Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 01:41

Ahilova tetiva

<< x

LimeTa

Pleničar

Vnosov: 19

Odgovor Ne feb 24, 2013 20:10

Ahilova tetiva

Lep pozdrav,
evo moj problem je sledeč. Decembra sem med tekom začela čutiti bolečine v desni ahilovi tetivi. Bolečini sprva nisem posvečala pozornosti in sem tekla naprej .. Če nekaj časa pa skoraj nisem mogla več hoditi po stopnicah in tudi na splošno sem ves čas čutila bolečina. Razbolelo mesto sem mazala z naklofenom in hladila in seveda prenehala z aktivnostmi, kjer je vez obremenjena ... Ko je bolečina minila sem pričela zopet teči, a me je takoj začelo zopet boleti in sem spet mirovala, da se ne bi celotna zgodba ponovila. Od takrat do sedaj nisem imela večjih problemov. Pred 14dnevi pa sem šla smučati v prepričanju, da je v pancerjih noga fino fiksirana in me ne bo bolelo, a je bilo ravno obratno. In nato me je zopet zelo bolelo nekaj dni. Ko je minilo sem šla en tak na "easy" sprehod v visokih pohodnih čevljih in ta sprehod je bil na koncu prava mora za desno nogo. Zgleda kot da izzivam bolečino ampak ne morem bit ves čas primiru. Po brskanju po raznih forumih sem si sama postavila diagnozo ... to bi blo vnetje tetive? Sem bila pri zdravnici in mi je rekla da bi lahko šla na terapije z ultrazvokom ampak češ da naj počakam do poletnih počitnic oz. ko bom lahko doma, ker sem sedaj čez tedn v LJ, terapije pa trajajo 14 dni. Prosim če mi lahko kdo svetuje kaj naj naredim ker bi res rada šla tečt, drugače bom zbolela Slika
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2283

Odgovor Ne feb 24, 2013 20:36

Re: Ahilova tetiva

Jaz sem takoj pomislil na vnetje. Prenehaj z vsemi aktivnostmi! Dodaj vitamin C,omega 3 in maži s kremicami. Zakaj? Ker boš dorsirala in enkrat bo naredilo samo pok. Potem si pa v titi :). Čas sanacije? Odvisno. Prični pa čimprej, dlje ko čakaš slabše je.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

LimeTa

Pleničar

Odgovor Ne feb 24, 2013 20:47

Hvala za odgovor :) Bo vredu naklofen krema ki je protivnetna ali kakšne hladilne? Z vsemi aktivnostmi ... toreej odpade tut kolesarjenje, plavanje? Pri tem namreč ni neposredno obremenjena tetiva, ali pač?
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4749

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Ne feb 24, 2013 21:19

Plavaš mogoče lahko, kolesarjenje pa ne, ker so meča vseeno obremenjena.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne feb 24, 2013 21:55

Ne moreš dati mira kaj :) Izpusti tudi plavanje, ker je tenzija precejšnja (upor vode ni tako mila zadeva). samo mahaj z ročicami ;)
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

LimeTa

Pleničar

Odgovor Ne feb 24, 2013 21:58

Heheh .. je kr problem ja :) če že dva mesca nism konkretno migala :( no se bom že potrudla da bo pol mir. Mogoče je pa to znak da se bolj posvetim faksu Slika
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne feb 24, 2013 22:21

To je to. Vesolje ti želi nekaj povedati :)
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor Ne feb 24, 2013 23:07

Ti dam dober predlog:

1. reči tvoji zdravnici, naj ti napiše napotnico za fizioterapijo!
2. razne "žaube" in vitamin C ter omega 3 za moje pojme ne bodo pomagali, vsaj če hočeš čimprej na noge
3. potrebovala boš pa (na pamet govorim, ker ne vidim tvoje ahilove) prečno frikcijo ahilove tetive, lahko tut UZ, pa še kaj bi se našlo
4. prosim pusti zdravila, rabiš terapevtske roke!
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po feb 25, 2013 01:26

Fitio dvomim, da boš dobila. Samoplačniško da. Če pa zineš,da je poškodba športna si pa zaključila pogovor. Kar pojdite domov in počivajte.
<< x

veselko

Mlečnozobec

Vnosov: 306

Odgovor To mar 05, 2013 00:55

Zdravnici po napotnico in pojdi na Metelkovo v klet se naročit tam kjer majo športne poškodbe. Naredil ti bojo ultrazvok in recimo vidl da maš malo bolj vijugasto namesto ravne črte na sliki in te dal na fizioterapijo. NUJNO se zmeni za čim več terapije se pravi da ti napiše za infrardečo in elektrode. Če je samo ena od teh je lahko premalo. Potem se greš tja na sosednja vrata zmenit za datume terapije, vse si dej en dan za drugim ker drugače nima smisla. Čuvaj nogo čim manj obremenjevat peto, če forsiraš lahko vlečeš še leta. Take care.

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

FB skupina FB skupina 2