Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne maj 31, 2020 10:42

Sindrom karpalnega kanala

<< x

kotzI

Pleničar

Vnosov: 20

Odgovor To maj 07, 2013 12:07

Sindrom karpalnega kanala

Pozdravljeni,
nisem vedel kam bi umestil temo pa sem jo postavil kar tu.
Stvar je v tem, da imam sedaj že več kot en mesec mravljince v prstih na obeh rokah 24 ur na dan. Šel sem k zdravniku, ki mi je dal napotnico za EMG preiskavo, s katero se ugotovi ali gre res za karpalni kanal (pritisk na mediani živec v zapestju) ali ne, a je čakalna doba 6 mesecev...
Vzrok je verjetno veliko dela na računalniku, svoj delež pa verjetno prispeva tudi fitnes, zato sem pred dvema tednoma prvega omejiv, drugega pa popolnoma opustil, a se situacija ni nič izboljšala.
Je mogoče kdo tu, ki je imel podobne težave in če, kako jih je odpravil? Je možno, da je za to kriv fitnes?
Rad bi čim prej začel nazaj trenirati, zato me zanima, če bi prišli v poštev zapestniki, da bi omilili pritisk na zapestju? In pa kakšen način vadbe bi priporočali, da se stanje ne bi poslabšalo?

Hvala za vsak nasvet!
<< x

zmajcek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 181

Odgovor To maj 07, 2013 12:31

Re: Sindrom karpalnega kanala

Rešitev ni zapestnik, ampak operacija in/ali fizioterapija (lajšanje bolečine).

Odločiš se pa sam, kaj ti je prioriteta. Al fitnes al zdravo neboleče zapestje.

Tukaj gre za utesnjen živec, tko da pazi.
<< x

kotzI

Pleničar

Vnosov: 20

Odgovor To maj 07, 2013 15:33

Vem, da ni rešitev, vendar, če stanja ne poslabša, bi bilo mogoče ok. Tako kot sem napisal, čakalne vrste za EMG preiskavo so 6 mesecev in potem verjetno še dodatnih par mesecev za kirurga. To pomeni, da bom čakal 1 leto, da se problem razreši. Klinc pa še to. Ampak, če druge rešitve ni potem nimam kaj. Hvala za odgovor.
<< x

havana1

Mlečnozobec

Vnosov: 160

Odgovor Po maj 27, 2013 12:30

Pozdrav,

Tudi mene občasno mravljinčijo prsti in dlani in ko stisnem pest me včasih kar zaboli not,mravljinčenje pa je najbolj pogosto zvečer.Tudi sam sumim na sindrom karpalnega kanala a pravijo,da je manualna terapija najboljšo zdravilo za to težavo,saj sem slišal od nekaterih,da so jim simptomi popolnoma izginili.Reskiraj teh 40 eur za pregled pri terapevtu,potem pa še pojdi na terapije vsaka stane mislim,da 35 eur več kot 6 terapij pa ponavadi ni potrebno razen pri ljudeh s težkimi poškodbami.Lp
<< x

Refleksoterapevt

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Če jun 06, 2013 10:10

Če ste odprti za refleksoterapijo (masaža določenih točk na stopalin in dlaneh) zna pri teh težavah narediti čudeže.

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2