Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne maj 31, 2020 10:48

Kam na rehabilitacijo

<< x

mziga

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor So feb 09, 2013 15:25

Kam na rehabilitacijo

Čez dva tedna imam operacijo na kolenu za križno vez in še neke stvari in me zanima, če mi lahko kdo predlaga kam je najbolje it v zdravilišče na rehabilitacijo in kam na fizioterapije,...
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2283

Odgovor So feb 09, 2013 15:33

Re: Kam na rehabilitacijo

Zdravilišče je najboljše Šmarješke Toplice, tje je šlo tudi veliko znanih športnikov.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

mziga

Pleničar

Odgovor So feb 09, 2013 19:59

Zakaj pa je najboljše? Zanimajo me tut argumenti; a majo dobre fizioterapevte, k vejo kaj počnejo, al je ugodno kr maš dvigala v hotelu kr težko z berglami hodš,.... :) Lahko še to poveš?
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2283

Odgovor So feb 09, 2013 20:05

He he, ima tudi dvigalo. Jaz sem se sicer vozil tja, tako da ne vem :). Ammm menda imajo fizioterapevte dobre. Tam sta par hmmm Nataša in njen mož (ime mi je ušlo), ki sta top. Menda imata plan nekega dne odpreti svoje, samo mislim, da še nista. Vem za precej znanih športnikov, ki se je tam rehabilitiralo, sploh noge. In verjetno se v teh krogih ve, kje so dobri.

PS: če boš stanoval tam, se pripravi na hard core :). Kolenčkarji se imenujejo in imajo vsak večer partye. Skos akcija :)
Zadnjič spremenil AndrejT, dne So feb 09, 2013 20:09, skupaj popravljeno 1 krat.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

mziga

Pleničar

Odgovor So feb 09, 2013 20:08

Aha. No, hvala za odgovore! ;) Če pa ma kdo še kakšno informacijo glede tega zdravilišča, al pa kergakol druzga, pa se že vnaprej zahvaljujem za odgovore! ;)
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor So feb 09, 2013 20:37

Jaz ti pa predlagam Sočo - ambulantno fizioterapijo. Ker imaš poškodovado križno vez (ne vem katero - sprednjo ali zadnjo), boš verjetno potreboval naslednje terapije:
- manualno terapijo
- hidroterapijo (bazen)
- aktivne vaje (individualne in skupinske)
- pasivno razgibavanje
- krioterapijo
- presoterapijo (odvisno od otekline)
- interferenco ali diadinamske tokove (za zmanjšanje bolečine, otekline, edema)

To je v grobem minimum, ki ga boš potreboval za čimprejšne okrevanje. Če ima katero od zdravilišč vse to, osebno ne vem, se moraš pozanimat. Vse to pa ti nudi Soča v ambulanti. Imet moraš samo še srečo, da dobiš dobrega fizioterapevta/-ko. :)

lp
<< x

mziga

Pleničar

Odgovor So feb 09, 2013 21:05

Mel sm poškodbo meniskusa, strgano križno vez in nasploh mam slabo vez k drži pogačico. Lani maja sm mel artroskopijo kjer je skp spel meniskus, zdj grem pa še na operacijo sprednje križne vezi in še ene vezi, k drži pogačico. V bistvu niti ne vem kakšn je postopk po tem..Najprej si baje kšn tedn po operaciji v bolnci; pol pa greš za 2 tedna v zdravilišče. Sam niti ne ve a to ti plačajo samo zdravljenje al vse; ....Uglavnem zdej me zanima za tisto kr je takoj po operaciji..Torej ko greš iz bolnice.
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor So feb 09, 2013 21:42

Poškodbo katerega meniskusa, medialnega ali lateralnega? torej vez, ki drži pogačico je lig. patellae. Jah, kaj naj ti rečem, pestro bo. Kako se je zgodila ta poškodba?

Mislim, da si po taki operaciji v bolnici še 2-3 dni (na ortopedski kliniki) oz. tam nekje do 7 dni. Mislim, pa da 3 dni. Nadaljni postopek mi je neznan, to je odvisno od zdravnika, kaj ti bo predlagal.

Js vem samo, kaj bi počel s tabo (kako bi saniral poškodbo) :) to sm ti pa že napisal

Če imaš nasploh slabo vez, oz. si hipermobilen (ohlapne vezi) nasploh (treba bi te bilo testirat), je edina terapija (da preprečiš nadaljne poškodbe) trening proti uporu oz. okrepitev mišic nasploh (zato, da bodo tvoji sklepi bolj stabilni, če so vezi, ki obdajajo sklepe ohlapne).
<< x

mziga

Pleničar

Odgovor So feb 09, 2013 22:04

Pač do poškodbe nism mel nkol problemov; tko da zdej pač tut redno fitnesiram da noge ojačam še pred operacijo, pol pa bom tkoaltko mogu ornk ojačat, kr tut na levi nogi mam se mi zdi da kr ohlapno pogačico; ne pa tok kokr na desni.

Medialni meniskus. Zdej, če se mi v tem času med prejšno operacijo pa zdejšno ni nč poškodoval je najbrž v redu, bomo vidl čez 2 tedna:)

Do poškodbe je blo pa ko sm udaru z nogo (http://www.youtube.com/watch?v=kg0a7knxrw4) ..Niti ne vem kaj je blo, sam na tla sm padu in me je ful bolel. Ampak čez 2 dneva sm lah normalno hodu ampak kr čez 1 mesc ni blo vse čis 100% okj sm šu k zdravniku, so me poslal na urgenco in tm je reku da gre najbrž sam za to da mam bl ohlapne vezi in da bo vse uredu, nej sam jačam noge. Čez 3 mesce se mi je zgodila podobna stvar kr sm normalno začel trenirat naprej ampak se mi je to zgodil samo že pr hoji (med borbo). Pol so mi spet rekl da ni nč tazga in sm se zlo pazu naslednje pol leta; še zmer pa nism bil sigurn zato sm šu še enkrat k zdravniku, tkrt sm pa dubu dr. Veselka in ta mi je povedu da mam najverjetneje raztrgano križno vez in poškodovan meniskus, kar je pol tut MR potrdila (očitno se je vez raztrgala pol nekje vmes, al pa tist prvi zdravnik tega ni opazu. Kr od druge poškodbe pa do zdej nism mel nobenih problemov nasploh-sm se pa res pazu) ; potem sm pa šel na operacijo meniskusa, zdej pa še križna vez. To je tko na kratko, od prve poškodbe je pa 2 leti zdej.
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor So feb 09, 2013 22:34

Če si poškodovan, ti fitnesiranje odsvetujem, še posebej, o kakšnem fitnesiranju pravzaprav govoriva? O počepih, kot je tale: http://youtu.be/EK-9Q_lf1gk ? To vsekakor odpade.

Po operaciji bo treba začeti iz nule. Govorim prevsem o vajah, ki izbolšajo stabilizacijo in propriocepcijo samega kolenskega sklepa. Se pravi vaje na ravnotežni deski, ipd. Imel boš bolečino, omejeno sklepno gibljivost, ki jo bo potrebno spraviti v meje normale z sklepno mobilizacijo in trakcijo kolenskega sklepa. Toliko v grobem. Nič groznega, le iz nule bo treba začeti oz. je tako najbolje, ker je bolje smiselno delati v preventivi, kot pa v kurativi.

Upam, da ne sanjaš o utežeh in podobnem. Daj času čas, počasi okrevaj, potem boš videl kako in kaj. Zdravje je samo eno, zato bodi previden.

lp
<< x

mziga

Pleničar

Odgovor Ne feb 10, 2013 11:58

Takrat po poškodbi sm se mal posvetoval še z enim zdravnikom pa fizioterapevtom da sm zvedu kere vaje lahko delam s poškodovano križno vezjo in kere ne, tko da sm delu sam tist kr lahko pač za noge.

Po operaciji pa ja, bo še pestro, vsaj prvih par mescov :) Ampak bomo dal čez! ;) Hvala za vse napotke :)
<< x

cokson

Pleničar

Vnosov: 80

Odgovor Ne feb 10, 2013 20:27

mziga je napisal/-a:V bistvu niti ne vem kakšn je postopk po tem..Najprej si baje kšn tedn po operaciji v bolnci; pol pa greš za 2 tedna v zdravilišče. Sam niti ne ve a to ti plačajo samo zdravljenje al vse; ....Uglavnem zdej me zanima za tisto kr je takoj po operaciji..Torej ko greš iz bolnice.

En teden si v bolnišnici in tudi tam od drugega dneva po op. hodiš na fizioterapije (kinetek). Po odpustu nadaljuješ fizioterapije (kinetek, električna stimulacija mišice..) do odhoda v zdravilišče (5-7. teden). Kar se tiče stroškov ti večino krije zavarovalnica in ti doplačaš samo razliko zaradi višjega standarda (v Šmarjeških toplicah je to okoli 7€/dan = 98€).

Nasvet: V intersportu/hervisu/sportdirectu... si nabavi različne bandse (http://prohealthcareproducts.com/images ... nds-50.jpg) in pa kakšen balance board (http://www.intersport.si/izdelki/fitnes ... 2266#c2191). Pa čimbolj obremenjuj nogo brez bergl in izogibaj se leg extensiona.

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2