Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Metapure 2 kg 30e - forum

Danes je Po dec 09, 2019 01:55

Moj načrt: hujšanje in učvrstitev postave brez fitnesa

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Inja

Mlečnozobec

Vnosov: 121

Odgovor Pe maj 13, 2011 23:50

Re: Moj načrt: hujšanje in učvrstitev postave brez fitnesa

Nisem vegetarijanka, tudi ne bi postala veganka ali vegetarijanka. Mi pa ta način prehranjevanja zelo ustreza, le da jaz na vsake toliko vseeno še pojem kak kos piščanca.

Veganstvo sem pa omenila zato, ker vem, da oni kombinirajo različne žitarice zato, da ustvarijo primerno razmerje B. Oni trdijo, da tako lahko zadostijo potrebam po B (zdej ne vem kolk je to res, ker veliko se jih potem tudi vrne na vsejedstvo nazaj). Bi tudi jaz probala na tak način, da bi dovolj B dobila iz rastlinskih virov in ne živalskih. Ampak moram še malo preštudirati to zadevo. Ampak saj pravim, tuna, ribe, piščanec v vsakem primeru ostajajo :) Gre le za okus in eksperimentiranje z jedilnikom ;)
[FONT=Century Gothic][/FONT]
<< x

Jody

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 249

Odgovor So maj 14, 2011 00:01

Aha ok :) Drugače ima tudi kvinoja popolno aminokislinsko sestavo, pa še fajn se jo da pripraviti. Se da dobiti v redu beljakovine tudi iz zelenjave, ampak se moraš res poglobiti v te zadeve in kombinacije. Pa računaj, da če boš hotela iz npr. kvinoje zaužiti dovolj B, boš zraven vnesla v telo še 3x več OH. Kaj pa tofu, ga ješ?
<< x

Band3

Mlečnozobec

Vnosov: 100

Odgovor So maj 14, 2011 00:14

Jody je napisal/-a:Aha ok :) Drugače ima tudi kvinoja popolno aminokislinsko sestavo, pa še fajn se jo da pripraviti.

Ni potrebno ravno posegat po eksotiki, tudi ajda ima popolno AK sestavo, pa še prihraniš. Konopljina semena so tudi fajn in so po sestavi bolj podobna oreščkom, kot žitom (30% B, 10% OH, 70% M), vendar je to bolj drag špas.

Pa ne štekam ljudi, ki imajo probleme z mlekom, vendar ga še vedno pijejo. Prvo je ja zdravje...
<< x

Inja

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 00:16

Tofuja še nisem probala, mam pa v planu ;)
Kvinoja naj bi bila popolno beljakovinsko živilo za vegane, ja. Pa bulgur tudi, mislim da.

Ja, se strinjam. Ne gre kar na vrat na nos se lotit take prehrane, ampak je treba dobro preštudirat zadevo, da telo ne prikrajšaš pomembnih sestavin.
<< x

Inja

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 00:18

Band3 je napisal/-a:Pa ne štekam ljudi, ki imajo probleme z mlekom, vendar ga še vedno pijejo. Prvo je ja zdravje...

Leti name? Jaz ne pijem mleka, razen sojinega ;)
<< x

Band3

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 00:23

Mleko, mlečni izdelki, whatever. Če opažaš, da ti škodi, ti pač škodi. Moj očim postane po lekadolu flekast kot dalmatinec, zato ga je odpikal in ob potrebi vzame aspirin, comprende?
<< x

Jody

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 249

Odgovor So maj 14, 2011 00:35

Če ti je pa kvinoja eksotika, pol pa tudi ne vem :) Eni imajo (imamo) pač radi tudi kaj, kar jim (nam) škodi...zdravje je na prvem mestu, če gre za kaj hujšega (če si alergičen na oreščke in se lahko zadušiš, valda ne boš tega jedel), ampak če ti je nekaj dobro, si pač kdaj to privoščiš in vzameš v zakup tisto, kar pride zraven. In če te boli glava je res vseeno, ali vzameš lekadol, bonifen, aspirin..., če pa imaš rad mleko oz. mlečne izdelke pa ne moreš pojest namesto tega pomaranče, ker to ni to :)

Inja, tofu je lahko ful dobro pripravljen (narežeš na koščke, dodaš malo temne sojine omake in pustiš, da se vpije, potem pa na palčke (tiste za klobase) napikaš gobice, bučke, papriko in tofu ter popečeš na teflonu kot ražnjiče-res ful ful dobro). Dimljen in s papriko je tudi ok okusa.
<< x

Band3

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 00:42

Hja, glede na to, da kvinoja ne raste v Evropi in da do pred 10-15 leti tega ni bilo najti v Mercatorju, je to vsaj v primerjavi z dobro staro ajdo eksotika, ali pač. Isto je sedaj s chio. Dobiš jo v e-štacunah, čez par let bo v vsaki vaški trgovini.
<< x

Inja

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 01:41

Jody je napisal/-a:Če ti je pa kvinoja eksotika, pol pa tudi ne vem :) Eni imajo (imamo) pač radi tudi kaj, kar jim (nam) škodi...zdravje je na prvem mestu, če gre za kaj hujšega (če si alergičen na oreščke in se lahko zadušiš, valda ne boš tega jedel), ampak če ti je nekaj dobro, si pač kdaj to privoščiš in vzameš v zakup tisto, kar pride zraven. In če te boli glava je res vseeno, ali vzameš lekadol, bonifen, aspirin..., če pa imaš rad mleko oz. mlečne izdelke pa ne moreš pojest namesto tega pomaranče, ker to ni to :)

Slika

Hvala za recept Jody :) Ful rada eksprimentiram v kuhni tko da bo tole super popestritev.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor So maj 14, 2011 06:24

Band3 je napisal/-a:Hja, glede na to, da kvinoja ne raste v Evropi in da do pred 10-15 leti tega ni bilo najti v Mercatorju, je to vsaj v primerjavi z dobro staro ajdo eksotika, ali pač. Isto je sedaj s chio. Dobiš jo v e-štacunah, čez par let bo v vsaki vaški trgovini.

Če boš živel 10-15 let nazaj ne boš daleč prišel. Pomembno se je držati starodavnih preverjenih načel, ki jih moderniziraš in prilagodiš danemu okolju. Seveda pa je boljše izbirat lokalno hrano.
<< x

tortica

Pleničar

Vnosov: 82

Odgovor So maj 14, 2011 07:55

Inja glede tofuja je res bolje, da si ga prvič pripraviš ali s sojino omako (predhodno namočiš) ali kupiš z dodatkom paprike ali pa dimljenega (slednji je meni ena boljših jedi). Če boš poskusila kar navadnega se zna zgoditi, da ti ne bo všeč.Slika
<< x

Band3

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 10:33

[quote="UrosS]

Če boš živel 10-15 let nazaj ne boš daleč prišel. Pomembno se je držati starodavnih preverjenih načel, ki jih moderniziraš in prilagodiš danemu okolju. Seveda pa je boljše izbirat lokalno hrano.[/quote]

Če kdo ne živi v preteklosti, sem to definitivno jaz. Samo lokalno je bolje za okolje in v tem primeru tudi za denarnico. Poleg tega pa ima kvinoja okus po žagovini. Je pa fensi, a ne de.

Saj pravim, jaz folka, ki si namerno škodi ne štekam. Vaše telo, vaše zdravje, delajte kar hočete, meni dol visi. Ampak mozolji nisi edini problem. So samo tisti najbolj vidni. Vsakomur svoje.
<< x

Inja

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 10:37

Bom upoštevala nasvet tortica :)

Band3 je napisal/-a:Saj pravim, jaz folka, ki si namerno škodi ne štekam. Vaše telo, vaše zdravje, delajte kar hočete, meni dol visi. Ampak mozolji nisi edini problem. So samo tisti najbolj vidni. Vsakomur svoje.

A pol vsi, ki jemo skuto in jogurte smo po tvoje na pol zastrupljeniSlika Mislim, da tolk hudo pa spet ni, no.
<< x

majcentina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 140

Odgovor So maj 14, 2011 11:06

Včasih se človek res vpraša, kaj še sploh lahko jé.
Enkrat ne tega, drugič ne onega.
Potem pa gledaš kak dokumentarec, pa se spet vse ovrže itd.

Slika
<< x

Band3

Mlečnozobec

Odgovor So maj 14, 2011 12:42

Inja je napisal/-a:Bom upoštevala nasvet tortica :)

Band3 je napisal/-a:Saj pravim, jaz folka, ki si namerno škodi ne štekam. Vaše telo, vaše zdravje, delajte kar hočete, meni dol visi. Ampak mozolji nisi edini problem. So samo tisti najbolj vidni. Vsakomur svoje.

A pol vsi, ki jemo skuto in jogurte smo po tvoje na pol zastrupljeniSlika Mislim, da tolk hudo pa spet ni, no.

Mislim, trdo je trdo. Jaz redno konzumiram skuto, jogurt, kefir, tudi mleko v kavici (macchiato je zakon), ampak mi to ne povzroča ne mozoljev, niti bilokakšnih drugih težav.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast