Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Po sep 23, 2019 05:49

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Vnosov: 140

Kraj: Neversugarland

Odgovor Pe mar 26, 2004 14:57

Originally posted by HUGE
lahko boli,lahko pa tudi ne kot sem že nekajkrat napisal.

operativni poseg je bil pri meni dolg pri &quot;manjšem&quot; pruhu 25min,pri &quot;večjem&quot; pa 45min.

okrevanjeje je bilo pri meni dokaj hitro.po 6 tednih sem že začel z lahkimi treningi,čez 4 tedne že treniral na moč.pri dead liftu in počepu sem počakal malo dlje.

Si ležal kaj v bolnici ali šel takoj domov?
<< x

HUGE

Mlečnozobec

Vnosov: 343

Odgovor Pe mar 26, 2004 15:35

pri prvi(blažji) operaciji bil 1 noč v bolnici,pri drugi(težji),ki je bila 14 dni kasneje pa bil 3 noči v bolnici.
<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 20:04

pri prvi(blažji) operaciji bil 1 noč v bolnici,pri drugi(težji),ki je bila 14 dni kasneje pa bil 3 noči v bolnici.

in ti se kr na ornk pumpas..:D Kaj so ti zdravniki mogoče kaj odsvetovali, da ne bi več treniral oz. ne tako hard.
Ali kila pač ni tako resna poškodba??
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Vnosov: 963

Kraj: Maribor

Odgovor Pe mar 26, 2004 20:09

nekaj časa je potrebno mirovat oz zmanjšat obremenitev ko se pa vse lepo zaceli pa ni panike. saj vzrok kile je oslabljena trebušna stena (pri trebušni kili), ki se jo potem ko se reponira kila zašije,....

če je trebušna stena dokaj generalizirano &quot;slabotna&quot; se ni z aigrat s tem, ker lahko pride do strangulacijskega ileusa (se pravi da del črevesa &quot;pride&quot; skozi oslabljen del trebušne stene, nato se stisne se črevesu prekine prekrvitev in nasane nekroza-odrtje tistega dela črevesja, če je sreča se ta izreže in se črevo z črevesom zašije, bolj črn izid j estoma-črevo se izpelje na površino kože in se tam nato v vrečko izloča blato, omejitve si lahko predstavljate)
***Drug free!!***
<< x

HUGE

Mlečnozobec

Vnosov: 343

Odgovor Pe mar 26, 2004 22:01

zdaj si pa najhujše napisal kar se lahko zgodi.fant je bil že itak prestrašen zdaj bo pa še bolj.

zdravniki so mi odsvetovali 6 mesecev mirovanja,kar se je meni zdelo nemogoče,po moje bi se mi zmešalo.

na srečo je moj kirurg bolj po &quot;vojaško&quot; usmerjen in mi je dal priporočal da 1 teden uteži samo od daleč gledam potem pa že lahko počasi začnem kazati rekreativcem.nekje po 14 dneh v bistvu nisem več čutil bolečin.po 6 tednih sem začel s lahkimi treningi.to je trajalo 1 mesec in potem sem začel s treningi na moč.se pravi po 10 tednih sem jaz začel trenirati na polno kot,da se ne bi nikoli nič zgodilo.pri vseh vajah sem šel do konca razen pri dead liftu in počepu.

ravno ko sem to pisal je bil pri meni &quot;moj&quot; kirurg in se je smejal postu od NURS-a češ,da je to ameriški način,da moraš pacientu povedati vedno najslabše možne izide operacije.s tem,da je pripomnil,da lahko pride tudi do smrtnih primerov zaradi embolije,tudi pri operaciji pruha.v NM se je to že zgodilo pred nekaj leti.
<< x

NiteWalkr

Mlečnozobec

Odgovor Pe mar 26, 2004 22:37

zdaj si pa najhujše napisal kar se lahko zgodi.fant je bil že itak prestrašen zdaj bo pa še bolj.

zdravniki so mi odsvetovali 6 mesecev mirovanja,kar se je meni zdelo nemogoče,po moje bi se mi zmešalo.

na srečo je moj kirurg bolj po &quot;vojaško&quot; usmerjen in mi je dal priporočal da 1 teden uteži samo od daleč gledam potem pa že lahko počasi začnem kazati rekreativcem.nekje po 14 dneh v bistvu nisem več čutil bolečin.po 6 tednih sem začel s lahkimi treningi.to je trajalo 1 mesec in potem sem začel s treningi na moč.se pravi po 10 tednih sem jaz začel trenirati na polno kot,da se ne bi nikoli nič zgodilo.pri vseh vajah sem šel do konca razen pri dead liftu in počepu.

ravno ko sem to pisal je bil pri meni &quot;moj&quot; kirurg in se je smejal postu od NURS-a češ,da je to ameriški način,da moraš pacientu povedati vedno najslabše možne izide operacije.s tem,da je pripomnil,da lahko pride tudi do smrtnih primerov zaradi embolije,tudi pri operaciji pruha.v NM se je to že zgodilo pred nekaj leti.

Ja res ko je NURS to napisal me je kr prestrasl. Čeprav je dober da je NURS napisal vse možne izzide. Ravno dobro sem okreval od operacije kolena, zdej pa najverjetneje spet pod nož. O matr ej, res mi ni usojen se s kakšnim športom ukvarjat. Prej sem dost aktivno aerobne športe prakticiral pa je šel kolen, zdej sem pa reku nič na fitnesu ki je res statičen se mi pa že ne more nič zgodit. :mad::mad: Res je da neki čutim eno majhno bulco, čisto na dnu treb. predpone. Čez kak dober mesec bom šel na pregled k splošni zdr. pa da vidimo kaj bo.
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Odgovor So mar 27, 2004 08:32

osebno mislim da j eprav da se napiše vse možne zaplete, to je ravno &quot;pomankljivost&quot; nekaterih zdravnikov in ostalih zdravstvenih delavcev, da marsikdaj prikrivajo dejansko stanje.

bile so narejene raziskave na ljudeh ki so imeli neozdravljivo bolezen. povedali so jim kar naravnost da ni možna ozdravitev in so jih nato čez nekja časa vprašali kako se jim je zdelo to da so jim kar naravnost povedali da njihova bolezen ni ozdravljiva in so rekli da se jim je zdelo vredu, ker nižje niso mogli pasti (psihično,.) kot so in da se sedaj samo vzpenjajo. so rekli da bi jim bil ahujša mora če bi imeli lažno upanje in bi imeli vedno napetost kaj se bo z njimi zgodilo,... (to kot primer to ne velja za kilo)

torej moje mnenje je še vedno da ljudje zvejo vse možne stranske učinke in dejansko zdravstveno stanje (saj je to tudi uzakonjeno, čeprav je en stavek ki je meni bedast- da lahko zve diagnozo razen če zdravnik meni da bi to škodovalo pacientu oz zdravljenju-po mojem je tista raziskava povedala dovolj.)

no jaz imam tudi že od rojstav cca 5 cm nad popkom bulico, pa treniram vedno do konca in ni panike.
***Drug free!!***
<< x

andras

Mlečnozobec

Vnosov: 378

Odgovor So jul 10, 2004 15:00

Kako pa lahko 100% ugotoviš, ali imaš kilo, ali ne? Gre samo za palpacijo izkušenga zdravnika al se da tud z kakim ultrazvokom?

Pa še drugo vprašanje... v primeru, da maš, kam se splača it operirat (2 leti čakalne mi niti najmanj ne diši) in kaka je cena?
<< x

NURS

Uporabniški avatar

Jaz vem VSE!

Odgovor So jul 10, 2004 15:20

ja da se z UZ ali pa z kontrastnim barvanjem črevesa + RTG ventuelno. seveda palpšacija,.. za pravo kilo pa tako ni dvoma (strangulacijsko).

ne vem kako je z lčakalnimi pri nas. sedaj lahko greš kamorkoli po Eu in ti zavarovalnica povrne.
***Drug free!!***
<< x

arch5

Pleničar

Vnosov: 21

Odgovor So jul 10, 2004 15:52

[i]
Pa še drugo vprašanje... v primeru, da maš, kam se splača it operirat (2 leti čakalne mi niti najmanj ne diši) in kaka je cena?

Ravnokar bil operiran na polikliniki v LJ, čakalna doba dobra 2 mesca.
<< x

blabla11

Pleničar

Vnosov: 45

Odgovor Po jun 26, 2006 16:51

jest mam tud kilo :(

sam je zdej čakalna doba 4do5 let :smt009
ker vidm, da se vas ene par mal spozna na to me zanima kolk približno bi stala cena operacije, če bi si sam plaču, pa km bi se lahk to naroču (čeprav neverjamem da si bom sploh lahk prvošču)?
Al pa če je kakšna druga možnost da bi me hitrej operiral.
Sem mislu da bom lahk zdržu tok cajta sam zdej sm ugotovu da me ovira pri ukvarjanju s športom in buildanju, pa še videz (me bo vsaka punca pustila k jo bo vidla :smt009 ).

Če ma kdo kakšen podatek, oz. karkoli v zvezi s kilo naj prosim pove.
<< x

farmacia

Pleničar

Vnosov: 26

Kraj: izola

Odgovor Po jun 26, 2006 20:04

Sej sem lih pisal o tem med POŠKODBA danes. Danes sem bil pri svoji osebni zdravnici, dobil sem napotnico za v bolnico jutri. Operirali me bodo po poletju, v primeru ukleščenja črevesja pa takoj. Jaz sem tudi slišal, da je čakalna doba par let, pa NI RES!!! Operirajo te v roku 2-3 mesecov. Čez en dan pa greš domov, če se ne zaplete. 1 teden moreš ležat, pol lahko že hodiš. 2-3 mesece rabi za popolno okrevanje, s tem, da bodybuilding lahko odpišeš za vselej, saj se kila rada ponovi.
Pojdi čimprej, ker s časom se kila veča in s tem tudi operacija. Do operacije pa gibanje brez UTEžI.
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor Po jun 26, 2006 21:16

To pa je naključje, da sva glihk v istem dnevu pisala o tem.
Ja fora je v tem da jest že 1let čakam :smt017
Mogoče je problem ker sem rekel da me ne moti, kar me večino cajta res ne.
Čeprav se mi zdi da zmeram bl.

Mam jo pa zdej že 3leta samo sem bil neumen in 2leti nisem šel pregledat. Če bi šel takoj bi bil otrok (14 ali manj) in bi bil na operacijo naročen prej.
Pa ko sem čakal na kliničnem sem se pogovarjal z neko staro gospo, ki je imela tudi kilo pa ji je zdravnik enako rekel 4do5 let.
Pa kako to misliš da bom moral bodybuilding odpisat za zmeraj. Bral sem da lahko po parih mescih (2do6) treniraš čisto normalno.
Sej men se ne gre za vrhunske rezultate ampak tko zarad postave- upam da nebom zarad tega moral za zmeraj ostat pusy.
Aja pa jest zdej buildam ker je 5let čakanja PREVEČ. Zdej če bi lahk kej naredu da bi me prej operiral bi pač nehu za par mescev potem pa počas spet začel.

Dej še kakšne informacije kje si to bil. Mogoče je sam v LJ taka gužva kaj jest vem. Nemorm čakat še 3-4 leta. Če nebo šlo drugače si bom pač plačal če si bom lahko privoščil. :smt009
<< x

farmacia

Pleničar

Vnosov: 26

Kraj: izola

Odgovor Po jun 26, 2006 22:20

Vem da je hudo. Za mano je 8 let treninga, in telo imam res skoraj prfekt, samo spet je prvo zdravlje. Današnje operacije večinoma potekaj tako, da naredijo čimmanjši rez, da je brazgotina dokaj neopazna. Pri taki operaciji se hitro okreva, se pa zato mora pazit vnaprej pri obremenitvah. Je pa še drugi način operacije, ki pa je velika, saj na mesto kile ti dajo mrežico, katera ti drži trebušne organe, in tako NAJ SE nebi ponovila. Okrevanje je daljše in brazgotina je večja. To moraš tako gledat, ko je nekaj počeno je za vedno počeno. Če si dobil kilo pri zdravi trebušni mišici,je pri zašiti še večja možnost.
Za plačilo pozabi, ker je drago in ker je to NALOGA DRžAVE! Povej jim, da te to ful obremenjuje, ker si ful mlad. Mene so sprejeli v Izolsko bolnišnico.
Jaz sem se žal sprijaznil, da je resnega bildinga konec, in počenjam športe, za katere mi je do sedaj zaradi bildinga zmanjkalo časa, in lahko rečem, da mi ni žal.
<< x

blabla11

Pleničar

Odgovor To jun 27, 2006 07:28

Ok najlepša hvala za informacije.
Bom šel čim prej do osebnega zdravnika in se probal zmeniti za hitrejšo operacijo oz. bom za nasvet kaj naj nardim vprašal še njega.

Kilo sem pa dobil kar tako, se nespomnem da bi mogu kej težkega dvigvt, mel sam jo pa že, tko da mislm da mam že prirojen to.

Glede buildanja sem pa mal poiskal po forumu in jih je kr ene par mel pruh pa buildajo naprej, nevem sej to mi bojo pol zdravniki povedal.
Sam mi je tud neumn da pol nebi mogu recmo it delat prek študenca težja fizična dela delat. :smt017
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast