Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Če maj 28, 2020 03:11

Andreja K. Vezjak

<< x

blossom

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 499

Odgovor Če apr 16, 2015 21:45

Re: Andreja K. Vezjak

Zakaj pa sta popolnoma izločila treninge?
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 79

Kraj: Maribor

Odgovor Če apr 16, 2015 22:29

Ah ja, še nekaj. Zadeva sicer ni nova, prakticirala sem jo od dne 1 do dne 28, torej prve 4 tedne preobrazbe, si pa nikoli nisem vzela časa, da bi jo delila z ostalimi.. In sicer - naredila sem izračun moje diete v €.
Upam, da ne bo nihče jemal tega kot reklamo ali kaj podobnega. Vsak ima pač svoje najljubše trgovine. Mi ne kupujemo samo v eni, ampak v večih ... npr. v Hoferju mi je všeč njihova relativno poceni bio linija izdelkov, nekaj stvari kupimo v Sparu, nekaj v Lidlu ipd.. Kaj nam pač kje ustreza.. včasih kupim kaj kje v akciji na zalogo in podobno. Pač trudim se, da ne zapravljam po nepotrebnem, pa da pridem relativno poceni z nakupi. Ker je šlo tukaj za zimski čas, je bilo treba večino zelenjave kupiti (tukaj te lasten vrtiček v toplih mesecih kar precej oklesti stroškov), če imaš dostop do nekaterih domačih zadev tako kot jaz, pa itak zmagaš (domača jajca so super, masla ne morem prehvaliti in bogu hvala za koline in domače ocvirke in zaseko ha ha)

Najprej sem naredila seznam živil, ki jih imam v svoji dieti, skupaj s cenami na obrok oziroma preračunano na mojo količino, ki jo zaužijem.
Štela nisem dodatkov, ki jih uživam (BioTechove zadeve - omega3, VitaminC, One-a-day vitamini in pa fat burner), niti Caseina, ker je vse našteto pač sponzorsko :). Bi pa Casein prišel preračunano nekje 0,8€/30g, whey podobno.

Nekaj stvari imam srečo, da dobim domače:
- jajca (škatla domačih 1,7€, torej 0,17€/jajce)
- maslo (tašča dela sama in je naravnost odlično) - 2,5€/250g oziroma 10g stane 0,10€
- ocvirki (psst, do zdaj jih še ni bilo na jedilniku)
- zaseka

Meso in riibe:
- govedina (ker mi gre meso večinoma težko po grlu, se trudim da kupujem domače ali vsaj bio) - kupujem v hoferju bio mleto govedino 500g stane 4,79€ (velikokrat imajo še -25% ali -50% če je kak dan pred iztekom roka), moja porcija 120g stane torej 1,15€ (klasična reja je vsaj 1x cenejša)
- piščanec (file) kupim ponavadi kje v akciji na zalogo in ne dam več kot 5,5€/kg. Moja 100g porcija je torej 0,55€
- tuna (v lastnem soku) 3x56g stane 1,69€, torej 0,56€/konzervo (ali to, ali pa tisto v kozarčku v olivnem olju, ampak cene nimam zapisane)
- losos (spet v hoferju- negojeni losos zamrznjeni je cenejši od gojenega, kar opaziš ko preveriš deklaracijo) - 250g stane 2,99€, kar je na porcijo 125g 1,5€
- jetra. hmh. nekaj časa sem kupovala pregrešno draga bio jetra (skoraj 10€/kg). Zdaj jemljem v mesnem centru Košaki jetra klasične reje po 0,55€/kg. Definitivno zmagovalec med poceni nakupi. Res škoda iz tega vidika, da ne maram jeter :)
- skuša (v lastnem soku-riomare, cene ne vem, je pa menda ravno za en obrok noter)
- losos v konzervi v lastnem soku, neto teža 130g v hoferju stane 3€. Ne poceni, ampak priročen obrok za na pot.

Olja in maščobe:
- lešniki - 3€/200g oz. 0,15€/10g
- makadamije (kupujem pražene in soljene v hoferju, dejstvo da so pražene ni moteče, ker so te maščobe stabilne), 125g za 3€ oz. 0,24€ za 10g.
- Bio kisla smetana hofer - 250g za0,75€ oz. 60g stane 0,19€
- sladka smetana (tudi vzamem ponavadi v hoferju, tisto belo oranžno, brez dodatkov) 250ml za 0.79€
- bučno olje 1L za 15€
- olivno olje extra deviško - ena žlica preračunano nekje 0,10€
- kokosova maščoba Eden je v šparu poceni in ni rafinirana
- avokado 100g nekje 0,8€ (odvisno kje kupiš, ampak povprečje je nekje tukaj)

Zelenjava:
- bio paradižnik sem kupovala po 1,69€ za 300g oziroma 100g za 0,6€
- bio bučke so bile kar nekaj časa v hoferju cenejše kot klasične - 500g za 1,39€ oz. 100g za 0,28€
- solata - 100g je nekje 0,3€, če nabereš regrat ali solato iz vrta, je zastonj
- gobe (najljubši so mi rjavi šampinjoni) - 500g za 1,55€ oz. 100g za 0,31€
- cvetača nekje 0,3€ za 100g ali še ceneje
- brokoli 400g za 0,69€
- paprika 500g za 1,6€ oz. 100g za 0,32€
- korenje 1,5€/kg za bio korenje, torej 0,15€ za 100g

Hidrati:
- bio riž je nekje 2,5€/500g oz. 50g stane 0,25€
- krompir - 0,6€/kg (ali še manj če kupiš 10kg pakiranje)

Potem sem šla po dnevih preveriti jedilnike (vsi obroki so napisani v tej temi), seštela sestavine v obrokih in dobila:
Dan 1: 6,48€
Dan 2: 5,16€
Dan 3: 5,06€
Dan 4: 4,28€
Dan 5: 4,43€
Dan 6: 5,14€
Dan 7: 4,47€
Dan 8: 4,43€
Dan 9: 4,77€
Dan 10: 5€
Dan 11: 5,07€
Dan 12: 5,31€
Dan 13: 5,23€
Dan 14: 5,21€
Dan 15: 5,21€
Dan 16: 5,04€
Dan 17: 6,2€
Dan 18: 5,84€
Dan 19: 4,51€
Dan 20: 4,31€
Dan 21: 5,19€
Dan 22: 5,53€
Dan 23: 4,39€
Dan 24: 5,42€
Dan 25: 4,67€
Dan 26: 6,05€
Dan 27: 4,54€
Dan 28: 3,94€

Seštevek 28 dni: 140,88€. (To je brez BioTech dodatkov, da ne bo pomote, samo hrana). Povprečje je točno 5€/dan. Mogoče se komu zdi veliko (je res, da bi se dalo stroške še oklestiti, sploh pri mesu), ampak če pomislim, da stane ena pica v piceriji nekje 8€, sploh nimam kaj razmišljat. Res da za tak način prehranjevanja vložiš nekaj truda s pripravo obrokov, ampak moji obroki so preprosti, ne vem, če mi je kdaj priprava katerega vzela več kot pol ure, večinoma jih pripravim v 10 minutah (ajd, hidrati rabijo malo dlje, pa dobro). Ko se navadiš, si lahko večino obrokov pripraviš vnaprej, brez večjega truda. In glede na rezultat lahko rečem samo, da se izplača. Resnično izplača.
If there are no ups and downs in your life, it means you are dead.
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če apr 16, 2015 22:34

blossom je napisal/-a:Zakaj pa sta popolnoma izločila treninge?

Nisva jih popolnoma izločila. Mogoče sem malo neprimerno napisala. Imam dejansko Gašperjevo "dovoljenje" za trening 2x tedensko z utežmi in 2x lahkoten kardio, ampak ker Gašper veliko poudarja kako lahko imajo treningi kontra efekt, sem jih pač zelooo zminimalizirala :) pa tudi, čisto odkrito, se enostavno ne spravim zraven.
<< x

elliejelly

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 464

Odgovor Če apr 16, 2015 22:46

Hude, hude slike.

Se strinjam s tabo - res je fajn občutek, ko lahko spet oblečeš stara oblačila ... In po možnosti ugotoviš, da so ti zdaj prevelika. :)

Pa hvala za ta izračun. Odlično spisano za vse Tomaže, ki ne verjamejo, da se da poceni priti skozi tudi z zdravo hrano.
Strength does not come from winning. Your struggles develop your strengths. When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength.
<< x

blossom

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 499

Odgovor Če apr 16, 2015 23:22

hvala za odgovor :) pa tile izračuni so tudi super :) sem jih enkrat tudi sama delala. Meni je najdražja prišla zelenjava :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So apr 18, 2015 18:04

elliejelly hvala :) Vas vse več ali manj spremljam na izzivu, ste prava inspiracija :))

blossom
Ja res je, zelenjava je res draga, tudi pri mesu se da priti skozi občutno ceneje. Pa vseeno, se ne da primerjati z junkom :)

Dan 61/120

Za večerjo se mi reeees ni ljubilo pripravljati ničesar, niti se mi ni ljubilo jesti, če sem iskrena. Ampak sem si na koncu le dala nekaj na krožnik, čeprav nisem tehtala, pač približno nekaj nametala gor :) Tisti domači feferoni so bili odlični :P

Slika

Obrok 1: 2x jajce, 30g makadamij, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 120g govedine, 150g bučk in gobic, žlica olivca

Obrok 3: 30g BioTech Casein, 60g sladke smetane

Obrok 4: slanina, sir, jajce, maslo, feferoni, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Dan 62/120

Danes zjutraj sva se dobila z Gromom, preden je on odšibal na trening. Ker smo na polovici preobrazbe, sva dorekla, da je čas za vključitev treninga za lepši napredek. Trenirala bom 3x tedensko z utežmi, podrobnosti še dorečeva.

Obrok 1: 2x jajce, 15g lešnikov, 60g kisle smetane s Sukrinom, borovnice, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 120g govedine, 150g stročjega fižola, 60g kisle smetane

Obrok 3: 30g BioTech Casein, 100g avokada, Sukrin

Obrok 4: govedina, krompir, zelenjava, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Za zajtrk je pada odlična palačinka z borovnicami in kislo smetano s Sukrinom, nom-nom-nom :P

Slika

Potem je sledila govedina s stročjim fižolom in malo čiste goveje juhice s korenčkom..

Slika

Po tem obroku je sledil počitek na kavču :)

Slika

In ker je bil zunaj dež, smo z otroci pogledali Pingvine iz Madagaskarja, jaz pa sem si zraven privoščila sladoled iz avokada in BioTech caseina, njami!

Slika

Ko je dež ponehal, smo odšli malo na zrak znoret psa in naredit nekaj fotk. Jurka je začela poganjati!

Slika

Slika

Za večerjo sledi golaž, ki ga je skuhal hubby. Edino kar razmišljam je, katero zelenjavo naj jem zraven. Bom že našla nekaj..

Se pa izredno veselim jutrišnjega predavanja v BP Gym-u, kjer bo predaval tudi Gašper Grom. Se vidimo!! Slika
<< x

Zeus7

Mlečnozobec

Vnosov: 102

Odgovor Ne apr 19, 2015 17:42

Kila jeter samo 55 centov če sem prav prebral? Kje to, Maribor tam ob Dravi doli? :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po apr 20, 2015 09:02

Zeus7 tako je, še kak teden nazaj, ko sem bila nazadnje tam, je bila cena za jetra 0,55€/kg. Tudi druge njihove stvari so občutno cenejše kot v trgovinah. Mesni center Košaki - oreško nabrežje, pod železniškim mostom ;)

Dan 63/120 - 19.4.2015

Obrok 1: 2x jajce, 15 g lešnikov, 60g kisle smetane, borovnice, BioTech One-a-day, BioTech Super Fat Burner, BioTech omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 100g tirolske slanine, 150g paprike, 1x jajce, žlica olivca

Obrok 3: 30g BioTech Casein, 30g makadamij

Obrok 4: goveji steak, 150g paradižnika, žlica olivca, dijonska gorčica, dve rezini Sukrin Brodmix, BioTech omega 3, BioTech VitaminC

Dopoldan smo se z otroci odpravili na Pohorje (štejem kot izi kardio).

Slika

Slika

Stvar se je kar zavlekla in na koncu mi ni ostalo več časa za pripravo kosila, zato sem v posodico nametala svežo papriko in rezine slanine ter jajce, pogoltnila žlico olivca in odbrzela proti BP Gym-u, kjer se je ob 15.uri začelo predavanje Kako do super poletne forme, kjer so predavali Sandi Bitenc, Gašper Grom, Aleš Potrč, na koncu pa so pri q&a sodelovali tudi tekmovalci..

Predavanje je bilo super, dejanski vpogled v to koliko odrekanj in trdega dela je potrebno za vrhunske rezultate, kapo dol tekmovalcem. In pa seveda nekaj novih informacij, ki vedno pridejo prav..

Slika

Slika

Slika

Slika

Po predavanju doma mi je možek naredil večerjo - goveji steak s paradižnikom, začinjem s himalajsko soljo s čilijem, nom-nom-nom :)

Slika
<< x

MiKeL

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 576

Odgovor Po apr 20, 2015 20:25

Zdej vem kera si bla včeraj na predavanju...fotografinja Slika
If it doesn't challenge you it doesnt change you
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor To apr 21, 2015 12:53

Ti si vprašala glede prsi? :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To apr 21, 2015 19:59

Barbarina je napisal/-a:Ti si vprašala glede prsi? :)

Ja, hehe.
Malo mi gre na živce to, da jem full-fat, prsi pa so totalni low-fat, ni pravično! :D Sandi in Aleš sta me itak že navajena, da kakšno takšno ven butnem hehe, Gašper pa menda že tudi (zadnjič sem ga spraševala kako je z makom in rožiči, pa mi pribije nazaj da zakaj bi to jedla, saj nisem ptič haha). Kakorkoli, kot si verjetno slišala na predavanju...po skoraj 5 letih dojenja moje prsi itak niso več to kaj so bile, ampak zdaj, ko furam to hrano, sem se pa poslovila od B košarice, šmrc. Se pač tolažim, da je tako bolj praktično (šport, spanje na trebuhu ipd). In vem, da ima marsikatera težave s tem, ker sem pritoževanje nad "čajnimi vrečkami" že večkrat zasledila.. :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To apr 21, 2015 20:00

MiKeL je napisal/-a:Zdej vem kera si bla včeraj na predavanju...fotografinja Slika

Jup :) Večinoma vedno v tej vlogi :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To apr 21, 2015 20:16

Dan 64/120 (20.4.2015)

Pa je mimo nov teden (če se ne motim že deveti?). Počutje je super, nimam se kaj pritoževati. Mogoče se lahko pritožim nad tem, da v bistvu lakote načeloma sploh ne čutim in kdaj kak obrok prav na silo pojem, ker pač moram spraviti predpisano količino hrane dnevno v sebe. Bomo videli kako se bo želja po hrani spremenila, ko v sredo začnem z rednimi treningi.

Meritve na tešče:

Masa: 56kg
Stegno: 55cm
Trebuh: 66cm

Jedilnik:

Obrok 1: 2x jajce, 15g lešnikov, 60g kisle smetane s Sukrinom, BioTech Super Fat Burner, BioTech, One-a-day, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 30g BioTech Casein, 60g sladke smetane

Obrok 3: 120g losoa, 150g paradižnika, žlica olivca

Obrok 4: 150g krompirja, 150g zelja, 100g slanine, olivno olje, 1x jajce, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Dan 65/120

S treningi začnem jutri...

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, borovnice, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech, One-a-day, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g lososa, 150g zelja, 60g kisle smetane

Obrok 4: 50g riža, 150g zelenjave, 120g tune, olivno olje, 1x jajce, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 4:
Slika
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr apr 29, 2015 09:53

Lep pozdrav :) Dnevi tako hitro minevajo, da se niti mimogrede ne uspem javiti :) Kje sem ostala? Aha..

Dan 66/120

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 1x jajce, 120g govedine, 150g zelja, olivec

Obrok 4: 50g riža, 150g zelenjave, 100g piščanca, žlica olivca, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Dan 67/120

Obrok 1: 2x jajce, 30g masla, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 30g BioTech Casein, 30g masla

Obrok 3: 120g lososa, 150g bučk, žlica olivca

Obrok 4: 150g krompirja, 150g paprike, 100g piščanca, žlica olivca, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Večerja:
Slika

Dan 68/120

Končno dan za trening!
Odšla sem v Gym na tehniko in imela trenerja samo zase, kako lepo :) Po ogrevanju sem delala OH squats (15kg), nato sva delala na tehniki Clean&jerk (spet 15kg), potem sva se posvetila posameznim mišicam in na benchu s pomočjo kablov in tudi dumbbell-ov delala vaje za prsa, za zgornji hrbet pa bent over row z menda 26kg. Trening je minil čisto prehitro. Sva pa ugotovila, da imam velike težave pri aktivaciji posameznih mišic, zato sva z Gašperjem dogovorjena, da se enkrat po prvomajskih dobiva in mi on pokaže nekaj stvari, komaj čakam!

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 100g piščanca, 150g paprike, 60g sladke smetane

Obrok 4: 150g krompirja, 150g paprike, 100g piščanca, 1x jajce, žlica olivca, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: pišek s sladko smetano, mmm :)

Slika

Obrok 4: pišek s praženim krompirjem

Slika

Dan 69/120

Obrok 1: 2x jajce, 15g lešnikov, maline, 60g kisle smetane, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 100g piščanca, 150g paprike, bučke in jajčevca, feferoni, 60g kisle smetane, dve rezini sira, 1x jajce

Obrok 3: 2x čevap, 2x letanca, paradižnik, čebula s kislo smetano, mlada čebula

Obrok 4: 30g BioTech Casein, 60g sladke smetane, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Pri obroku številka 2 sem bila neznansko pogumna in si privoščila vložene feferone (naš lanski pridelek). Res si nisem mislila, da so tako pekoči, ampak so, fuuuul! Je pa bilo vseeno dobro.

Priprava:
Slika

Jed:
Slika

Casein:
Slika

Dan 70/120

Trening day! Kolega je organiziral, da smo se dobili na stadionu in naredili trening. Za ogrevanje smo pretekli 4km, nato so bili na vrsti šprinti! In sicer 12 intervalov po 90 sek hoje in 30 sek šprinta. Bilo je super! Prilagam slikico, edino obraze sem jim malo zakrila, da ne bi bil kdo hud :)

Slika

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 2: 100g piščanca, regrat, bučno olje, olivno olje

Obrok 4: 2 kosa Sukrin Brodmix, slanina, sir, maslo, paprika, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Dan 71/120

Dan za meritve!

Masa: 55,8kg. Resnično presenečena in vesela, da se začne s cifro 55 Slika

Trebuh: 65cm

Stegno: 55cm

Napredek v vsakem primeru :)

Obrok 2: 30g BioTech Casein, 30g masla

Obrok 3: 120g govedine, 150g zelenjave, žlica olivca

Obrok 4: 120g govedine, 150g zelenjave, 60g kisle smetane, 150g krompirja, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 4:
Slika

Dan 72/120

Obrok 2: 30g BioTech Casein, 30g makadamij

Obrok 3: 120g govedine, 150g zelenjave, kisla smetana

Obrok 4: 100g šunke in slanine, 30g masla, zelenjava (solata, bučke, paprika), 1x jajce, 150g krompirja, BioTech Omega3, BioTech VitaminC

Obrok 4: na kose paprike sem namazala maslo in ovila s šunko in slanino, popekla bučke in naredila solato. nom-nom-nom :)

Slika
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor Če apr 30, 2015 10:34

Kaj več lakote od kar si začela športati?
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Preobrazba z Gašperjem Gromom in Biotechom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2