Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM One More razprodaja

Danes je To okt 22, 2019 19:41

Popolna začetnica

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

bunnybuba

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 87

Odgovor To feb 22, 2011 21:01

Popolna začetnica

Pozdravček vsem (in že v naprej se zahvaljujem vsem, ki se boste prebili do konca moje prve objave :))

Tukaj še ena izmed popolnih začetnikov. In to v vseh pomenih te besede. Preden se lotim objave svojega dnevnika prehrane in treninga, si bom dovolila toliko ''forumske'' svobode, da napišem še nekaj ključnih podatkov o sebi (in kot ''drobni'' tisk predvsem za tiste, ki mi boste pri uresničevanju cilja, na kakršenkoli način pomagali).

long story short: Pred leti sem se začela intenzivno ukvarjati s plesom, ki sem ga morala zaradi zelo hude anemije opustiti. Bolezen me je ovirala pri vsekakršnem naporu (že 100 metrov hitre hoje ali lahkotnega teka je bil zame cel maraton - oz. sem bila lahko vesela, če se na koncu teh borih 100ih metrov nisem onesvestila). Po zoprnih terapijah se mi je stanje nekoliko stabiliziralo, vendar pa sem lani doživela 'šok terapijo', ko sem zaradi padca v nezavest imela pretres možganov (nekaj šivov in obrito glavo :)). Temu je sledila neskončna veriga preiskav (EEG, MRI, kri, ...) in se zaradi določenih 'odkritji', še ne mislijo kmalu končati. Vendar je ta šok terapija pripomogla tudi k temu, da sem se končno in (do)končno odločila, da imam dovolj, da me takšne stvari nenehno ovirajo in da me ima ta moja ''hiba'' dobesedno pod kontrolo. Tu je nastopil eden večjih problemov. Nikoli v življenju se dejansko nisem ukvarjala s športom oz. se ga niti nisem znala lotiti. Zaradi anemije sem večino športnih aktivnosti v šoli opazovala s klopi, ko pa sem želala doma sama nekaj ukrenit, glede pomanjkanja kondicije in moči, pa kot že rečeno, nisem vedela kako naj se tega lotim. Kot otrok sem bila precej suha, tudi kasneje se moja neaktivnost ni preveč poznala na mojem telesu - kar pa se je spremenilo v zadnjih 3, 4 ih letih. Da ne dolgovezim...

1) PREHRANA: zaradi študijskih obveznosti sem večinoma jedla po 2x na dan, v ogromnih količinah. Ali pa zaradi preobremenjenosti skoraj da nič (kakšno jabolko na dan in enormne količine kave). Čez vikende, ko sem lahko malo zadihala, pa sem spraznila hladilnik. To je bil eden težjih korakov v mojem življenju - začet razmišlajt kaj nesem v usta, kdaj in v kolikšnih količinah (in prebrani članki s foruma mi gledajo iz ušes, vsakemu, ki ima 5 minut časa, pa razlagam o tem kaj sem prebrala :)...) In še dodatek, sem stroga vegetarijanka (ne jem rib ne morskih sadežev), ampak prosim vse, da se vzdržijo komentarjev o tem, kako to ni dobro, pa tako naprej in tako nazaj. Tudi jaz ne vlečem ljudem zrezkov s krožnika.

2) TRENING: še ena španska vas. Že to, da sem se odločila, da začnem je zame neverjeten napredek. V zelo kratkem času sem izgubila motivacijo, pa jo spet dobila nazaj; pa pozabila na prehrano in se tolažila:''Pa saj bom jutri...'' Ampak sem se le vzela v roke in se včlanla v fitnes (in to kar dva! :)...)

PROGRAM:

Z obiski fitnesa sem pričela v začetku letošnjega leta (trikrat na teden, samo aerobni trening, (uteži sem se izogibala v širokem loku), bodybalance, bodyjam, ...). Potem sem se po prebiranju forumain maxximum strani odločila, da začnem s krožnim treningom za 1 mesec (ki se končna v ponedeljek).

Višina 171cm, teža niha 59 - 61. Sam cilj mi ni priti na kakšno ''magično'' številko na tehtnici, temveč izboljšati počutje, pridobiti kondicijo in lepši izgled.

Trening: pon, sre, pet anaerobni trening
- 10 minut ogrevanje
- razteg
- krožni trening (nekje 13 do 15 različnih vad, 3/4 serije po 12-15 ponovitev)
- 15 - 20 minut tekač ali kolo
- ohlajanje

sob., ned. grem še za 1 urco, urco 15 na kolo in tekač (nizka do srednja intenzivnost)

Prehrana:
neverjetnih 5 do 6 obrokov dnevno; ker nisem navajena na toliko obrokov, mi je hrane preveč (čeprav je s stališča kalorične vrednosti gledano, ta sedaj precej nižja kot prej pri 2, 3 obrokih dnevno) probam se izogibat kruhu (ki bi ga lahko jedla v kombinaciji s čimerkoli)

Z: 1 celo jajce + 1 beljak, ovseni kosmiči, mleko, kos sadja ALI navaden jogurt, skuta, ovseni kosmiči in žlička medu
M: sadež in navadni jogurt ALI mleko in muffin (ki si jih naredim po receptu iz strani, s tem da dam še manj moke in ovsenih, malo več skute (nepasirane), pa še te dam manj kot napisano - pa vseeno dobim 12 muffinov ven)
K: zelenjava (zelje, cvetača, brokoli, bučke, por, paradižnik... kar pač je), ki jo kombiniram s kuskusom, kvinojo, skuto, jajcem, manj mastnim sirom, tofujem, sojinim 'mesom',...
M: skuta, navadni jogurt in žlica semen (sezam, laneno seme, sončnično seme, bučno seme...)
V: podobno kot kosilo, le da uživam le zelenjavo in beljakovine (jajce, sir, skuta,...) ALI skuto in sadje (maline, borovnice)

Za med naporen urnik predavanj, učenja in sestankov sem si kupila energijske in proteinske ploščice (čeprav mi niso najbolj všeč), sabo nosim jogurte in mešanice iz jogurta in skute, jabolka, banane...

Kupila sem si tudi omega 3 kapsule. In pa whey za po treningu.

VPRAŠANJI:
- ker bi se rada znebila maščobnih oblog, me zanima če naj si kupim tudi fat burner. Sploh pa, kako naj se ga jemlje. Nekje piše pred treningom ali pred jedjo, tud do 3x na dan. Spet drugje pišejo, da več kot 2x na teden po enega pred treningom ni dobro. Kako je s tem?
- glede na to, da bom v ponedeljek končala s krožnim treningom, kakšnega treninga naj se lotim zdaj. Ali naj še kak mesec ostanem na krožnem? V prvem bi se rada znebila čim več maščobe, glavni cilj pa mi je oblikovat telo od pasu navzgor (trebuh, hrbet, roke). Katere vaje in kako pogosto naj jih izvajam?

Vsi dodatni komentarji so več kot dobrodošli. In še enkrat se opravičujem za tale roman :)
"Don't wait for your ship to come in. Get in your boat and row out.''
<< x

Markec

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1143

Odgovor To feb 22, 2011 21:09

Re: Popolna začetnica

Stran od fatburnerjev. Najprej porihtaj prehrano in trening (ne dajaj poudarka na kardiu, ampak bol na fitnes vaje - kardio dodaj le kot piko na i).
"Listen to all, follow none"
<< x

vivalavida

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 164

Odgovor To feb 22, 2011 22:29

Re: Popolna začetnica

Dobrodošla na forumu! Najprej čestitke za zbrano voljo in angažiranost - iz napisanega je razvidno, da si si vzela malo več kot 5 minut časa za branje portala/foruma. ;) Ob urejeni prehrani in zadostnemu gibanju ne potrebuješ nobenih dodatkov/burnerjev/ipd.; glede na tvoj prejšnji način prehranjevanja/življenja bodo po mojem mnenju rezultati kmalu vidni.

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast