Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Sr jun 03, 2020 01:17

bolečin v spodnjem delu hrbta

<< x

venum

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 108

Odgovor Ne mar 10, 2013 12:45

bolečin v spodnjem delu hrbta

Zdravo!

Zanima me ali ima kdo podobno težavo in če ima kdo kakšen nasvet. Že vrsto let čutim bolečine v ledvenem delu hrbtenice (na levi in desni strani malo nad trtico)

Že od nekdaj imam slab spodnji del hrbta (zadnjih 15 let). Težava se je povaila že v najstniških letih med odraščanjem. Gre za neko stalnico, ki bi se je rad rešil. Največkrat ga čutim po treningu z utežmi takrat ko delam vaje za hrbet. Moj fizioterapeut mi je omenil, da zaradi skrajšanja oz. obremenitve latisimus dorsov pride do zategnjenosti. Ne smem si dovoliti nobenih gibanj v tem delu ko izvalam vaje kot so priteg za glavo, veslanje na naprav ali v predkolonu. Če pride do manjših premikov me drug dan že boli. Ta bolečina se potem stopnjuje skozi tedne, dokler zopet ne obbiščem fizioteraupevta. Zdi se mi, da malo pomaga pas za fitnes. Naučil sem se sanirati te bolečine, rad bi pa odpravil vzrok. Ali bi moral delati kakšne posebne vaje da bi okrepil ta del? Večina bo rekla okrepiti in raztezati, žal pa to ne pomaga dovolj. Ali ima kdo podobno težavo?
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor Ne mar 10, 2013 14:11

Re: bolečin v spodnjem delu hrbta

Mi zaupaš, kaj je fizioterapevt počel s teboj? :) vaje, terapija itd ....
<< x

venum

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 108

Odgovor Ne mar 10, 2013 22:14

Gre za masažo pri kateri uporablja klasično masažo hrbta, da mi sprosti zategnjenost. Zategnjene hrbtne mičice sprosti. Na koncu mi še "popoka" celotno hrbtenico, da skoči nazaj vse na svoje mesto. S tem se ponavadi kiropraktiki ukvarjajo. Zdaj na novo še prakticira strech and relese tehniko.
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po mar 11, 2013 00:55

A medenico ti kaj mobilizira?

Vaje za transversus abdominis je pokazal?

Pokanje pomeni da dela manipulacijo. :) juuuj zanimivo, kaj vse počnejo. upam da je to kak manualni terapevt al pa cyriax

lej, tko je. kar se tiče fizioterapija, se lahko tukaj samo ugiba (na forumu).

če hodiš k fizioterapevtu, ga samo sprašuj in sprašuj. ti si stranka, in imaš pravico vse vedet. ne se bati. naj ti vse lepo razloži. jamraj da te boli, in naj ti da vsega boga. tut interferenco, če jo ma.
<< x

FTad

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 235

Odgovor Po mar 11, 2013 07:42

Se pravi, to pomeni, da vaje za spodnji del hrbta in trebušnjaki v tvojem primeru odpadejo zaradi takojšnje bolečine?
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po mar 11, 2013 12:25

Če je takojšnja bolečina, bi jaz take vaje osebno odsvetoval (LOGIČNO). Pri delanju vaj ne sme biti bolečin (odvisno sploh za kakšno bolečino gre, od kje izvira). Tukaj ne govorim o mišični bolečini. Še posebej pa, če gre za medenico, ki nosi skoraj glavno breme telesa!

vsak se odloči sam, jaz ti lahko samo nasvet dam, ker se izobražujem na tem področju

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

FB skupina FB skupina 2