Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po apr 06, 2020 05:29

LEPA CISTA KOZA

<< x

Japan

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Pe jan 24, 2003 01:51

Meni so se ze ob povecani uporabi sportne prehrane (beri: beljakovin) zaceli pojavljati mozolji na obrazu. Ni in ni bilo konca... :( Naj povem, da sem imel pred tem ze povsem lepo kozo. Sedaj ko se povsem obicajno prehranjujem, pa se je stanje pocasi normaliziralo.
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Pe jan 24, 2003 07:40

Odvisno na kaj si občutljiv.Jaz nikoli nisem mel problemov z mozolji tudi pri 450 g B dnevno in AS.Odvisno od posameznika.
Fit Tovarna Coach - Aleksander
aleksander@fittovarna.com
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Pe jan 24, 2003 12:57

Če misliš na (recept) roaccutane samo ne vem ti o tem preveč povedat probaj malo po google poiskat.
Fit Tovarna Coach - Aleksander
aleksander@fittovarna.com
<< x

boris

Pleničar

Vnosov: 49

Odgovor Po jan 27, 2003 06:44

Če imaš mozolje po hrbtu,če so veliki in gnojni ti svetujem obisk pri dr.Bartenjevu na dermatološki kliniki v Ljubljani.
<< x

boris

Pleničar

Vnosov: 49

Odgovor To jan 28, 2003 06:39

pogledal sem link na Barsos,nikjer ni omenjen dr.Bartenjev ???
<< x

cybermatrix

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 93

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 29, 2003 19:51

@b-gym: V zvezi s Clinofugom D50 bi samo omenil, da sem videl, da je naredil pravi cudez pri eni znanki, ki je imela kar naenkrat ocitne probleme z mozolji. Po zacetku jemanja so bili izboljsave kmalu vidne in kar ocitne. Mogoce pa je bolj primeren pri dekletih.

V zvezi z Roaccutane pa bi me zanimalo za kaksne stranske ucinke pri tem sploh gre in ali so ti res le pri vecjih doziranjih ??
<< x

cybermatrix

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 93

Kraj: Ljubljana

Odgovor Sr jan 29, 2003 21:57

Se nekaj kar sem staknil na to temo na netu:

Akne so vnetna bolezen kože, ki prizadene 80 % populacije stare od 12 do 24 let. Androgeni (moški spolni hormoni) stimulirajo produkcijo keratina in loja, to pa povzroča mašenje kožnih por. Moški so zato bolj podvrženi nastanku aken kot ženske. Med puberteto se pri obeh spolih zveča količina androgenov (testosterona), zato deklice v tem obdobju trpijo zaradi aken enako kot dečki. Hormoni pa tudi po puberteti ne mirujejo. Veliko žensk doživlja predmenstrualne izbruhe aken po koži, ki jih stimulira zvečan progesteron v telesu po ovulaciji. Kontracepcijske tablete z višjo vsebnostjo progesterona prav tako lahko povzročijo nastanek aken.

žleze lojnice, ki so ob vsakem lasnem mešičku in na koži po vsem telesu proizvajajo loj, ki masti kožo. Največ lojnic je na obrazu, hrbtu, po prsih in ramah. Če se loj ujame v lojnici in ne izloči, postane dobro gojišče za bakterije, koža pa se vname. Mnogo takih vnetišč, aken nastaja in izgineva v toku življenja. Akne ne nastajajo zaradi »umazanih kožnih por« ampak najverjetneje zaradi preveč aktivnih maščobnih žlez. Odvečna maščoba se nabira v porah, jih naredi lepljive, bakterije pa se rade naselijo v tako okolje. Črni pokrovčki aken nastanejo, ko se loj pomeša s kožnim pigmentom in ta zmes zapre poro. Če se prostor pod kožno lusko napolni z maščobo, je akna videti bele barve. V hujših primerih se te bele akne polnijo z maščobo in rastejo, dokler ne predrejo kožnega pokrova, kar povzroči tudi vnetje v okolici.

Vzroka za nastanek aken še ne poznamo, vemo pa da k nastanku pripomore dednost, mastnost kože in androgeni.

Drugi pomembni dejavniki za nastanek so alergije, stres in nekatera zdravila: steroidi, litij, hormonske tablete in antiepileptiki.

Pretirano uživanje nasičenih maščobnih kislin, hidrogeniranih maščob ali nezadostna prehrana prav tako pripomorejo k nastanku aken. Ne pretirano umivanje ali kemično čiščenje kože, ne kozmetika nas ne bosta rešila aken. Prej nasprotno.

Koža je največji organ v našem telesu. Ena od nalog, ki jo opravlja, je izločanje strupenih stranskih produktov, ki jih telo proizvede. Če v telesu nastaja več strupenih snovi, kot jih jetra ali ledvice lahko predelajo in izločijo, se jih telo znebi preko kože s potenjem. Nekateri zdravniki imenujejo kožo tretja ledvica.

Pri izločanju skozi kožo strupi nujno motijo njeno zdravo delovanje. Posledica stalnega izločanja »smeti« skozi kožo se kaže kot akne in še mnoge druge kožne bolezni, tudi staranje kože. Zamašene pore preprečujejo, da bi koža normalno dihala. Mikrobi, ki naselijo zamašene pore so zaščiteni pred bakteriostatičnim učinkom kisika. Temni pokrovčki aken jih ščitijo pred direktnimi sončnimi žarki, ki bi jih uničili.

S pravilnim umivanjem se lahko znebimo umazanije, prahu, maščobe, ki sestavljajo zamašek na pori. Izbrati moramo milo, ki ne bo ne preveč kislo in ne preveč bazično, da bi spodbujalo razrast bakterij.

Vitamini in nekatera druga hranila lahko učinkovito pomagajo pri boju z aknami. Skupina vitaminov B je prva, ki jo priporočam. B3 poveča prekrvavitev skozi kožo (trikrat dnevno 100 mg je največja dovoljena doza; pri boleznih jeter, putiki ali visokem krvnem pritisku ni dovoljena niti desetkrat manjša doza!). Vitamin B5 ali antistresni vitamin priporočam trikrat dnevno 50 mg. Prav tako vitamin B6, predvsem pri hormonsko povzročenih aknah. Cink, 30 mg dnevno, bo pripomogel k hitrejšemu celjenju kože. Je tudi pomemben element za pravilno delovanje žlez lojnic. Vsi naravni karotenoidi in vitamin A naj imajo prednost pred njunimi kemičnimi derivati, ki jih farmacevtska industrija ponuja za zdravljenje aken. Za kožo so pomembni še vitamin E za obnavljanje, vitamin C za boljšo obrambo pred mikrobi in izgradnjo kolagena (elastičnost kože), pozimi pa tudi vitamin D.

Če boste uredili prehrano, prebavo, pravilno umivanje in dodali k jedilniku vitamine, vam bo vaša koža nedvomno hvaležna, vi pa boste prav zadovoljni z njo.
<< x

Neli

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor To feb 04, 2003 15:38

Men pomagajo kontracepcijske tabletke :D
<< x

david_off

Mlečnozobec

Vnosov: 154

Kraj: Grosuplje

Odgovor To feb 04, 2003 16:18

Kaj pa ti rabis kontracepcijske tablete? ;)
<< x

Neli

Pleničar

Vnosov: 18

Odgovor To feb 04, 2003 23:24

Kaj te briga :D Sej ne , ne v te namene kot je njihova primarna uporaba. Veliko majo tudi pozitivnih stranskih učinkov, od lepše kože, do manj bolečin v tistih dnevih, lepši lasje in nohti... Ampak jih sedaj ne jemljem, ker tud jst hočem met mišice in po mojem, da ne vplivajo dobro na rast, ker vsebujejo estrogen.
<< x

_princess

Pleničar

Vnosov: 22

Odgovor To jan 27, 2004 21:13

moj sošolec je imel strašne težave s kožo in je jemal kontrac. tabletke, in se mu je koža res FUL popravla!

Drugače pa je meni rekla kozmetičarka, da npr. klobase, pa prevelika količina mlečnih izdelkov, pice, beli kruh, pa vsa ta hrana povzročajo mozolje...
Da ne govorim o čokoladi ;) tisti ki imamo probleme, je ressss ne smemo jest ;(
<< x

Maya_May

Pleničar

Vnosov: 54

Odgovor Sr jan 28, 2004 13:00

Za nečisto kožo je včasih krivo tudi pomanjkanje vitaminov, še posebej vitaminov B.

Sama zaradi &quot;osiromašene prehrane&quot; jemljem (oz. dvakrat na leto naredim kuro - 6 tednov) z vitaminom B v naravni obliki. Veliko ga vsebuje naravni pivski kvas, ki ga dobiš v prahu (Biotop) ali v tabletkah (npr. Tartex v DM).

Jaz naredim kuro s tabletkami, ker se tako najlažje izognem tistemu okusu.

Treba je jemati 3×3 tabl na dan oz. 3×6 tabl. na dan, če je pomanjkanje B kompleksa res hudo.

Meni je pomaga tako pri izboljšanju strukture las kot pri lepi koži.

Pa še sestava, če te zanima. 100 g (250 tabl.) vsebuje:
284 kcal
46 g B
17 g OH
3,5 g M

Dnevni vnos si lahko izračunaš sam.
<< x

w8lifter

Mlečnozobec

Vnosov: 175

Odgovor Ne feb 15, 2004 13:18

Jest sm pa opazila, da odkar pojem velike količine ribjih kapsul, mam ful lepšo kožo, lase in nohte.
I like nonsense, it wakes up the brain cells.
<< x

boss_y

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor So apr 03, 2004 14:46

Originally posted by Neli

Kaj te briga :D Sej ne , ne v te namene kot je njihova primarna uporaba. Veliko majo tudi pozitivnih stranskih učinkov, od lepše kože, do manj bolečin v tistih dnevih, lepši lasje in nohti... Ampak jih sedaj ne jemljem, ker tud jst hočem met mišice in po mojem, da ne vplivajo dobro na rast, ker vsebujejo estrogen.

Večje prsa. :yo;
It is nice to be important but it is important to be nice.
<< x

Samson23

Mlečnozobec

Vnosov: 312

Kraj: Kamnik

Odgovor Ne apr 04, 2004 07:38

Kar se tice Roaccutana se zdalec ni tako nedolzen kot ljudje menijo.
Pred cca. 4 letimi sem sam bolehal za kar relativno obliko hudo obliko aken in ker nic ni pomagalo(lokalna zadravila, clinofug...), mi je dermatolog predpisal Roaccutane.Kura je trajala pol leta in sprememba na kozi je bila fenomenalna, od takrat nisem imel vec enega samega mozoljcka.
Zdaj pa k temni strani tega zdravila&gt;proti koncu kure so se zacele pojavljati tezave&gt;kronicna utrujenost, motnje koncentracije, nespecnost... ki so trajale cca. 1 leto , potem so k sreci izginile.Sicer nimam dokazov da je to posledica roaccutana, samo sem pa precej preprican da je temu tako.
Kdor se vedno misli da gre za nedolzno zdravilo naj si mal na netu prebere sajte drustev ljudi, ki so bili zdravljeni z roaccutranom in se zdaj trpijo posledice.
"To be or not to be-that is the answer."
Naslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

FB skupina FB skupina 2