Odgovor Če apr 11, 2013 19:30

Obroki po kalorijah

Začela sem s treningom nekje 2 tedna nazaj, trenutno imam 50 kg pri 167 cm, je kar nekaj maščobnih oblog na trebuščku + na bokih, želim pa pridobiti predvsem tonirane noge in rit + zmanjšati % maščobe. 3x na teden trening. 1 krog po 10 ponovitev vsake vaje -izpadni korak, počepi, počepi na eni nogi, sklece, dvig ritke, pa ena joga poza za utrditev rok in nog; naredim koliko krogov gre- zaenkrat 3. Kardio imam pa 1x na teden, izmenično 1 minuta sprint, 1 minuta poskokov s skleco, zdržim ene 10 min...

Glede na takšno fizično aktivnost sem ugotovila, da naj bi bila dnevna potreba 2,100 cal, ki si jo poskušam razporediti na 6 obrokov, nanese torej okoli 350 cal na obrok... Zdaj sem šla celo do te mere, da sem si za vsako hrano, ki jo jem, napisala za določeno količino te hrane kalorije, ker se hočem striktno tega držat. Npr. 1 trdo kuhano jajce ima 77 cal, torej znese 4,5 jajc na 1 obrok. Je takšen sistem prehranjevanja sploh ok?

Za zjutraj imam nekako takole:
2 jajci + 1 rezina polnozrnatega kruha + 1 paradižnik + 1 paprika + 1 low fat jogurt, mi na nanese ravno 350 cal

Problem so mi malice, ponavadi si vzamem 25 g (za 1 pest) mandljev ali orehov, pa kakšno sadje (jabolko, banana, grozdje..kar je pač v sezoni) - ampak še vedno ne znese 350 cal, zmanjka za kakšnih 100 cal... Več oreščkov ne upam pojesti, ker potem je že prevelik vnos maščob...

Drugo kar me obremenjuje je, razmerje med določenimi vrstami hrane, lahko poješ 200 cal pa je to samo od OH... Tu se pa res ne znajdem, vem približno koliko cal vnesem v sebe, ne morem pa nikakor ugotoviti kakšno naj bo razmerje med OH, beljakovinami, maščobami itd... Nočem na koncu dneva zgroženo ugotoviti, da sem pojedla 3x več OH kot pa bi bilo ok za mene. Navsezadnje so OH skoraj povsod, celo v zelenjavi...

Help? Slika LP, Syrinx