimprej, tisti, ki pa je bil z tabo noter zaradi prometne z motorjem je pa verjetno moj sosed...
<< x

MaSoli

Mlečnozobec

Vnosov: 140

Odgovor Po okt 26, 2009 22:10

Vso srečo pri okrevanju!
<< x

sportman

Pleničar

Vnosov: 28

Odgovor To okt 27, 2009 02:06

#ed_op#DIV#ed_cl#zakaj si operiral kakšna vrsta poškodbe je bila in pa v kakšnem stanju je bilo koleno pred operacijo si lahko hodil?#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

DanijelV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če okt 29, 2009 12:26

@ All: hvala vsem #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#
Pirc je napisal/-a:Okrevaj čimprej, tisti, ki pa je bil z tabo noter zaradi prometne z motorjem je pa verjetno moj sosed...
#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Kdo Robi ali Binak? to sta imeni teh 2.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#
sportman je napisal/-a:#ed_op#div#ed_cl#zakaj si operiral kakšna vrsta poškodbe je bila in pa v kakšnem stanju je bilo koleno pred operacijo si lahko hodil?#ed_op#/div#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#hodil sem lahko prej sem se navado oz. natreniro tako da je slo, pac obremenjeval je nisem z nekim tekanje, sporti,....#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#prvo je bilo receno samo spredna krizna potem pa je bilo: #ed_op#br#ed_cl#Imel sem pa strgano spredno krizno vez, natrgan stranski miniskus ter napoceno kost na 2 krajih (notri v kolenu).#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Zdaj pa se morem vsako jutro se pikat z enekcijo proti strjevanju krvi morem si jih 25kom. dat.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#lp#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#
<< x

DanijelV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po nov 02, 2009 12:15

nekaj našo če bo kdo kdaj rabil:#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Redna vadba po poškodbi kolena vam pomaga povrniti gibljivost in moč. #ed_op#span id="more-30"#ed_cl##ed_op#/span#ed_cl#Priporočljivoje, da vaje izvajate 2 ali 3 krat na dan. Lahko se zgodi, da obpovečanju intenzivnosti vadbe občutite začasno nazadovanje. Če bokoleno po določeni vadbi začelo otekati in boleti, morate zmanjšati alicelo ustaviti aktivnost dokler se ne boste počutili boljše. Poleg tegapočivajte, hladite koleno (do 3 min z neposrednim hlajenjem ali 15 -20min, 3-5 krat na dan z 2 urnim premorom preko podloge oz. brisače),povijte z elastičnim povojem in dvignite nogo, da pospešitezmanjševanje otekline in bolečine. Ob stalni prisotnosti simptomov seposvetujte z zdravnikom ali fizioterapevtom.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#h3#ed_cl#VAJA 1#ed_op#/h3#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Ležitena hrbtu, noge so v iztegnjenem položaju (na začetku priporočljivo brezsvitka pod kolenom). Stopala potegnite navzgor in potisnite kolenonavzdol ob podlago. Držite 5-7 sekund in sprostite.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#h3#ed_cl#VAJA 2#ed_op#/h3#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Ležena hrbtu, ena noga iztegnjena druga v skrčenem položaju. Stopalo inprste navzgor, iztegnjene noge potegnite iztegnite koleno in dvignitenogo 20 cm od podlage. Držite 5-7 sekund in sprostite.#ed_op#br#ed_cl#Vajo lahko spreminjate tako, da stopalo držite na sredini, navznoterali navzven; s celo nogo izpisujete cik-cak, abecedo, svoje ime,…#ed_op#br#ed_cl#Naslednja stopnja: preden začnete, si okrog gležnja ovijte utež, začenši s 0,5 kg in gradite do maksimuma 2 kg skozi 4 tedne.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#h3#ed_cl#VAJA 3#ed_op#/h3#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Ležitena hrbtu, kolena so pokrčena s stopali na podlagi. V tej vadbi ne smepriti do giba. Pritisnite pete v podlago in držite od 5-7 sekund.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#h3#ed_cl#VAJA 4#ed_op#/h3#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Leže na trebuhu, s svitkom pod gležnjem operirane noge. Z gležnjem pritisnite navzdol v lahko in držite od 5-7 sekund.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#h3#ed_cl#VAJA 5#ed_op#/h3#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Stoje se z roko primete ob steno ali držalo. Iztegnete koleno s stopalom navzgor in nogo dvignete naprej. Držite 5-7 sekund.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Naslednja stopnja: preden začnete, si okrog gležnja ovijte utež, začenši s 0,5 kg in gradite do maksimuma 2 kg skozi 4 tedne.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#h3#ed_cl#VAJA 6#ed_op#/h3#ed_cl##ed_op#p#ed_cl#Z rokami se primete naslona stola, stopala v širini ramen. Počasi se spustite dol vendar #ed_op#strong#ed_cl#ne več kot 90 stopinj#ed_op#/strong#ed_cl#. Držite 5-7 sekund in se počasi dvignite.#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2