Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 05:44

komolec

<< x

Supreme000

Pleničar

Vnosov: 16

Odgovor So maj 12, 2012 14:06

komolec

V zadnjem tednu me je začel boleti desni komolec, med treningom ni toliko opazno, v mirovanju pa vsake toliko časa ko naredim gib rahla bolečina. Koliko časa traja, preden se zaceli?, ali nadaljujem normalni trening, ali da sam noge pa trebušne delam 1 teden, mesec???
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor So maj 12, 2012 19:22

Re: komolec

vaje kjer te boli spusti za nekaj časa, če ne se ti zna vleči daljše obdobje in boš rabil potem še daljšo pavzo
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 61

Odgovor To avg 28, 2012 17:51

Meni pa se je to zgodilo že kakšno leto nazaj, začel me je boleti desni komolec in sicer ob popolnem iztegu me boli kost na notranji strani (proti telesu). Takrat sem se začel izogibati benchu in širokim skledcam, saj ob težah 50kg in več nisem mogel več normalno dvigovati štange brez nenadnih bolečin. Dipsi skledce lahko delam normalno. Vmes sem tudi nehal trenirati za kakšen mesec ali dva in se do sedaj situacija še ni popravila. Ker me to moti pri napredovanju v fitnesu in košarki sem se končno odločil, da se posvetujem z zdravnikom, še prej pa me zanima ali je imel kdo od vas podoben primer in kako se je zadeva rešila?

Hvala! :)

Lp Blaž
<< x

hren

Mlečnozobec

Vnosov: 323

Odgovor To avg 28, 2012 18:16

No, najbrž te ne boli kost ampak nekaj zraven kosti. Na notranji strani je medialni epikondil oz. narastišče upogibalk prstov in dlani. Po domače golfski komolec. Pri tem se zaradi preobremenitev oz. ponavljajočih se obremenitev vname narastišče mišice, ki pa se zdravi precej dolgo saj je slabo prekrvavljeno. Če vztrajaš kljub bolečini lahko pride do kronične poškodbe in je potem vse še težje pozdravit. Če stegneš roko na mizo tako da gleda dlan čez njen rob ter je obrnjena navzgor, primeš v dlan eno utež in jo dviguješ samo v zapestju in da te takrat boli je najbrž to to. Poznam precej primerov, ki so prišli do te faze, da ga je bolelo že, ko je držal zobno ščetko med umivanjem zob. In to se je potem (kljub počitku) vleklo...

http://www.google.si/imgres?um=1&hl=sl& ... 8,s:0,i:94
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To avg 28, 2012 21:31

To bi znalo bit problem, najlepša ti hvala za tele informacije. :)
<< x

Brina_M

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor To okt 02, 2012 08:52

Tudi mene boli komolec, diagnoza se glasi epikondilitis (podobne simtome imajo profesionalni igralci golfa), ortoped mi je priporočil manualno terapijo, privat naj bi to delal dr. Kotov v Ljubljani, pozna kdo?
<< x

stingvti

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Če okt 11, 2012 23:20

Meni se je vnetje narastišča komolca – epikondila (teniški komolec, pa ne od tenisa) vleklo skoraj eno leto, vmes imel tudi dober mesec pavze in fizioterapije, nič ni pomagalo (v fitnesu sem lahko izvajal samo določene vaje, pri katerih me komolec ni bolel) ... potem sem pa začel jemati večjo količino (za navadne smrtnike) C vitamina vsak dan (3-5g) in po enem tednu je bilo vnetje 80% boljše, po 2 tednih pa je bila zadeva sanirana ... sedaj še vedno preventivno jemljem 3g C vit na dan
lp
<< x

GG25

Odgovor Pe okt 12, 2012 05:15

stingvti je napisal/-a:Meni se je vnetje narastišča komolca – epikondila (teniški komolec, pa ne od tenisa) vleklo skoraj eno leto, vmes imel tudi dober mesec pavze in fizioterapije, nič ni pomagalo (v fitnesu sem lahko izvajal samo določene vaje, pri katerih me komolec ni bolel) ... potem sem pa začel jemati večjo količino (za navadne smrtnike) C vitamina vsak dan (3-5g) in po enem tednu je bilo vnetje 80% boljše, po 2 tednih pa je bila zadeva sanirana ... sedaj še vedno preventivno jemljem 3g C vit na dan
lp

Mogoče pa je pavza pomagala? Če en mesec nisi obremenjeval in po tem začel jemati vit. C ne moreš zagotovo vedeti kaj je pomagalo. Žal. Čeprav si konzumatorji velikih količin vit. C še tako želijo drugače.
<< x

stingvti

Pleničar

Odgovor Pe okt 12, 2012 06:35

Mogoče pa je pavza pomagala? Če en mesec nisi obremenjeval in po tem začel jemati vit. C ne moreš zagotovo vedeti kaj je pomagalo. Žal. Čeprav si konzumatorji velikih količin vit. C še tako želijo drugače.[/quote]

Ne, pavza ni pomagala, ker sem jo naredil po 2 mesecih od kar sem imel težave. Potem sem začel znova izvajati vaje z manjšo težo in težave so se ponovile. Nato sem delal samo še ščepec vaj pri katerih težav nisem oz. skoraj nisem imel. Vsak dan sem jemal po cca. 1 g C vitamin, glutamin, omega 3. Predlagali so mi razne terapije po 50 eur za eno (rabiš jih vsaj 6) po katerih naj bi bilo bolje, seveda garantirati ti ne more noben. Po približno 10 mesecih sem pa zasledil nek članek, kjer je pisalo, da nekateri "bilderji" jemljejo tudi do 10 g C vit/dan in da šele večje količine C vitamina uspešno pozdravijo vnetja. Tako sem povečal dozo na 3-5x/dan po skoraj 1 gram in že po enem tednu je bilo zelo občutno izboljšanje, skoraj nobenih težav več, po 2 tednih so pa čisto izginile in sedaj lahko spet delam vse vaje brez prisotnih bolečin.
Ne rečem, da bo vsakemu pomagalo, vendar je to najcenejši in najhitrejši poskus morebitne odprave težav.
<< x

GG25

Odgovor Pe okt 12, 2012 09:02

stingvti je napisal/-a:Mogoče pa je pavza pomagala? Če en mesec nisi obremenjeval in po tem začel jemati vit. C ne moreš zagotovo vedeti kaj je pomagalo. Žal. Čeprav si konzumatorji velikih količin vit. C še tako želijo drugače.

Ne, pavza ni pomagala, ker sem jo naredil po 2 mesecih od kar sem imel težave. Potem sem začel znova izvajati vaje z manjšo težo in težave so se ponovile. Nato sem delal samo še ščepec vaj pri katerih težav nisem oz. skoraj nisem imel. Vsak dan sem jemal po cca. 1 g C vitamin, glutamin, omega 3. Predlagali so mi razne terapije po 50 eur za eno (rabiš jih vsaj 6) po katerih naj bi bilo bolje, seveda garantirati ti ne more noben. Po približno 10 mesecih sem pa zasledil nek članek, kjer je pisalo, da nekateri "bilderji" jemljejo tudi do 10 g C vit/dan in da šele večje količine C vitamina uspešno pozdravijo vnetja. Tako sem povečal dozo na 3-5x/dan po skoraj 1 gram in že po enem tednu je bilo zelo občutno izboljšanje, skoraj nobenih težav več, po 2 tednih so pa čisto izginile in sedaj lahko spet delam vse vaje brez prisotnih bolečin.
Ne rečem, da bo vsakemu pomagalo, vendar je to najcenejši in najhitrejši poskus morebitne odprave težav.[/quote]

Jaoj. Pa taka znanstvena korektnost! :)

Kolikor zdaj razumem tole, si hotel povedati, da si 10 mesecev delal samo "ščepec" vaj pri katerih skoraj nisi imel težav in v tem času si jemal 1g vit. C. Potem pa si po dveh tednih jemanja 10 g C na dan odpravil težave.
10 mesecev torej ni bilo izboljšave navkljub 1g C na dan in ščepcu vaj. Domnevam tudi, da se je ta ščepec vaj nadaljeval še v dva dodatna tedna po katerih so težave minile?
Je to vse vsaj približno tako kot hočeš povedati?
<< x

stingvti

Pleničar

Odgovor Pe okt 12, 2012 09:10

Jaoj. Pa taka znanstvena korektnost! :)

Kolikor zdaj razumem tole, si hotel povedati, da si 10 mesecev delal samo "ščepec" vaj pri katerih skoraj nisi imel težav in v tem času si jemal 1g vit. C. Potem pa si po dveh tednih jemanja 10 g C na dan odpravil težave.
10 mesecev torej ni bilo izboljšave navkljub 1g C na dan in ščepcu vaj. Domnevam tudi, da se je ta ščepec vaj nadaljeval še v dva dodatna tedna po katerih so težave minile?
Je to vse vsaj približno tako kot hočeš povedati?[/quote]

Tako je, s tem da v teh dveh tednih sem jemal od 3-5g Cvit/dan, očitno je bila zadostna količina in ni bilo potrebe po 10g, verjetno bi bil pa rezultat enak.
<< x

GG25

Odgovor Pe okt 12, 2012 11:00

Zanimiv primer zares. Mogoče pa je res povišana doza C pozdravila problem. Težko je reči. Da se v 10 mesecih ne bi pozdravilo nekaj kar se v 2 tednih s povišano dozo C? Lahko se je počasi celilo 10 mesecev in potem "slučajno" docelilo z dodatno dozo C. Kdo bi vedel...
Vsekakor primer za v spomin.
<< x

hren

Mlečnozobec

Vnosov: 323

Odgovor Pe okt 12, 2012 12:58

Ta vnetja narastišč so res komplicirana in se komot vlečejo tudi leto in to ob pavzi. Za zdravljenje s C-vit tudi sam še nisem slišal, je pa vsekakor dobra informacija, če do tega pride. Baje tudi O3 maščobe dobre pomagajo, a bolj kot preventiva.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10976

Odgovor Pe okt 12, 2012 21:29

Nekaj ljudi mi je poročalo da se tudi zdravijo tako da obolela mesta (sklepe) mažejo z raztopino C-vitamina. Osebno ne verjamem sicer v to, je pa možno saj koža dosti bolje absorbira snovi kot npr. če gre skozi želodec. Zato so zadnje čase tudi vedno bolj popularni "patchi" ki vsebujejo npr. aminokisline. Nalepiš si jih ko hanzaplast in to je to.

Glede količine C-vitamina pa zelo variira od osebe do osebe.
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po okt 15, 2012 19:28

Da dam malo feedbacka. Od takrat, ko sem napisal zadnji post 28.08 sem treniral samo noge, eno vajo za prsa in trebuh, košarki sem se popolnoma odrekel. Danes sem šel prvič na basket, saj se bliža začetek rekreativne lige in je bilo še slabše, ko takrat, ko sem pavzo začel. Predvidevam, da zato, ker komolec dolgo ni bil obremenjen, šele sedaj po dolgem času.

Odločil sem se, da začnem prakticirat masažo z ledom, kupil bom kakšen gel za športne poškodbe, pa vsekakor bom probal tole C-vit foro. Poročam kako bo, če ima še kdo kakšno izkušnjo pa kar. :)

Lp Blaž
Naslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2