Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne maj 31, 2020 12:12

Thoraric spine

<< x

kahn27

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor Ne nov 03, 2013 18:57

Thoraric spine

Živjo!

Mene pa zanima, če ima kdo izkušnje s poškodbo thoraric spine (se opravičujem, ne poznam slovenskega izraza za to). Gre sicer za poškodbo, ki nastane zaradi premalo fleksibilnega osrednjega dela hrbta(nekje med lopaticama ). Poškodba nastane predvsem pri vajah kot so stoječi military press( pri iztegu rok se preveč usločiš, ker nisi dovolj fleksibilen v hrbtu), počep (se nagibaš naprej) in deadlift. Nekateri si ob teh vajah zaradi teh problemov poškodujejo rame, nekateri hrbet, nekateri pa le nemorejo delati s tako kilažo. Predkratkim sem staknil to poškodbo v osrednjem delu hrbta, sedaj moram delati vsakodnevno vaje s pomočjo foam rollerja in ostale vaje za povečanje fleksibilnosti. Ima kdo podobne izkušnje in koliko časa bi rabil preden se lahko vrnem v fitnes?

Hvala.

Lp
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Ne nov 03, 2013 21:16

Re: Thoraric spine

Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

kahn27

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor Ne nov 03, 2013 23:07

Re: Thoraric spine

Hvala Grom za hiter odgovor. Glede na to, da si že treniral veliko ljudi imaš mogoče kakšen predlog, izkušnjo ali pa komentar na to vrsto poškodbe?
Zaenkrat sem vključil vaje na foam rollerju ipd. Dodal bom seveda tudi to, ker vidim da gre za krepitev mišic, ne le povečanje fleksibilnosti, točno to rabim.

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2