Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Maxx Burner

Danes je To okt 22, 2019 19:42

FRESH...Gym Master In Da House

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

pLurr

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 273

Odgovor To mar 30, 2010 06:55

Re: FRESH...Gym Master In Da House

Ei gym, mene pa zanima kere vaje delaš ti, oz. si delov da narediš zastavo? Ker zdj jo držim ene 2-3 sekunde, ampak bi rad dlje.
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Ne apr 18, 2010 12:40

Kakšen update?
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

baller

Uporabniški avatar

Vnosov: 1438

Odgovor Ne apr 18, 2010 13:05

gym je legenda eden redkih na forumu ki je izbolšal tako izgled kot tudi funkcionalnost
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5271

Odgovor Ne apr 18, 2010 15:41

Treniraš zraven njega?
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor Ne apr 18, 2010 16:16

ne sem ga pa nekajkrat videl na treningu
<< x

ZeRoberto

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 244

Odgovor Pe jul 09, 2010 11:12

Da malo refresham gymovo temo:

;)
Zadnjič spremenil ZeRoberto, dne Pe jul 09, 2010 13:19, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

hartman

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Odgovor Pe jul 09, 2010 12:55

baller je napisal/-a:gym je legenda eden redkih na forumu ki je izbolšal tako izgled kot tudi funkcionalnost

Tip je kr napovedov , da drugi niso napredoval. S tabo j neki gladko narobe..
<< x

salem

Posting Freak

Vnosov: 1015

Odgovor Pe jul 09, 2010 12:59

svaka ti čast Gym. car Slika
<< x

mcluka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Pe jul 09, 2010 16:52

hartman je napisal/-a:
baller je napisal/-a:gym je legenda eden redkih na forumu ki je izbolšal tako izgled kot tudi funkcionalnost

Tip je kr napovedov , da drugi niso napredoval. S tabo j neki gladko narobe..

Verjetno je imel v mislih bolj svoj "ne-napredek" in nas je pomotoma v isti koš vrgel. Slika
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor Pe jul 09, 2010 17:57

če imaš klasične treninge za hipertrofijo ti garantiram da si samo večji/lepši in nisi v nobenem športnem segmentu boljši kot si bil prej. Izjema so seveda tisti ki so npr s pomočjo fitnesa ogromno shujšali itd tisti so najbrž napredovali to js jemlem kot funkcionalnost ne pa to da ti baba reče d te majčka lepo oprime
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Pe jul 09, 2010 18:41

To še ZDALEČ ni res.
Ko boš ti odgonil eno uro na povp.pulzu 185 in wataži okoli 340 se mi javi.
Pa delam treninge samo za hipertrofijo.
<< x

mcluka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Pe jul 09, 2010 18:44

Četudi imaš predvsem maso ki ti daje v večini izgled, ti še zmeraj omogoča lažje izvajanje vaj z lastno težo kjer se ustvarja predvsem funkcionalna mišica(npr. skleci, vzgibi,...) kot pa če si čisto presušen. Tko da nekaj funkcionalnosti je v vsakem primeru. Ne pozabi pa da veliko uporabnikov foruma poleg fitnesa trenira kakšne borilne veščine in druge športe in jim je fitnes zgolj pomoč pri ohranjanju oz. izboljšanju forme, ne pa za "lepo zunanjost" kot ti to govoriš.
<< x

ZeRoberto

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 244

Odgovor Pe jul 09, 2010 20:58

Odvisno je tudi od tega, če se poleg tega ukvarjaš še s kakšnim športom, v takem primeru ne pridejo toliko do izraza "slabosti" treninga hipertrofije.
Če imaš pa samo trening hipertrofije, pa ni ravno spodbudno za razvoj CNSja (spet odvisno na kakšen način izvajaš trening z utežmi), še posebej se pozna tak način treninga pri "agillity vajah", kjer moraš biti tako eksploziven, kot tudi sposoben hitre menjave smeri teka... Iz tega vidika trening hipertrofije ni optimalen pri razvoju funkcionalnosti, vendar to tudi ni cilj teh oseb ki izvajajo tak trening.

Seveda je bolje če izvajaš trening za hipertrofijo, pri napredku v zgibih...kot pa če ne izvajaš ničesar, samo kot že rečeno ni najboljši način tako za vzdržljivost (št. zgibov z lastno težo) kot tudi za zgibe z dodatnim bremenom (ker je bilo ravno govora o zgibih).

Lahko se pa tudi člani tega foruma stestirajo/mo v kakšnih "funkcionalnih"/osnovnih vajah, ki so lahko ali bolj v mo/eksplozivnost usmerjene ali vzdržljivost in se na tak način potem lahko dokaže/ovrže to temo.

Vaje za moč so lahko; sq, DL, BP, zgibi z dodatnim bremenom, dipsi z dodatnim bremeno..., sklece s ploskom, zgibi s ploskom, skok v daljino, na boxe, navadne sklece, navadni zgibi....skratka katere koli vaje pri katerih pride do izraza tako moč kot eksplozivnost, vzdržljivost... lahko tudi tek...

Kot že rečeno to sta 2 različna cilja, zato logično tudi različna treninga

P.S. McAlex, ti najbrž kar dosti izvajaš treninge na kolesu (intervale....) za kar je nekako logično da boš tudi v tem napredoval. Me zanima kako bi se obnesel kak fitneser, ki ne izvaja takih načinov treninga, ampak samo uteži s ciljem pridobivanja hipertrofije (takih je velika večina v fitnesih, vsaj po mojih izkušnjah in videnjih)
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor Pe jul 09, 2010 21:17

mcalex je napisal/-a:To še ZDALEČ ni res.
Ko boš ti odgonil eno uro na povp.pulzu 185 in wataži okoli 340 se mi javi.
Pa delam treninge samo za hipertrofijo.

kolesarstvo tudi ni ravno neka primerjava tega kar sem js želel povedat. Se 100% strinjam z zerobertom. Poznam ogromno primerov ko grejo fantje v fitnes in dejansko naredijo kar lep rezultat npr +10kg kvalitete so vsi povrsti v svojem športu slabši. Pa ne ker bi trenirali samo fitnes ampak ker enostavno mišica pridobljena s takim treningom poslabša razmerje teža/uporabna moč. Ti povem na mojem primeru prej sem imel 70kg/180cm kar nekaj špeha potem sem po enem letu ukvarjanja s fitnesom ob resnih treningih košarke imel 80kg enak ali malo manjši bf pa sem bil enostavno povsod slabši pridobljene mišice mi niso nudile toliko več uporabne moči kot sem dobil ''balasta''. To je pač tako če se sledi smernicam za pridobitev mišic in treningu posamičnih mišic in temu primerne so tudi obremenitve. Druga stvar je če se izvaja dosti osnovnih vaj in še kaj dodatnega dela za eksplozivnost ampak fitnes kot je večini populacije predstavljen je strup za športne sposobnosti. Kar pa seveda ni nič slabega saj nudi max rezultat v tistem kar je večini tudi cilj. Js sm samo čestital gymu ker me je impresioniral z svojo kombinacijo izgleda/performance-a če se počutiš užaljenega je to tvoj problem. Verjetno pa itak neveš ker je fitnes edino kar si kdaj resno treniral.
<< x

Markec

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1143

Odgovor Pe jul 09, 2010 22:20

daj baller odstrani se že enkrat na nek košarkarski forum al nekaj no, ker že najedaš. Slika
"Listen to all, follow none"
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM One More razprodaja