Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je To apr 07, 2020 00:35

Slab zadah

<< x

FitnessBoy

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 346

Kraj: Maribor

Odgovor Sr dec 04, 2002 10:06

Problem je ker se ti določen del beljakovin zatakne za zobe in se le tam skisa. Od tukaj ta vonj. Sam ga rešujem ali z tem da spijem dosti vode, malo grgram pa je boljše, maš pa še varijanto ustne vodice, da si umiješ zobe po vsakem obroku, in pa najlažja rešitev čigumi oz kakšni močni mentolovi bomboni.
<< x

FitnessBoy

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 346

Kraj: Maribor

Odgovor Sr dec 04, 2002 11:10

Ja donat je vredu lahko pa si tudi nabaviš kakšne tablete rutacid(z okusom mentola) ali pa kej podobnega stvari je kr precej na tržišču. Pij veliko vode in le ta ti bo redčila želodčno kislino.
<< x

faller

Pleničar

Vnosov: 48

Odgovor Sr dec 04, 2002 21:59

kaj pa encimi? Vem, da jih nekateri dodajajo, da preprecijo slab zadah iz ust...
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Če dec 05, 2002 11:11

kaj pa encimi? Vem, da jih nekateri dodajajo, da preprecijo slab zadah iz ust...

Prebavni encimi pridejo v poštev če ti jih telo izloča premalo (test).Drugače ne koristijo.Mislim da to ni vzrok problema.
<< x

faller

Pleničar

Vnosov: 48

Odgovor Pe dec 06, 2002 15:42

mcalex: zakaj pa si mislil, da bi jih faller dodajal?:)
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Če dec 19, 2002 08:49

mcalex: zakaj pa si mislil, da bi jih faller dodajal?:)

Nisem mislil da bi jih dodajal samo poskušal sem razložit kako delujejo.Pa še pomanjkanje le-teh se večinoma pojavi v starosti
<< x

noob

Pleničar

Vnosov: 59

Odgovor Sr mar 19, 2008 10:31

Jaz imam tudi podoben problem, od kar sem na ketonski dieti in mam OH skoraj na nuli in pojem veliko beljakovinskih napitkov je moj zadah neznosen. #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Zobe si umivam po vsakem obroku, obvezno tudi žvečim žvečilni gumi po umivanju zob in še vedno je zadah nemogoč.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Prej nikoli nisem imel teh problemov! Kaj naj preiskusim?#ed_op#br#ed_cl#
<< x

Sagaris

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1638

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Sr mar 19, 2008 13:51

Hmm, čudno da mate eni take probleme. Poizkusi s Tantum verde, to je ustna voda za grgranje, taka zelena. Jaz sem jo imel za spiranje jezik nekaj časa, in ti pusti zelo dolgo tak "sterilen" okus.
I am Not Overweight, I am Undertall (Garfield)
<< x

bero76

Pleničar

Vnosov: 46

Odgovor Pe mar 21, 2008 15:03

#ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Slab zadah iz ust (halitioza) je lahko lokalnega ali pa sistemskega izvora.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Če se je&nbsp;pojavila ob spremenjenem dietnem režimu (ko uživate samo proteinsko hrano), prej pa teh težav ni bilo, lahko lokalni vzrok (ostanki hrane,&nbsp;patologija v ustni votlini, ...) dokaj zanesljivo izključite, še posebej, če ustrezno skrbite za ustno higieno.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Potem ostane še sistemski vzrok, ki je povezan z biokemičnimi procesi v organizmu (metabolizem hranil).#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Pri nizkem vnosu OH, preklopi telo na uporabo maščob (maščobnih kislin) za produkcijo energije, ki pa poteka po drugačni poti, kot v primeru kadar so tudi OH na voljo. Pri tej "alternativni" poti razgradnje nastajajo ketonska telesa. Ime je sicer popolnoma zgrešeno, ker gre za tri vodotopne substance. Ena od njih, ki je krivec za slab zadah, je aceton.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Aceton je precej hlapen, raztopljen v plazmi doseže pljuča, preko alveolarne membrane difundira iz pljučnih kapilar v alveole (pljučne mešičke)&nbsp;in ga izdihate.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Ketonska telesa prav tako niso problem pri zdravih posameznikih, za razliko od diabetikov, kjer je metabolizem iztirjen zaradi pomanjkanja inzulina in/ali njegovih učinkov.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Je pa slab zadah vsekakor problem v socialnem življenju, "zdravljenje" v primeru, ki sem ga predstavil, pa je bodisi vzročno, t.j. dodajte OH na jedilnik, ali pa simptomatično, t.j. blažite posledice z žvečilnimi, bonboni, ....#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#lp, Gašper#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

kovi

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 784

Kraj: Šmartno ob Paki

Odgovor Pe mar 21, 2008 16:08

noob je napisal/-a:Jaz imam tudi podoben problem, od kar sem na ketonski dieti in mam OH skoraj na nuli in pojem veliko beljakovinskih napitkov je moj zadah neznosen. #ed_op#br#ed_cl#Zobe si umivam po vsakem obroku, obvezno tudi žvečim žvečilni gumi po umivanju zob in še vedno je zadah nemogoč.#ed_op#br#ed_cl#Prej nikoli nisem imel teh problemov! Kaj naj preiskusim?#ed_op#br#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl#Ni si dobro po vsakem obroku ščetkati zobe, ker boš uničil sklenino, to boš občutil kot skelenje, občutljivost na mrzlo, vroče.#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Žveičlni, če ga že žvečiš ga dej sam keke 5-10 min, da se pH normalizira,(potem se zaradi žvečenja želodec pripravlja na hrano in dela prostor) #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Po obroku le speri z vodo, pa mislim da težava ne izvira zaradi proteinov...#ed_op#br#ed_cl#LP#ed_op#br#ed_cl#
<< x

mulc

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1898

Odgovor Pe mar 21, 2008 21:02

Žvečilni nima dosti močne bazične podlage, tako da to ni res, da bi ti nevtraliziral.#ed_op#br#ed_cl#Nekatere paste pa imajo zadosti močen ph. Najbolj se res splača sensodyn, in kupi si curaprox ščetko, da ne bo problemov s sklenino.#ed_op#br#ed_cl#Samo čudnega zadaha pa najbrž res nimaš zaradi proteinov.#ed_op#br#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

FB skupina FB skupina 2