Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Komplet knjig Bemumast

Danes je Po sep 23, 2019 05:47

Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Don Corleone

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 964

Kraj: ljubljana-bežigrad -(sokol tivoli)

Odgovor Če dec 20, 2007 00:17

narobe delaš počepe. 1x se mi je zgodilo da sem se narobe postavil in sem takoj začutil da bi naredil veliko napako če bi dokončal gib, ker bi sigurno dobil kilo. za vsaj slučaj obišči zdravnika in pa z manjšo kilažo se nauči pravilno izvedbo počepa, ker ko boš 1x imel 150kg+ na hrbtu, si ne boš želel da bi delal narobe.
"Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift no heavy *** weights"
Slika

"The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself".........Friedrich Nietzsche
<< x

kimbo

Pleničar

Vnosov: 98

Odgovor Ne maj 18, 2008 09:18

#ed_op#DIV#ed_cl#Jst mam tud podobn problem, zadnje čase sm opazu da mam na levi strani (podobno mesto kot na sliki)&nbsp;majhno bulo( malo malo večja kot na desni strani- normalno). Zdraunik je dejal, da je ingvinalna kila malo nižje in da se mu ne zdi kot kila.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#IMG style="WIDTH: 120px; HEIGHT: 122px" height=137 src="http://images.main.uab.edu/healthsys/ei_0256.gif" width=255#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Pri vzigovanju težjih bremen me ne boli, vseeno pa me malo skrbi. Kaj priporočate, mogoče kakšen UZ??#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;Lp#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

russ

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 194

Kraj: Lj

Odgovor Po maj 19, 2008 08:51

#ed_op#DIV#ed_cl#nima te kej preveč za skrbet, tud če maš kilo, jz sm z prvo kilo hodu na fitnes še en let, pa ni blo nč hudga, sicer mi je zdravnik odsvetoval, ker se ti lahk uklešč, pa maš pol ful težav, ampak to se zgodi v mal primerih. Zdej pa se mi je spet pojavla , sam na drugi strani, tko d spet čakam na operacijo, ampak vsen mirno treniram naprej, kljub odsvetovanju zdravnika. Izogibam se sam vaje DL, pa trebušnjakov kjer dviguješ noge, drgač pa delam vse normalno.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

kimbo

Pleničar

Vnosov: 98

Odgovor Po maj 19, 2008 11:00

#ed_op#DIV#ed_cl#in kolk časa je potrebno čakat na operacijo.....a to delajo v splošni al lokalni anasteziji?#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#ps: kakšni so znaki vkleščenega črevesja?#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

russ

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 194

Kraj: Lj

Odgovor Po maj 19, 2008 13:38

#ed_op#DIV#ed_cl#na operacijo bi jz mogu čakat 1,5 leta, v kliničnem centru, sam je moja mt tm zaposlena, pa sm pršu v enmu mescu na vrsto#ed_op#IMG src="/forum/richedit/smileys/smiley16.gif"#ed_cl#&nbsp;Drgač je pa tud zasebna klinika k izvaja te operacije (IATROS) na parmovi, bliz maxximuma, kjer te operirajo na napotnico, čakalna doba je pa ene dva mesca, tuki bom tud jz zdej operiran. Znaki pa nej bi bli, bolečine, v tem predelu, bruhanje, itd. baje kot pri slepiču. Drgač pa to delajo v lokalni anesteziji. Dobiš injekcijo v hrbtenico in ne čutš nč od pasu dol#ed_op#IMG src="/forum/richedit/smileys/smiley4.gif"#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Tenki

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 84

Odgovor Sr maj 05, 2010 18:46

Re: Kila-Pruh-Pretrganje trebušne prepone

Da te popravim, lokalna anesterija - inekcija v hrptenico - to je epiduralna anestezija, katera pa ima v 50% trajne posledice,
bolečine v križu v Kanadi je ta epiduralna prepovedana... naše zdravstvo pa to lepo podpira, ker se jim **** za pacijente.
<< x

mokrijanez

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor So apr 12, 2014 16:25

spoštovani ...
mene pa zanima če je to možno kila...??
tam k so sramne dlake, približno 3 cm viši od penisa na desni strani...imam ko stojim nekaj zlo mehkega.... a ko napnem se pa poveča in rata zelo trdo k da bi bla mišica (in sem že pred 2. mesecoma izklučill kilo)...niti negre w bulo...ampak podovgovato proti penisu....niti ni tako veliko mogoče 1 cm debeline ko napnem saj sem to čisto po naklučnju našel... ko sem ceu dan na nogah me občasno začne tm boleti (po treningu nikoli ne čutim bolečine )....včeraj sem pa ležal in sem imel občutek da sm lahko to nazaj not porinu pod trebušno mišico .
in če je to začetek kile ali je možno da se zaceli samo od sebe ??? in ali bi se dalo nadeljevati treninge iz lastno težo.... ???
hvala za odgovor !
<< x

tomi123

Pleničar

Vnosov: 51

Odgovor Sr feb 10, 2016 07:54

mokrijanez je napisal/-a:spoštovani ...
mene pa zanima če je to možno kila...??
tam k so sramne dlake, približno 3 cm viši od penisa na desni strani...imam ko stojim nekaj zlo mehkega.... a ko napnem se pa poveča in rata zelo trdo k da bi bla mišica (in sem že pred 2. mesecoma izklučill kilo)...niti negre w bulo...ampak podovgovato proti penisu....niti ni tako veliko mogoče 1 cm debeline ko napnem saj sem to čisto po naklučnju našel... ko sem ceu dan na nogah me občasno začne tm boleti (po treningu nikoli ne čutim bolečine )....včeraj sem pa ležal in sem imel občutek da sm lahko to nazaj not porinu pod trebušno mišico .
in če je to začetek kile ali je možno da se zaceli samo od sebe ??? in ali bi se dalo nadeljevati treninge iz lastno težo.... ???
hvala za odgovor !

je imel že kdo isti problem? Namreč meni se je isto pojavilo in trenutno ni ravno boleče prej neprijetno. Se tudi meni zdi, da bi bila lahko kilaSlika
<< x

liveinttionally

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Sr feb 10, 2016 20:21

Menim, da je prišlo do pretrganja povrhnje mišice (verjetno rectus abdominis) in potem mišica katera je globlje sili vn ko se napreza. To je lahko začetek kile.

Tomi123 ti priporočam da ne naprezaš trebušne stene, da se ta raztrganina zaceli. Na tvojem mestu bi prenehal začasno s treningi.
<< x

tomi123

Pleničar

Odgovor Če feb 11, 2016 07:49

liveinttionally je napisal/-a:Menim, da je prišlo do pretrganja povrhnje mišice (verjetno rectus abdominis) in potem mišica katera je globlje sili vn ko se napreza. To je lahko začetek kile.

Tomi123 ti priporočam da ne naprezaš trebušne stene, da se ta raztrganina zaceli. Na tvojem mestu bi prenehal začasno s treningi.

Prvo hvala za odgovor, sicer se mi je pa zdelo, da bi bilo lahko nekaj takšnega, ker tipična kila ni oz. se vsaj še ni razvila. Sem pa prenehal s treningi, tri dni ne treniram in sem že kr cel živčen, ko si v eni rutini;(
Mogoče slučajno veš v kolikšnem času se te poškodbe sanirajo oz. kdaj se lahko začne z zmernim treningom?
<< x

liveinttionally

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Če feb 11, 2016 18:47

tomi123 ne bi vedel točno. Mislim, da rabi približno mesec dni (ne me jemat za besedo). Seveda ti priporočam, da se obrneš na zdravnika in da oni pogledajo kako velika je ta raztrganina. To, da je raztrganina so le domneve, na koncu je lahko kej drugega, tako da te spodbujam k pregledu ;)

Glede treninga te razumem. Mogoče lahko probaš s kolesarjenjem ali plavanjem (žabica), hoja v hribih. Se najdejo alternative.
Priporočam, da pa poskusiš najt vzrok za tvoje težave in ga odpraviti.
<< x

tomi123

Pleničar

Odgovor Pe feb 12, 2016 11:45

Evo bil pri zdravniku, diagnoza začetek kileSlika ultra zvok v začetku aprila, operacija v maju;(
Sprva razočaranje potem jeza kok sem lahko tako neodgovoren nazadnje pa jebat ga bo že;)
V glavnem naredil sem si nek improviziran pas kot neko preventivo, da mi kilo noter tišči. Izpustil sem oz. bom vaje trebušnih, nog in hrbta kjer kjer je trebuh na udaru tako, da včeraj naredil roke, ki mi tako in tako zaostajajo seveda sem vseeno previden. Pa do sedaj sem jaz ženi pomagal sedaj pa ona meniSlika
<< x

asocialen

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Sr maj 11, 2016 10:54

Pozdravljeni,
tudi jaz imam težavo s kilo.

Na ultrazvoku so mi v levi ingvinalni regiji diagnosticirali 1,8x2,8CM VELIKA REPONIBILNA HERNIA.

Naročil sem se na pregled k kirurgu-če bo potrebno operirat ali ne.
Ta me je tam (bil je zelo odločen-se pravi vedel je kaj dela) pregledal in pravi, da to nebomo ni še odpirali. Kajti razložil mi je da kila bi "nastala" nekje z enako višino s korenjakom :) Slika jaz pa mam kao bulo- izboklino dobrih 10cm više tako da se mi zdi sem mal brskal po netu, da bi naj to bila preponska kila?? Me popravte prosim če kaj pomešam.

Ta kirurg mi je pa v izvid napisal naslednje:
ob napenjanju se minimalno boči levi spodnji kvadrant, vendar tipične kile ni tipati,...
Pri bolniku zaenkrat ni znakov za resno popuščanje trebušne stene, mogoče levostranska KONGENITALNA KILA, katera se bo pokazala s časom kot objektivna kila, v kolikor povsem popusti trebušna stena. Vendar v tem trenutku operativni poseg ni potreben. Svetujem opazovanje.

Torej kaj me zanima: kaj se je zgodilo, kaj drži črevešje "v notranjosti", so kakšne vaje da popravim oziroma zanima me če še ni za operacijo lahko ojačam notranjo trebušno steno tako da se mi izboklina vsaj malo izravna in nebo prišlo eventuelnio do kile in operacije. Preprosto povedano ko še ni za operacijo lahko z praviolnimi vajami rešim zadevo in uidem na zadnji vlak?

To bi bilo zaenkrat vse in hvala za odgovore v naprej.
Prejšnja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja