Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM One More razprodaja

Danes je Če nov 21, 2019 12:48

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor To mar 09, 2004 11:37

Da nisi slučajno bulo zamenjal za maščobni strdek...je čist mogoče.
Enjoy the journey, not the destination !!

www.lukafilipic.blogspot.com
<< x

amater

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor To mar 09, 2004 11:53

Pri kili imaš lahko tudi otečeno modo(verjemi vem kako je).Jaz sem kilo spravljal nazaj pod toplo vodo in z masažo tistega mesta.Problem je če se ti kila vklešči potem boli ko hudič in moraš it pod nož.
<< x

Bongo

Pleničar

Vnosov: 22

Kraj: Lj

Odgovor To mar 09, 2004 17:25

Phu, hvala za vse tole. Se kr bols pocutm, ker me je res ze kr mal stisnl da nism res kej staknu. Ne bi rad da me zdle spet odprejo, ker sem glih zacel trenerat in sm ful not padu:5;:10;
A drgač pa lahko to stakneš na obeh straneh(jz sm bil opereran na levi). Pa se da tud odpravt brez operacije??
<< x

amater

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Sr mar 10, 2004 09:22

Brez operacije ne gre ker ti zašijejo potrebušno mreno.Lahko je na obeh straneh(jaz sem imel na desni)ali pa čez cel trebuh.
<< x

Fisher

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Kraj: Tolmin

Odgovor Sr mar 10, 2004 12:42

Kolk je pa velka ta bula?

A cist nc ne boli?

LP
<< x

ronnie

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2696

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Po mar 15, 2004 12:54

Odvisno,...povprečno nekje od 2 cm premera
Enjoy the journey, not the destination !!

www.lukafilipic.blogspot.com
<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Vnosov: 140

Kraj: Neversugarland

Odgovor Po mar 15, 2004 22:47

Originally posted by HUGE
na začetku tudi manjša,na koncu pa lahko tudi več cm velika.

Pa kaj boli ko pritisnes nanjo? Kako se cuti bolecina pri drugih vajah?

p.s.:Kako izgleda operativni poseg in okrevanje? :(:(
<< x

Fisher

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 13:55

Pa je to trda bula al ne?

Bou.....se bojim da kaj staknem zato sprasujem oz ce jo imam. :)
<< x

Fisher

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 14:32

Nc ni cutit. :)

Thanks.
<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 14:57

lahko boli,lahko pa tudi ne kot sem že nekajkrat napisal.

operativni poseg je bil pri meni dolg pri &quot;manjšem&quot; pruhu 25min,pri &quot;večjem&quot; pa 45min.

okrevanjeje je bilo pri meni dokaj hitro.po 6 tednih sem že začel z lahkimi treningi,čez 4 tedne že treniral na moč.pri dead liftu in počepu sem počakal malo dlje.

Si ležal kaj v bolnici ali šel takoj domov?
<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 20:04

pri prvi(blažji) operaciji bil 1 noč v bolnici,pri drugi(težji),ki je bila 14 dni kasneje pa bil 3 noči v bolnici.

in ti se kr na ornk pumpas..:D Kaj so ti zdravniki mogoče kaj odsvetovali, da ne bi več treniral oz. ne tako hard.
Ali kila pač ni tako resna poškodba??
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Vnosov: 963

Kraj: Maribor

Odgovor Pe mar 26, 2004 20:09

nekaj časa je potrebno mirovat oz zmanjšat obremenitev ko se pa vse lepo zaceli pa ni panike. saj vzrok kile je oslabljena trebušna stena (pri trebušni kili), ki se jo potem ko se reponira kila zašije,....

če je trebušna stena dokaj generalizirano &quot;slabotna&quot; se ni z aigrat s tem, ker lahko pride do strangulacijskega ileusa (se pravi da del črevesa &quot;pride&quot; skozi oslabljen del trebušne stene, nato se stisne se črevesu prekine prekrvitev in nasane nekroza-odrtje tistega dela črevesja, če je sreča se ta izreže in se črevo z črevesom zašije, bolj črn izid j estoma-črevo se izpelje na površino kože in se tam nato v vrečko izloča blato, omejitve si lahko predstavljate)
***Drug free!!***
<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 22:37

zdaj si pa najhujše napisal kar se lahko zgodi.fant je bil že itak prestrašen zdaj bo pa še bolj.

zdravniki so mi odsvetovali 6 mesecev mirovanja,kar se je meni zdelo nemogoče,po moje bi se mi zmešalo.

na srečo je moj kirurg bolj po &quot;vojaško&quot; usmerjen in mi je dal priporočal da 1 teden uteži samo od daleč gledam potem pa že lahko počasi začnem kazati rekreativcem.nekje po 14 dneh v bistvu nisem več čutil bolečin.po 6 tednih sem začel s lahkimi treningi.to je trajalo 1 mesec in potem sem začel s treningi na moč.se pravi po 10 tednih sem jaz začel trenirati na polno kot,da se ne bi nikoli nič zgodilo.pri vseh vajah sem šel do konca razen pri dead liftu in počepu.

ravno ko sem to pisal je bil pri meni &quot;moj&quot; kirurg in se je smejal postu od NURS-a češ,da je to ameriški način,da moraš pacientu povedati vedno najslabše možne izide operacije.s tem,da je pripomnil,da lahko pride tudi do smrtnih primerov zaradi embolije,tudi pri operaciji pruha.v NM se je to že zgodilo pred nekaj leti.

Ja res ko je NURS to napisal me je kr prestrasl. Čeprav je dober da je NURS napisal vse možne izzide. Ravno dobro sem okreval od operacije kolena, zdej pa najverjetneje spet pod nož. O matr ej, res mi ni usojen se s kakšnim športom ukvarjat. Prej sem dost aktivno aerobne športe prakticiral pa je šel kolen, zdej sem pa reku nič na fitnesu ki je res statičen se mi pa že ne more nič zgodit. :mad::mad: Res je da neki čutim eno majhno bulco, čisto na dnu treb. predpone. Čez kak dober mesec bom šel na pregled k splošni zdr. pa da vidimo kaj bo.
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Odgovor So mar 27, 2004 08:32

osebno mislim da j eprav da se napiše vse možne zaplete, to je ravno &quot;pomankljivost&quot; nekaterih zdravnikov in ostalih zdravstvenih delavcev, da marsikdaj prikrivajo dejansko stanje.

bile so narejene raziskave na ljudeh ki so imeli neozdravljivo bolezen. povedali so jim kar naravnost da ni možna ozdravitev in so jih nato čez nekja časa vprašali kako se jim je zdelo to da so jim kar naravnost povedali da njihova bolezen ni ozdravljiva in so rekli da se jim je zdelo vredu, ker nižje niso mogli pasti (psihično,.) kot so in da se sedaj samo vzpenjajo. so rekli da bi jim bil ahujša mora če bi imeli lažno upanje in bi imeli vedno napetost kaj se bo z njimi zgodilo,... (to kot primer to ne velja za kilo)

torej moje mnenje je še vedno da ljudje zvejo vse možne stranske učinke in dejansko zdravstveno stanje (saj je to tudi uzakonjeno, čeprav je en stavek ki je meni bedast- da lahko zve diagnozo razen če zdravnik meni da bi to škodovalo pacientu oz zdravljenju-po mojem je tista raziskava povedala dovolj.)

no jaz imam tudi že od rojstav cca 5 cm nad popkom bulico, pa treniram vedno do konca in ni panike.
***Drug free!!***
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Odgovor So jul 10, 2004 15:20

ja da se z UZ ali pa z kontrastnim barvanjem črevesa + RTG ventuelno. seveda palpšacija,.. za pravo kilo pa tako ni dvoma (strangulacijsko).

ne vem kako je z lčakalnimi pri nas. sedaj lahko greš kamorkoli po Eu in ti zavarovalnica povrne.
***Drug free!!***
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 50% - forum