Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 03:47

Trebušne mišice

<< x

shootek

Mlečnozobec

Vnosov: 132

Odgovor Ne feb 10, 2013 19:23

Trebušne mišice

Že cel mesec se ukvarjam rahlimi bolečinami v trebušnih mišicah. Začelo se je s rahlim pikanjem v stranskih trebušnih, ki jim nisem posvečal pretirane pozornosti in sem treniral naprej (ni bilo pa nikoli, da bi pri kaki vaji začutil močno bolečino). Kak teden za tem pa me je začela boleti glavna trebušna mišica. Bolečina ni močna in konstantna (včasih se pojavlja na desni strani drugič levi, lahko v višini popka ali višje). Najbolj čutim bolečino ko dolgo sedim, medtem ko stojim ali ležim ni nobenih bolečin. Prav tako lahko delam trebušnjake in nimam bolečin. Če grem tečt, je bolečina naslednji dan močnejša.

Bil sem na UZ trebuha, ki ni pokazal ničesar. Sedaj sem od zdravnice dobil protibolečinske protivnetne tablete, za katere upam, da bodo pomagale.

Je že kdo imel podobno težavo in kako jo je rešil oz. kako dolgo je trajalo, da jo je pozdravil, ker bi rad počasi spet začel trenirat, vendar nočem stvari poslabšati.

Hvala.
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor Ne feb 10, 2013 20:42

Re: Trebušne mišice

Kdaj boli, ko mišico skrčiš ali ko jo raztegneš?

maš občutek, da je mišica bolj napeta kot običajno?
<< x

shootek

Mlečnozobec

Odgovor Ne feb 10, 2013 20:53

Saj to je težava, da lahko stisnem mišico pa me ne boli (naredim trebušnjak), tudi ko se raztegujem me ne boli. Boleti začne ob dolgotrajnem sedenju, po aktivnosti. Po sedenju preneha skoraj takoj ko se raztegnem (ali vstanem). Ko sem par dni v službi (večinoma sedim), vsak dan malo bolj čutim.

Nimam pa nekega občutka, da so mišice bolj napete kot ponavadi.

Največkrat je 'bolečina'(ne morem ravno reči, da je bolečina) nekje v okolici popka.

Sem pa govoril s prijateljico, ki je imela podobne simptome (se pravi da se je bolečina selila in je bila najhujša pri sedenju) in so ji na UZ odkrili poškodbo prepone.
<< x

shootek

Mlečnozobec

Odgovor Če feb 21, 2013 11:01

No da odgovorim sam sebi. Sem šel potem v naslednjih dneh na trigger point masažo in stanje se je popravilo v par dneh. Zdaj pa še kako drugo malenkost odpravim pa bo Slika

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2