Odgovor Ne jun 09, 2013 19:34

Poškodba palca-odbojka

Februarja sem si pri odbojki poškodoval palec na levi roki. To je bila že druga poškodba palca na levi roki. Pri prvi poškodbi so prišli do ugotovitve, da imam t. i. preveč elastične vezi; zdravnik mi je rekel, da naj počivam 2 tedna potem pa palec razgibavam. Storil sem tako in se približno po mesecu in pol vrnil na igrišče. Palec me je še vedno bolel, vendar sem ga povijal z športno bandažo in stanje se je tudi malo izboljšalo, vendar ne povsem. Sedaj, ko je konec sezone mislim palec dokončno rehabilitirati in me zanima česa ne smem počiti in kaj lahko, da se bo stanje izboljšalo ( do sedaj sem palec razgibaval v skledi riža, uporabljal powerball, hladil,stiskal žogico,..). Boli me predvsem 2. členek ter tudi del dlani pod njemu pri določenih opravilih ( ni neke hude bolečine, bolj je občutek neutrjenosti ter neprepričanosti), opazil sem da imam tudi opazno manj "mišic" med palcem in kazalcem. Razmišljal sem tudi o uporabi Kinesio trakov, vem da sem se za to pozno spomnil, samo ali bi pomagalo?

Že naprej se zahvaljujem za nasvete ter lep pozdrav