Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne maj 31, 2020 10:19

Težave z gležnjem

<< x

detector

Pleničar

Vnosov: 34

Odgovor So jul 28, 2012 09:53

Težave z gležnjem

Pred tremi meseci, sem si zvil oz. nategnil gleženj. Oteklina je bila majhna in je tudi dokaj hitro splahnela. Nosil sem elastično nogavico, ki jo pri športnih aktivnostih še vedno nosim. Težava je v tem, da me po nekaj minutah športanja začne rahlo boleti in občutek je neprijeten in pač nisi več siguren in si zato tudi previden in pač ne greš več na vse.
Pri hoji mi pa sploh ne dela težav, predvsem pri košarki je ta problem.
Kaj mi lahko svetujete? Mogoče kakšna hladilna mazila,....?

Hvala
<< x

Slavi

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 681

Odgovor So jul 28, 2012 21:30

Re: Težave z gležnjem

Pozdravljen,
nisem ravno nek strokovnjak, pišem le iz lastnih izkušenj, saj sem imela v zadnjih 3 mesecih kar dvakrat zvit gleženj.
Ker s tvojim gležnjem po treh mesecih očitno ni vse OK, bi priporočala obisk zdravnika ali kakšnega športnega fizioterapevta. Te elastične nogavice so po eni strani v redu, saj gležnju nudijo oporo, po drugi strani pa se sklep razvadi, tako da bi jih jaz na tvojem mestu na začetku pri lažjih kasneje pa pri vseh športnih aktivnostih odstranila.
Priporočam ti vsakodnevno nežno masažo gležnja. Mislim da ni toliko pomembno mazilo, s katerim boš mazal, temveč gre bolj za pomembnost same masaže, s katero boš povečal prekrvitev.
Praviš, da te je strah stopiti na gleženj. Ta strah boš odpravil z vajami, o katerih sem pisala v svojem dnevniku. Z vajami za ravnotežje na raznih nestabilnih deskah in žogah, boš sklepe privadil na to, da bo telo v podobnih situacijah hitro reagiralo in tako preprečilo ali vsaj omililo poškodbo. Zelo pomembne so tudi mišice trupa, zato nikar ne zanemarjaj vaj za ta del telesa.

Še enkrat pa, ker se ti poškodba vleče že 3 mesece, bo najbolje, da greš na pregled k strokovnjaku.

Upam, da boš kmalu spet v polnem pogonu.

LP

“Pozitiven odnos morda ne bo rešil vseh vaših težav, toda razdražil bo dovolj ljudi, da se splača potruditi.”

Herm Albright

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2