Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Sr jun 03, 2020 00:54

mi lahko kdo prosim tole razloži?

<< x

havana1

Mlečnozobec

Vnosov: 160

Odgovor So nov 24, 2012 18:18

mi lahko kdo prosim tole razloži?

Lep pozdrav vsem skupaj,

Dobil sem izvid iz magnetne resonance,kjer piše,da imam stenozantne spremembe spinalnega kanala v nivoju L4-L5,kjer je videti stenozo nekoliko bolj levo,gre pa za manjšo centralno protruzijo diska.Sedaj pa me zanima,kaj bi naj to točno pomenilo in kaj to stanje predstavlja za vadbo v fitnesu in kako se pozdravi,ter kako dolgo je okrevanje?Če kdo kaj več ve o tem naj mi pomaga prosim.Hvala lepa
<< x

adela

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 23

Odgovor So nov 24, 2012 20:32

Re: mi lahko kdo prosim tole razloži?

V osnovi je razlika med hernijo in protruzijo diska v tem, da je pri protruziji medvretenčna ploščica nepoškodovana in se pri določenih položajih lahko občasno vrača v prvotno lego. Operacija pri protruziji naj ne bi bila potrebna, le ob hudih bolečinah. V veliki večini se protruzijo da pozdraviti s fizioterapijo. Pri herniji pa je ploščica večinoma počena in se brez terapije ne more več vrniti v osnovno lego. Vendar se da veliko primerov hernije (predvsem začetne faze) pozdraviti s fizioterapijo, razen hujših oblik, kjer se pa da zadevo rešiti le še s kirurškim posegom.

Lp
<< x

havana1

Mlečnozobec

Vnosov: 160

Odgovor So nov 24, 2012 21:25

Re: mi lahko kdo prosim tole razloži?

Hvala lepa za razlago,to mi res veliko pomeni.Upam,da te rehabilitacije ne trajajo predolgo,ker me je strah,da bi se zredil in sicer sem že drugače že malo izven forme sem že skoraj 2 meseca brez fitnesa in kakršnegakoli gibanja,saj me vse boli od tega

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

FB skupina FB skupina 2