Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin december - forum

Danes je Po dec 09, 2019 15:05

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

arch5

Pleničar

Vnosov: 21

Odgovor So jul 10, 2004 15:52

[i]
Pa še drugo vprašanje... v primeru, da maš, kam se splača it operirat (2 leti čakalne mi niti najmanj ne diši) in kaka je cena?

Ravnokar bil operiran na polikliniki v LJ, čakalna doba dobra 2 mesca.
<< x

blabla11

Pleničar

Vnosov: 45

Odgovor Po jun 26, 2006 16:51

jest mam tud kilo :(

sam je zdej čakalna doba 4do5 let :smt009
ker vidm, da se vas ene par mal spozna na to me zanima kolk približno bi stala cena operacije, če bi si sam plaču, pa km bi se lahk to naroču (čeprav neverjamem da si bom sploh lahk prvošču)?
Al pa če je kakšna druga možnost da bi me hitrej operiral.
Sem mislu da bom lahk zdržu tok cajta sam zdej sm ugotovu da me ovira pri ukvarjanju s športom in buildanju, pa še videz (me bo vsaka punca pustila k jo bo vidla :smt009 ).

Če ma kdo kakšen podatek, oz. karkoli v zvezi s kilo naj prosim pove.
<< x

farmacia

Pleničar

Vnosov: 26

Kraj: izola

Odgovor Po jun 26, 2006 20:04

Sej sem lih pisal o tem med POŠKODBA danes. Danes sem bil pri svoji osebni zdravnici, dobil sem napotnico za v bolnico jutri. Operirali me bodo po poletju, v primeru ukleščenja črevesja pa takoj. Jaz sem tudi slišal, da je čakalna doba par let, pa NI RES!!! Operirajo te v roku 2-3 mesecov. Čez en dan pa greš domov, če se ne zaplete. 1 teden moreš ležat, pol lahko že hodiš. 2-3 mesece rabi za popolno okrevanje, s tem, da bodybuilding lahko odpišeš za vselej, saj se kila rada ponovi.
Pojdi čimprej, ker s časom se kila veča in s tem tudi operacija. Do operacije pa gibanje brez UTEžI.
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor Po jun 26, 2006 21:16

To pa je naključje, da sva glihk v istem dnevu pisala o tem.
Ja fora je v tem da jest že 1let čakam :smt017
Mogoče je problem ker sem rekel da me ne moti, kar me večino cajta res ne.
Čeprav se mi zdi da zmeram bl.

Mam jo pa zdej že 3leta samo sem bil neumen in 2leti nisem šel pregledat. Če bi šel takoj bi bil otrok (14 ali manj) in bi bil na operacijo naročen prej.
Pa ko sem čakal na kliničnem sem se pogovarjal z neko staro gospo, ki je imela tudi kilo pa ji je zdravnik enako rekel 4do5 let.
Pa kako to misliš da bom moral bodybuilding odpisat za zmeraj. Bral sem da lahko po parih mescih (2do6) treniraš čisto normalno.
Sej men se ne gre za vrhunske rezultate ampak tko zarad postave- upam da nebom zarad tega moral za zmeraj ostat pusy.
Aja pa jest zdej buildam ker je 5let čakanja PREVEČ. Zdej če bi lahk kej naredu da bi me prej operiral bi pač nehu za par mescev potem pa počas spet začel.

Dej še kakšne informacije kje si to bil. Mogoče je sam v LJ taka gužva kaj jest vem. Nemorm čakat še 3-4 leta. Če nebo šlo drugače si bom pač plačal če si bom lahko privoščil. :smt009
<< x

farmacia

Pleničar

Vnosov: 26

Kraj: izola

Odgovor Po jun 26, 2006 22:20

Vem da je hudo. Za mano je 8 let treninga, in telo imam res skoraj prfekt, samo spet je prvo zdravlje. Današnje operacije večinoma potekaj tako, da naredijo čimmanjši rez, da je brazgotina dokaj neopazna. Pri taki operaciji se hitro okreva, se pa zato mora pazit vnaprej pri obremenitvah. Je pa še drugi način operacije, ki pa je velika, saj na mesto kile ti dajo mrežico, katera ti drži trebušne organe, in tako NAJ SE nebi ponovila. Okrevanje je daljše in brazgotina je večja. To moraš tako gledat, ko je nekaj počeno je za vedno počeno. Če si dobil kilo pri zdravi trebušni mišici,je pri zašiti še večja možnost.
Za plačilo pozabi, ker je drago in ker je to NALOGA DRžAVE! Povej jim, da te to ful obremenjuje, ker si ful mlad. Mene so sprejeli v Izolsko bolnišnico.
Jaz sem se žal sprijaznil, da je resnega bildinga konec, in počenjam športe, za katere mi je do sedaj zaradi bildinga zmanjkalo časa, in lahko rečem, da mi ni žal.
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor To jun 27, 2006 07:28

Ok najlepša hvala za informacije.
Bom šel čim prej do osebnega zdravnika in se probal zmeniti za hitrejšo operacijo oz. bom za nasvet kaj naj nardim vprašal še njega.

Kilo sem pa dobil kar tako, se nespomnem da bi mogu kej težkega dvigvt, mel sam jo pa že, tko da mislm da mam že prirojen to.

Glede buildanja sem pa mal poiskal po forumu in jih je kr ene par mel pruh pa buildajo naprej, nevem sej to mi bojo pol zdravniki povedal.
Sam mi je tud neumn da pol nebi mogu recmo it delat prek študenca težja fizična dela delat. :smt017
<< x

pica

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Sr jun 28, 2006 10:34

jaz sem 14 dni po operaciji pričel z lahkim tekom,en mesec po operaciji pa sem začel gvihtat,čez dva tedna pa sem pričel z treningi boksa.pred operacijo sem se 10 let redno ukvarjal z gvihtanjem.s tem da sem imel dimelsko kilo že dve leti in sem zraven normalno treniral,res pa je da se je v teh letih povečala.zdaj je od operacije minilo 15 mesecev in vse je ok.sem se pa v tem času ko sem imel kilo pazil,da sem pri vajah čim bol fiksiral telo s trebušnimi mišicami,pa izogibal sem se vajam,kjer sem takoj čutil,da mi je kila iztopila.te zgodbe zdravnikov,da po operaciji ne smeš več prav gvihtat se mi zdijo smešne,sploh če gledam moj primer,da sem 2letitreniral s pruhom,pa se je ta malo povečala sedaj pa imam sanirano z mrežo.lep pozdrav
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor Če jun 29, 2006 11:05

sm bil pr zdravniku pa sm ugotovu da ma zdej 1mesec dopust :smt021
tko, da bom jest tud zdej kr lepo treniral pol bom pa vidu kaj bo

Sej zdej bojo tud nove operacijske mize dobil pa bo mogoče hitrej šlo vse skp, čeprov tud če bom mogu čakat samo še 1let je to velik.
Drgač pa operacija stane okol 300.000sit kokr sm mal gledu po internetu

Kaj mislte da se bl splača: operacija z mrežico al sam šivanje al kej tretjega?
<< x

Everglide

Pleničar

Vnosov: 42

Odgovor Če jun 29, 2006 11:40

počakaš da ni vkleščena pa ti zastonj nardijo :)
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor To sep 12, 2006 21:59

Po dveh letih čakanja bom kmalu sprejet na operacijo.

Hitr glede nato da so mi rekl da bom čaku 4-5let.
Komi čakam na operacijo, oziroma da okrevam in začnem resno bildat. :smt006
<< x

FIT

Uporabniški avatar

Chef

Vnosov: 965

Odgovor To sep 12, 2006 22:32

2 leti :eeek; ,..ma to je absurd!

A pa te po tolikem času še sploh kaj boli?
želim ti čimboljše on čimhitrejše okrevanje po operaciji. :smt002
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor Sr sep 13, 2006 21:45

Hvala!

Sem imel srečo in me je že od začetka bolelo zelo redko, tako da trpel ravno nisem, je pa vseeno moteča stvar.
<< x

FIT

Uporabniški avatar

Chef

Vnosov: 965

Odgovor Če sep 14, 2006 11:11

Vem kako je to,...sem imel kar orenh probleme z kilo. Jst sem jo dubu že pri 1 mesecu starosti, no tega se ne spominjam hehehe pol kasneje sem jo pa tud mel in je bolelo ko hudič. Pol se je pa vse skupaj kar umirilo tko, da nisem šel na nobeno operacijo.
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor Če sep 14, 2006 21:21

Kr umirilo? Zanimivo to...
Kaj pa glede vaj. A obstajajo kakšne s katerimi bi si ojačal ta del telesa in bi bla majnjša možnost za ponovitev kile?
<< x

dini

Pleničar

Vnosov: 30

Kraj: Slovenske Konjice

Odgovor Če okt 18, 2007 10:47

...

&nbsp;&nbsp;&nbsp; neki me zanima ! jaz zacutim bolecino kakih 5cm pod popkom tam nekje kot je mehur ! pa se to zacutim le takrat ko dvignem res kaj tezkega da se fejst napnem al pa ce dvignem tezo na hitr. drugace pa me ne boli nic, tudi v razlicnih polozajih nikoli nic ne cutim, le v prej navedenih primerih. v nacrtu pa imam tudi obisk pri zdravniku a je mozno da imam pruh oz kilo?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast