Odgovor Če okt 25, 2012 08:02

Poškodba rame (edem supraspinatusa)

[FONT=Calibri]Spoštovani forumaši,[/FONT]
[FONT=Calibri]Izvidi (mnenje) ultrazvoka ramenskega sklepa:[/FONT]
[FONT=Calibri]»Blažji edem kite dolge glave bicepsa z nekaj izliva v ovojnici. Kita subcapularisa v mejah normale. Precejšen edem kite supraspinatusa v področju narastišča na tuberkl. Sicer morebitne parcialne ali totalne rupture omenjenih kit ni. ACC lig. Ohranjen. Manjši izliv v subacromialni bursi.«[/FONT]
[FONT=Calibri]Star sem 35 let in se ljubiteljsko ukvarjam z vadbo z utežmi že okrog 20 let. Težave z rameni do sedaj niso bile prisotne, tudi pri vadbi z veliki težami na kompleksnih vajah ne.[/FONT]
[FONT=Calibri]S treningom sem prenehal v začetku julija 2012 (omenjen izvid je z dne 27.08.2012), in od takrat sem v »popolnem mirovanju« z zgornjim delom telesa (torej bo počasi že 4 mesece).[/FONT]
[FONT=Calibri]Bolečino v desnem (dominantnem) ramenu pa sem prvič začutil nekje v začetku leta pri izvajanju počepov in izvajal treninge še nekje do začetka julija - zdaj razmišljam da bi se počasi vrnil v trenažni proces. Gibljivost ramena je že dobra (ni pa še tako dobra kot na nasprotni rami), bolečine pa se rahlo pojavijo samo v skrajnih položajih. [/FONT]
[FONT=Calibri]Sicer je na spletu ogromno informacij glede izbora in načina izvajanja vaj za mišice rotatorne manšete, tako za njihovo fleksibilnost kot za moč.[/FONT]
[FONT=Calibri]Mene pa zanima kaj vi predlagate oz. kakšne so vaše izkušnje pri vračanju nazaj v trening po takšni poškodbi ramena Okrepiti najprej mišice rotatorne manšete in šele čez določen čas vključiti postopno tudi ostale vaje za zgornji del telesa ?....ali hkrati zraven krepitve mišic rotatorne manšete tudi že vključiti ostale vaje za zgornji del telesa ?...Kdaj pričeti izvajati tudi recimo kakšne »overhead vaje«, če sploh ?[/FONT]
[FONT=Calibri]Najlepše se že vnaprej zahvaljujem za mnenja in pomoč in vas lepo pozdravljam, Gorazd[/FONT]