Odgovor Sr dec 17, 2014 13:00

Bolečina pod prsmi

Pozdravljeni!

Teden nazaj sem pri dvigovanju ( benchpress naprava ) med praktično prvo lahko serijo, ki je hitra do 15 vzgibov pod levo stranjo prsi, začutil rahli občutek kot da bi se nekaj pretegnilo ali počilo, takoj zatem pa sem začutil bolečino podobno tisti, ko te zaboli ko nimaš kondicije pod prsmi. Mislim celo, da se tudi na začetku nisem ogrel in je bila to prva vaja te skupine mišic ta dan. Bolečina sicer ni bila tako močna ampak samo neprijetna, ampak samo, ko sem še naprej delal vaje kjer sem napel celo telo in seveda tudi tist predel. No naslednji dan je bolečina ostala pri določenih pozah a ni bila močna zato sem šel še enkrat na fitnes samo kardio 45 minut laufanje. No, ker bolečina ni popustila še naslednji dan, sem potem prenehal s fitensom za kakih 3,4 dni. Bolečina je še vedno ostala a mogoče res za malenkost pojenjala. Vmes sem šel še službeno v London in sem na letališču zaradi zamude mogel odšprintati en ornk 10 minutni tek ,da sem ujel letalo. No sedaj je približno kaki teden ko ne teniram pa je bolečina še vedno prisotna. Spet v pozah predvsem ko ležim ins e vstanem pač na tistem predelu. Najbolj se čuti, ko globoko vzdihnem ali pa zakašljam. Zanima me ali gre za kako natrganje vezi v mišicah pod rebri? Ker rebra sama me ob dotiku ne bolijo vendar pa nekako vmes ali pod njimi. Predvidevam, dase vezi v mišicah počasi obnavljajo in bo še nekaj časa trajalo da popolnoma da preneha ali je bolje, da obiščem zdravnika?

Hvala za odgovore!

lp