Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Če sep 19, 2019 11:27

Koleno

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Damzii

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Če feb 27, 2014 15:19

Koleno

Oj!
Dan po končanem treningu za noge se mi je razbolelo koleno.Bolečino čutim v zadnem delu kolena če pač bolj na trdo stopim ali če koleno pokrčim do max. Minilo je že dva tedna pa ni nič bolje, s treningi pa sem za ta čas prenehal. Na kolesu pa me bolečina ne moti oziroma je skoraj ne opazim. Na treningu sem bil 100% ugret, sumim pa da je to zaradi počepov, ker sem pojačal kilažo.
Zanima me če je mel kdo podoben problem, pa če je kakšna pametna rešitev. Razmišlam tut da bi šel malo h zdravniku.
Sem pač hiperaktiven in sem sit tega da se moram pazit.
<< x

denis1985

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 174

Kraj: Maribor

Odgovor Če feb 27, 2014 16:02

Re: Koleno

Nevem kak je pri tebi lahko ti pa povem kako je bilo pri meni, ko jaz nisem mogel kolene pokrčiti in sem imel bolečine.slo za vezi in sem sel na operacijo,imel sem tudi neke tezave z meniskusom :)
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 102

Odgovor Če jan 14, 2016 20:18

Bom kar sem napisal, da ne odpiram džabe nove teme .. Skratka imam težavo s kolenom, ki se vleče kar nekaj časa (beri nekaj let) pa temu zaradi moje neaktivnosti nisem posvečal veliko pozornosti .. Zadeva je takšna, da lahko tečem normalno, delam vse vaje v fitnesu normalno, HIIT cardio normalno .. Ko pa pridem na katerkoli drug šport kjer so spremembe smeri gibanja nenadne, nenadzorovane pa zna bolet še kakšna dva dni pri vseh opravilih, tudi pri sedenju.. Pa še slikica kjer je nekako označeno kje boli:

http://shrani.si/f/46/sp/2J3uu7Iz/untitled.jpg

Zanima me kaj bi lahko bilo glede na to, da nikoli ne zateče, normalno lahko delam tudi globoke počepe, izpadne korake, tek v hrib...
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Pe jan 15, 2016 12:13

Priporočam, da greš do zdravnika in naj te da na MRI ali ultrazvok.
<< x

liveinttionally

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Ne jan 31, 2016 08:52

Zeus pozdravljen,

Po mojih izkušnjah je bolečina v območju patele pogojena z zakrčenostjo mišice rectus femoris. Ker se mišica zakrči, pritiska na patelo in pride do bolečine. Z vajami kot so počepi, izpadni koraki, kolesarjenj boš probleme povečal, saj obremenjuješ mišico, katera je že v zakrčenem stanju.

Pomagalo ti bo če boš sprostil mišico rectus femoris in bo tako pritisk na patelo zmanjšan.
To sedaj ne pomeni, da samo izvajaš strećing, ampak mišico je treba sprostit. Lahko si pomagaš z masažnim valjem.
Če pa želiš mi lahko pustiš kontakt in na katerega ti lahko pošljem sliko kako mišico lepo sprostit.
Moraš se pa zavedat, da je to le kratkotrajna rešitev in da problem en odpraviš vendar ga le omiliš. Verjetno je problem v sami drži tvojega telesa in asociacijo s tem katere mišice telo uporabi pri vsakem koraku. če nisi "programiran" prau potem telo obremenjuje nek del več kot drugi in zato pride do zakrčenosti, bolečin, na dolgi rok pa to vodi v poškodbe.

Upam, da sem ti vsaj malo pomagal, probam biti čimbolj jasen in enostaven.

lepo se mej
<< x

AnjaSanja

Pleničar

Vnosov: 32

Odgovor Po mar 07, 2016 09:41

Jaz imam hmm" visoko nastavljene pogačice" in podobno, zna prihajat do bolečin pri počepih in izpadnem koraku. Rešitev vse ostale vaje, ki krepijo stegenske mišice, hkrati pa ne obremenjuje sklepa direktno in pa joga, vaje za raztezanje...Potem pa kinezio in pravilno izvajanje vaj, prava drža etc. Aha, pa če rad tečeš, hodiš. Stran od asfalta in tekalne steze. Mehka podlaga-makedam, gozd.

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Cruhs Forum Postani Fit