Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po apr 06, 2020 05:41

natrgane ramenske vezi

<< x

kiler

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 7

Odgovor Sr maj 18, 2005 23:10

natrgane ramenske vezi

lep pozdrav

po neumnosti se mi je 2 meseca nazaj primerilo da sem natrgal vezi v levi rami - pa ne pri fitnesu. zdaj sta sledila 2 meseca mirovanja (kar se pozna tudi na buhecu ki je lepo zrasel pacek :))
zdaj pa me zanima kako naj zacnem s ponovno vadbo v fitnesu da ne bo prislo do ponovitve poskodbe oz. se kaksnih hujsih posledic.

pa še trebuha se moram znebit.....
<< x

borisk

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 123

Odgovor Če maj 19, 2005 08:44

Hmm, kako začeti?

Ja use iz začetka in z minimalnimi kilami obremenjevati ramena! Prvi mesec bo use skupaj zgledalo kot rehabilitacija, tako da se v bližnji prihodnosti ne ponovi poškodba.

Za trebuh se pa potrudi po svojih močeh in volji, pa vključi veliko aerobnih vaj!

Potrpežljivost je lepa čednost :smt023
<< x

misel

Mlečnozobec

Vnosov: 154

Kraj: Nova Gorica

Odgovor Če maj 19, 2005 15:13

ma ne prvi mesec, kr več časa. mene je eno leto je.... in sm moral delat kr res nežno in pazit, ni za se hecat. občasno pa čutim bolečino :smt009

pred vadbo se dobro ogrej :smt002
<< x

triglav

Pleničar

Vnosov: 62

Odgovor Ne maj 22, 2005 21:04

Bom kar tole temo izkoristil za vprašanje glede rame.

Trening partnerja je v petek po treningu zbil avto s kolesa, ko sva se odpravila domov in se mu je spahnila rama. Šla sva k zdravniku, kjer so mu ramo naglihali (zabili) nazaj v sklep. Doktor mu je rekel, da mora sedaj 2 tedna počivati.

Zanima me, ali bi bilo pametno, da po dveh tednih nadaljuje s treningi kakršne sva imela do sedaj, ali bi bilo boljše, da se malce pazi pri vajah, ki obremenjujejo rame.
<< x

tine

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor Sr maj 25, 2005 11:21

Najprej naj gre na fizioterapijo, da mu bojo pokazali vaje za krepitev ramenskega sklepa. Definitivno ne bo sposoben za nadaljevanje treningov.
<< x

petka

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Sr jun 01, 2005 10:06

tine je napisal/-a:[b]Najprej naj gre na fizioterapijo[/b], da mu bojo pokazali vaje za krepitev ramenskega sklepa. Definitivno ne bo sposoben za nadaljevanje treningov.

se popolnoma strinjam! sicer pa ne samo zaradi pravilnih vaj, temveč laično diagnosticiranje lahko privede tudi do hujših posledic ali dodatnih poškodb.
<< x

TheGAME

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 127

Kraj: SV inventar

Odgovor Sr jun 01, 2005 11:34

Re: natrgane ramenske vezi

kiler je napisal/-a:lep pozdrav

po neumnosti se mi je 2 meseca nazaj primerilo da sem natrgal vezi v levi rami - pa ne pri fitnesu. zdaj sta sledila 2 meseca mirovanja (kar se pozna tudi na buhecu ki je lepo zrasel pacek :))
zdaj pa me zanima kako naj zacnem s ponovno vadbo v fitnesu da ne bo prislo do ponovitve poskodbe oz. se kaksnih hujsih posledic.

pa še trebuha se moram znebit.....

jst bi počasi začev s treniranjem rotatorjev ramena, pa lažje obremenitve deltoida(še posebej lateralni odmik), potem pa progresivno stopnjevanje, ampak po pameti...
<< x

kiler

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 7

Odgovor So jun 04, 2005 22:34

no po približno mesecu in pol bolecin skoraj ni vec, tudi maso pocasi stopnjujem, vendar se ne grem do maximuma. zgleda sem imel sreco in poskodba ni bila tako huda kot je kazalo na zacetku
<< x

laaz

Pleničar

Vnosov: 15

Odgovor Ne jun 05, 2005 23:42

no da ti povem....

po prvi poškodbi rame..in po nevem kokih počivanjih...vajah za ramo itd.....sem vseeno doživel 11 izpahov in na koncu moral na operacijo..tako da če se ti to ne bo ponovili imaš srečo...

kr drugače sedaj ko mal vem o tem..načeloma po 2 izpahih v krajšem obdobju.....zdravniki..(vsaj kirurgi ki naj bi bili najbolši pri nas) svetujejo operacijo....potem pa naprej rehabilitacija..in potem počasi počasi.....napredek........

vso srečo...
<< x

bakiflex

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 387

Kraj: Velenje

Odgovor Če jun 09, 2005 15:59

Lep pozdrav!

Sem novinec in to je moja prva objava v vašem portalu.
Malo pred novim letom sem pri treningu prsnih mišic poškodoval levi ramenski sklep pri vaji potisk s prsi (bench press). Razlog je bil to da nisem bil dovolj ogret za breme ki sem si ga nastavil. Trening sem spelal do konca a potem ko sem se ohladil... :smt021 No zdaj je že minalo kar nekaj časa in se počutim malo boljše čeprav še ni čisto OK. Prvo sem moral nehati delati tiste vaje, ki so mi pustile bolečine v poškodovanem sklepu ( bench press je zamenjal potisk s prsi sede, priteg za glavo pa priteg pred glavo...). Ogromno sem pa delal vaje za rotatorno manšeto - to so rotacije v sklepu, ki jih lahko izvajamo na več načinov. Pri poškodbi ramenskega sklepa je potrebno prvo okrepiti rotatorno manšeto nato pa krepiti ostale tri glave ramenske mišice. Meni so te vaje pomagale delno odpraviti bolečine v ram. sklepu.
<< x

misel

Mlečnozobec

Odgovor Če jun 09, 2005 18:07

kiler je napisal/-a:no po približno mesecu in pol bolecin skoraj ni vec, tudi maso pocasi stopnjujem, vendar se ne grem do maximuma. zgleda sem imel sreco in poskodba ni bila tako huda kot je kazalo na zacetku

potem nisi imal natrgane vezi, samo unetje si imel :smt002
<< x

TheGAME

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 127

Kraj: SV inventar

Odgovor Če jun 09, 2005 18:35

misel je napisal/-a:
kiler je napisal/-a:no po približno mesecu in pol bolecin skoraj ni vec, tudi maso pocasi stopnjujem, vendar se ne grem do maximuma. zgleda sem imel sreco in poskodba ni bila tako huda kot je kazalo na zacetku

potem nisi imal natrgane vezi, samo unetje si imel :smt002

Po moje tut, al pa natrgano ovojnico...
<< x

bakiflex

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe jun 10, 2005 11:51

Sorry pozabil sem to omeniti, da sem imel vnetje in ne natrgane vezi. Vseno ne priporočam nobenega :smt018
<< x

misel

Mlečnozobec

Odgovor Pe jun 10, 2005 13:11

bakiflex je napisal/-a:Sorry pozabil sem to omeniti, da sem imel vnetje in ne natrgane vezi. Vseno ne priporočam nobenega :smt018

vsak enkrat fasa unetje, tako da ni pomoči :smt002 razen kake kremice in protibolečinske tabetke, tudi jst ne priporočam oz. nobenmu ne priželim natrganih ramenskih kit, ker je totalen šit :smt011
<< x

bakiflex

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Pe jun 10, 2005 16:20

V takih primerih pomaga mazilo OLFEN ki se ga dobit v lekarnah. Stane malo manj kot 1000 sit.
Naslednja

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

FB skupina FB skupina 2