Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Če maj 28, 2020 01:59

Andreja K. Vezjak

<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor Če maj 07, 2015 14:13

Re: Andreja K. Vezjak

Kje se skrivaš? Pogrešam tvoje zapise...
<< x

Savr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 156

Odgovor Če maj 07, 2015 16:04

Barbarina je napisal/-a:Kje se skrivaš? Pogrešam tvoje zapise...

tudi jz :)
"As for butter versus margarine, I trust cows more than chemists. " - Joan Gussow
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 79

Kraj: Maribor

Odgovor So maj 09, 2015 07:37

Savr je napisal/-a:
Barbarina je napisal/-a:Kje se skrivaš? Pogrešam tvoje zapise...

tudi jz :)

Potikam se naokrog, se bašem z rogljički in niti spomnim se ne na vas, maxximumovce..

Saj neeee! Slika Pač takšno smotano obdobje ja zdaj mimo (s prazniki, za še dodaten izgovor), še računalnik me nekaj heca, ker imam nek star ubuntu sistem, ki bi ga bilo treba posodobit (nisem jaz za to) in rabi ene 100 let da se sploh zažene (tako da ga niti prižigam več ne heh), preko tel. pa je res smotano pisati.. Bom v prihodnje bolj up-to-date, obljubim Slika
If there are no ups and downs in your life, it means you are dead.
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 09, 2015 07:39

sportnik12 je napisal/-a:Kaj več lakote od kar si začela športati?

Po pravici - nisem uspela vključiti treningov, kot dogovorjeno. Se precej pozna, da nisem zadnje mesece nič migala in je po zadnjem treningu bil res ubijalski musklfiber. Lakote nisem čutila nič kaj večje.
Sem pa bila lačna kot volk zadnjič cel dan, ko smo dopoldan delali tiste šprinte. Tisto pa me je zlakotilo, da bi lahko pojedla vola :P
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 09, 2015 09:33

Aggggrrr!! Veš ono, ko napišeš maratonski post, z vsemi poročili za nazaj, jedilniki, dogajanji ipd.. pa ti naenkrat zbriše post? No, to!! Slika

pa gremo znova :(

V glavnem, še vedno se držim jedilnika, še vedno je počutje super. Minilo je kar nekaj časa od mojega zadnjega javljanja, vmes so bili prazniki, obisk sorodnice iz Nemčije, en obsežnejši tečaj.. dnevi minevajo ko šus, popoldneve preživljamo zdoma, ker imata skoraj vsak dan otroka kak trening, zvečer sledi samo večerja+postelja.. po vrhu vsega me še nekaj heca računanik, ki ima težave z zaganjanjem, ker bi star Ubuntu sistem trebalo posodobit in odpravit nekaj erorjev, zato ga niti prižigam ne, preko tel pa se mi res ne da pisati.. pa vseeno, sem dolžna poročilo za nazaj..

Dan 73/120 (29.4.2015)

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline,Sukrin eritritol, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g sardel, paprika, olivec

Obrok 3: 30g Biotech Casein, 60g sladke smetane

Obrok 4. 120g govedine, 150g krompirja, 150g zelenjave, 1x jajce, olivno olje, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Dan 74/120

Dan za trening po Gašperjevih navodilih. Dogovorila sva se, da bo trening sestavljen iz nekaj osnovnih vaj za celo telo, petih serij (prva je ogrevalna, zato manjša kilaža), 12-15 ponovitev. Trening sem naredila kar doma, z najboljšim partnerjem (beri: sine je zadevo fino popestril). Je pa res, da me je potem kar nekaj dni vse (no, večinoma noge) tako bolelo, da zaradi tega do današnjega dne nisem naredila še nobenega treninga.pavze so bile 30sek, razen pri deadliftu - 45sek.
Pred treningom sem spila nekje 5g BioTech BCAA.

Trening:
1. back squat: 12x 6,5kg - 15x 16,5kg - 15x 21,5kg - 15x21,5kg - 15x 21,5kg
2. pull up (assisted) 12x - 9+3 - 8+4 - 7+5 - 7+5 (tukaj sem enostavno tako švoh, da niti serij nisem mogla delati unbroken)
3. izpadni 5serij po 12x21,5kg
4. Rame (odročenje s 3,5kg dumbbelli) 12x - 10x - 10x - 10x
5. deadlift: 5 serij po 12x21,5kg
6. Trebušnjaki (knees to elbow), 3 serije po 12 ponovitev

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline,Sukrin eritritol, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 100g piščanca, 200g špinače, 60g sladke smetane

Obrok 4. ? zapis o večerji manjka, lahko pa zagotovim, da je bilo v skladu z mojim jedilnikom, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Dan 75/120 (1.5.2015)

Tega dne sva se dobila z Gašperjem, da mi je dopolnil zalogo manjkajočega BioTech Caseina in BioTech VitaminaC.

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline, Sukrin eritritol, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 30g Biotech Casein, 30g masla

Obrok 3+4. meso, zelenjava, kisla smetana, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 09, 2015 09:58

Napredek je še vedno viden. Največ maščobe seveda ostaja še vedno na riti, stegnih in spodnjem delu trebuha. Sestra me heca, kje sem izgubila prsi (jih res več ni), jaz pa pravim, da bi si lahko zadnjica vzela vzgled po prsih, hehe. Ampak saj bo, počasi :)

Dan 76/120 (2.5.2015)

Slučajno sem videla, da imajo v hoferju tilapijo, ki jo je takrat na predavanju priporočala gdč. Ducman. Sem jo kupila, sprobala in lahko rečem, da mi je všeč. Vsem nam. otroka sta jo zmazala kot za šalo, mož se ni mogel pritoževati nad smardom ribe, ker skoraj nima vonja, preprosta je za pripravo, blagega okusa in nizke cene. Minus je, da je gojena, ampak za obrok tu in tam bo čisto ok.

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov,maline, Sukrin eritritol, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTechOne-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g tilapije, zelenjava, žlica olivca

Obrok 3: 30g BioTech Casein, 60g sladke smetane

Obrok 4. 100g piščanca, zelenjava, 150g krompirja, olivec, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Dan 77/120

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov,maline, Sukrin eritritol, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTechOne-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 100g piščanca, regrat+bučke, bučno olje, žlica olivca

Obrok 4. 120g govedine, 150g krompirja, 1x jajce, 150g zelenjave, olivec, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok4:
Slika

Dan 78/120 (4.5.2015)

Od začetka je, če sem prav izračunala, minilo 11 tednov!

Dan za meritve..

Malo sem bila presenečena, ker je tehtnica pokazala več kg kot prejšnji teden. Ampak glede na to, da je bilo to malenkost pred tistimi dnevi v mesecu (beri: menstruacijo), bi si upala trditi, da je več kg pač zaradi zadrževanja odvečne vode v telesu. Obsegi so ostali enaki.

Masa: 56,6kg
Trebuh: 65cm
Stegno: 55cm

Obrok 2: 120g govedine, 150g zelenjave, 1x jajce, žlica olivca

Obrok 4. svinjina, sladka smetana (nevermind the combination:)), BioTech Vitamin C, BioTech Omega3
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 09, 2015 10:22

Dan 79/120

Obrok 1: 2x jajce, rjavi šampinjoni, 60g kisle smetane, 15g masla, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTechOne-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g tilapie, 150g zelenjave,1x jajce, žlica olivca

Obrok 3: pršut, zašinek, zelenjava, zaseka, BioTechVitamin C, BioTech Omega3

Kolega je dobil otroka in se je nazdravljanje malo zavleklo, zato sem tisti dan nenamenoma izpustila obrok s caseinom, ups.

Slika

Dan 80/120 (6.5.2015)

Obrok 1: 1x jajce, 15g masla, 2x BioTech Super Fat Burner, BioTechOne-a-day, BioTech Vitamin C, BioTech Omega3

Obrok 2: 30g BioTech Casein, 30g makadamij

Obrok 3: 120g tilapije, 150g zelenjave, olivec

Obrok 4. 100g piščanca, 150g zelenjave, 2x jajce, 50g riža, 30g masla, BioTechVitamin C, BioTech Omega3

Slika

Dan 81/120

Obrok 2: 120g tilapije, 150g stročjega fižola,1x jajce, žlica olivca

Obrok 3: 30g BioTech Casein, 100g avokada, maline, kakav

Obrok 4. 100g piščanca, 150g krompirja, 150g zelenjave, 1x jajce, bučno olje, BioTechVitamin C, BioTech Omega3

Slika

Dan 82/120 (8.5.2015)

Obrok 2: 120g govedine, 150g zelenjave, žlica olivca

Obrok 3: 30g BioTech Casein, 50g avokada, 15g lešnikov, žlička kakava

Obrok 4. 100g piščanca, 150g krompirja, 150g zelenjave, 1x jajce, bučno olje, BioTechVitamin C, BioTech Omega3

Slika

Naj za konec predstavim še Helo. Hela je največja faca med kravami daleč naokoli. Njeno mleko je odlično, maslo iz njenega mleka pa naravnost vrhunsko. Se vidi, da se izključno pase na domači travi :)

Slika
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So maj 09, 2015 10:47

Skoraj bi pozabila... Before-after fotke po 11 tednih.

Slika

Slika

Slika
<< x

vidorando

Posting Freak

Vnosov: 2143

Odgovor Ne maj 10, 2015 10:03

odlično! Kar tako naprej :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če maj 14, 2015 19:21

vidorando je napisal/-a:odlično! Kar tako naprej :)

Hvala Slika
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če maj 14, 2015 19:22

Vse je še vedno po starem, le časa je bolj malo za napisati kaj pametnega.. ;)

Ena slikica od danes :)

Slika
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Pe maj 15, 2015 14:23

Ravno imam toliko časa, da napišem jedilnike in mere iz začetka tedna..

Dan 83/120 (9.5.2015)

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g tilapie, 150g bučk in paprike, žlica olivca

Obrok 4: šunka, slanina, paprika, maslo, sir, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Dan 84/120

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech, VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 100g piščanca, 150g bučk, 60g sladke smetane

Obrok 3: 30g Biotech Casein, 30g makadamij

Obrok 4: 100g piščanca, 150g krompirja, 150g zelenjave, 60g kisle smetane, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 4:
Slika

Dan 85/120

Dan za meritve!

Masa: 55,5kg
Trebuh: 64cm
Stegno: 54,5cm

Obrok 1: 2x jajce, 15g lešnikov, maline, 60g kisle smetane, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech, VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g govedine, zelenjava, žlica olivca

Obrok 4: 120g govedine, zelenjava, žlica olivca, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 1:
Slika

Obrok 2: dušena govedina v korenčkovi omaki s solato, njam
Slika

Dan 86/120 (12.5.2015)

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech, VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g govedine, 150g zelenjave, hren, 60g kisle smetane, 1x jajce

Obrok 4: 120g govedine, 150g zelenjave, 150g krompirja, žlica olivca, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: mleta bio govedina z zelenjavo in hrenovo omako
Slika

Dan 87/120

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, borovnice, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech, VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 30g Biotech Casein, 60g sladke smetane

Obrok 3: 120g govedine, 150g zelenjave, bučno olje

Obrok 4: 100g piščanca, 50g riža, 150g zelenjave, žlica olivca, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 3: kuhana govedina v solati
Slika

Obrok 4:
Slika

Dan 88/120

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, borovnice, Sukrin eritritol, BioTech Super Fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech, VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g govedine, 150g zelenjave, 60g kisle smetane

Obrok 4: 120g govedine, 150g zelenjave, 60g kisle smetane, žlica olivca, BioTech VitaminC, BioTech Omega3
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr maj 20, 2015 09:38

Dan 89/120 (15.5.2015)

Ker si že od velike noči naprej nisem privoščila "off obroka" in ker me je v omari čakalo še pol škatle Sukrin Cakemix, sem si rekla zakaj pa ne :P Tako so zvečer padli Sukrin muffini kar zraven večerje :)

Obrok 1: 2x jajce, 30g lešnikov, maline Sukrin eritritol, BioTech Super fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 120g tilapie, 150g paradižnika, žlica olivca

Obrok 4: 120g piščanca, 150g zelenjave, 150g krompirja, bučno olje, olivec, Sukrin Cakemix, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2:
Slika

Obrok 4: piščančji ražnjiči
Slika

Sukrin Cakemix muffini v izdelavi:
Slika

nom-nom-nom kako so dobri <3
Slika

Dan 90/120 (16.6.2015)

Ta dan sem naredila trening, skoraj enak kot zadnjič, le kilažo sem malo zmanjšala, da ne bo takšnega hudega musklfibra kot zadnjič....
A1: Back squat: 5 serij po 12 ponovitev s 16,5kg
B1: Pull up (assisted), 4 serije, žal še vedno ne gre unbroken: 6+6, 8+4, 6+6, 8+4
C1: Izpadni: 5 serij po 12 ponovitev (6e) z 16,5kg
D1: Rame (odročenje s 3,5kg db): 4 serije po 10 ponovitev
E1: Deadlift - 5 serij po 12 ponovitev s 16,5kg
F1: Trebučni (knees to elbow): 3 serije po 10 ponovitev

Treniram kar doma, na "dilah", tako da okolje ni privlačno kot v kakšnem fitnesu, ampak ok :)

Pull up-i:
Slika

Back sqat:
Slika

Izpadni korak:
Slika

Še veselje ob koncu treninga:
Slika

Obrok 1: 2x jajce, 30g masla, BioTech Super fat Burner, BioTech One-a-day, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 2: 30g BioTech Casein, 60g sladke smetane120g, Sukrin Cakemix muffin

Obrok 3: slanina, letancax2, zelenjava, kisla smetana

Obrok 4: šunka, sir, maslo, zelenjava, BioTech VitaminC, BioTech Omega3

Obrok 1: jajce na oko z maslom:
Slika

Sukrin Cakemix muffin + BioTech Casein + sladka smetana = pure heaven :P
Slika

Tekstura Sukrin Cakemix muffinov je naravnost čudovita, okus pa zares odličen:
Slika
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor Sr maj 20, 2015 11:59

OMFG zadnja slika!!! Slika
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po maj 25, 2015 18:21

Danes je 99.dan preobrazbe.. Še točno 3 tedni so do konca.. Gledam finišerje maxx fit izziva na sosednjem forumu, pri nekaterih fotkah avtomatsko odpreš usta, vau. Noro lepo izklesani, totalna sprememba. Kako malo je v bistvu potrebno za takšno spremembo. 4 meseci. Kaj pa so štirje meseci proti letom basanja z junkom in vsemu tistemu skrivanju v coni udobja? Verjamem, da so vsi po vrsti v teh štirih mesecih za pokazano ne samo pridno delali, ampak garali, se borili sami s sabo in z okolico in dali res vse od sebe. Štirje meseci so ravno dovolj, da temeljito pozdraviš nov lifestyle in ga sprejmeš za svojega. In kaj je lepšega kot to, da si zadovoljen sam s sabo in da si zdrav? Da se ti na daleč vidi, da si fit? Robb Wolf piše v knjigi Palorecept: "Rad bi, da si privoščite nedolžno igro opazovanja. Pojdite na kako javno mesto, kjer je veliko ljudi, in se ozrite vsenaokrog. Ni se vam treba skrivati pri tem - samo oglejte si ljudi, ki vas obdajajo, in si zapišite za uho naslednje reči: Koliko je takšnih, ki so že na prvi pogled zdravi? Saj veste, ki kipijo od zdravja, so energični, vitki in atletski. So sami takšni? Jih je le nekaj? Ali ni sploh nobenega? Sam živim v Chicu v Kaliforniji.. Čeprav je prebivalstvo prej mlado kot staro, imamo kar spodobno mešanico vseh letnikov. Kadar se grem zgoraj omenjeno igrico, vidim le redko kdaj kak zdrav primerek. Otročički so zaliti. Najstnice imajo mogoče vdrt pogled, vse drugo pa so potičke. Starostniki pa so si, namesto da bi se veselili svoje zlate večerne zarje, primorani pomagati s hojicami in vozički. Lahko da zdaj skomigujete, ker si pač mislite - No pa kaj, saj to je ja normalno. No, normalno v smislu tega kar je prešlo v normo, ne pa v smislu tistega, kar bi bilo dobro in prav."

Jaz priznam, da mi je kar strašljivo, ko tako pogledam okrog sebe. Koliko ljudi ima težave s težo. Strašljivo, ko je 90% hrane, ki jo lahko kupiš, tako grdo sprocesirane. Strašljivo, ker se tako grdo spravljajo na tiste najšibkejše - otroke, ki so dobesedno zasuti z neumnimi reklamami itd..

Danes sem si pogledala dva posnetka. Prvi je tale: https://www.lowcarbzen.com/inspiration/success-stories/butter-makes-your-pants-fall-off/ gospod v petdesetih pripoveduje kako mu je lchf spremenil življenje in prav lepo razloži kaj večini ljudi dela insulinska resistenca in kako deluje. Pa povprečen človek to razume? Ali samo skomigne z rameni, se obrne vstran in spije do konca svoj 100% juice po tem, ko je ravno pokončal pico, ker je preveč udobno v njegovi "comfort zone"? Kaj točno se mora zgoditi, da ti naredi tisti klik v glavi in stopiš ven iz te cone?

Drugi je tale: https://www.youtube.com/watch?v=Rf4vJKZXxn8&spfreload=10 Nobene višje filozofije, le preprosta zdrava pamet in pa nekaj statističnih dejstev o tem kako nas zastrupljajo. Zdrava pamet je zadnje čase preredka dobrina in mogoče jo kdo z ogledom tega filma dobi nazaj..

Prejšnjo sredo sem imela malo drugačen trening kot ponavadi. Namahala sem se z vilami (in to štejem kot trening) in se obenem spraševala, koliko ljudi se pravzaprav zaveda kakšna je pot od vil do vilic? Spomnim obdobja otroštva, ko smo jedli sezonsko, ko smo ob kolinah napolnili skrinjo za celo leto vnaprej, ko smo kupovali ozimnico in jo spravljali v kleti, od vložene zelenjave, do gajb polnih jabolk. V trgovini si lahko kupil nekaj osnovnih stvari. Nabiranje regrata je bilo nekaj samoumevnega. Čokolada je bila luksuz. Jedli smo, ker smo bili lačni in ne zato, ker bi s tem polnili neko praznino..
Potem je prišlo obdobje tranzicije in nekje na tej poti smo izgubili svojo identiteto. Trgovine so se odpirale kot za stavo, supermarketi polnili svoje police, nam pa se je vse zdelo tako luksuzno in preprosto. Zakaj bi si kuhal vnaprej, ko itak ni časa, če si lahko kupiš že pripravljeno jed? Koga briga, če ne znaš prebrat pol besed v sestavinah, po okusu kar štima in nič hudega, če te ne nasiti kot je treba ampak ti še vedno pusti občutek neke praznine.. Ste vedeli, da imamo v Sloveniji največjo površino nakupovalnih centrov na prebivalca? Ste vedeli, da vsak dan (ja, vsak dan!) v Sloveniji nepovratno propadeta 1-2 majhni kmetiji? Nihče več ni pripravljen delati za hrano, tempo življenja nas sili v to, postali smo sodobni sužnji, podrejeni iluzijam polnih trgovskih polic in namišljenega zdravja, ki se lahko vsak čas sesuje. Čokolada ni več luksuz, je sredstvo, s katerim mali človek polni svojo praznino in išče svojo dušo, ki jo je izgubil nekje na poti, ko so nas počasi začeli ropati vsega človeškega. Sama gonja za navideznim bogastvom, materializem je zakon, ane? čeprav... čeprav na koncu vsega ugotoviš, da te vse nakopičene materialne stvari samo dušijo, ti delajo delo, kradejo čas in te ne naredijo niti pikico bolj srečnega kot si bil prej..
Moje mahanje z vilami je imelo tisti dan za posledico dva žulja, srbečo kožo od vsega prahu, ampak seno smo uspeli pospraviti še pred dežjem, kravici tako imata nekaj zaloge za slabo vreme, jaz pa bom še z večjim užitkom pojedla tisto žlico ali dve domačega masla, ki ga tako ljubeznivo naredi tašča iz domačega mleka.

Slika

Kakorkoli, želim čestitati vsem, ki so prišli do zaključka maxx fit izziva. Verjamem, da je vsak zase zmagovalec, lepo vas je bilo spremljati in kar malo osamljeno se bom počutila, ko ne bo več takšne gneče na sosednjem forumu :) Super ste se odrezali, vsi po vrsti!
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Preobrazba z Gašperjem Gromom in Biotechom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2