Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast

Danes je To nov 19, 2019 01:31

LoGiQuE - dnevnik treningov, prehrane in drugih aktivnosti

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če avg 18, 2016 07:24

Re: LoGiQuE - dnevnik treningov, prehrane in drugih aktivnos

LoGiQuE je napisal/-a:Po 24h, rahel občutek lakote. Mislim, da je to predvsem zaradi tega, ker je to moja ura za jest, ker sam po sebi ne čutim, da bi bilo nujno nekaj dat vase.

Sva se o tem z Gromom pogovarjala. Verjetno zaradi navade "da moraš nekaj naredit". Si pripravit hrano ipd. medtem, ko prave lakote ni.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Če avg 18, 2016 07:46

tisto kar sme ti jaz govoril ni bila lakota.
ampak občutek da neka navada manjka. nič z lakoto, apetitiom. samo čuden občutek
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če avg 18, 2016 07:59

Saj sem napisal, da ni lakote pač pa navada.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1293

Kraj: Koper

Odgovor Če avg 18, 2016 19:36

točno tako je, ja. Ker pišem dnevnik pač pomislim sam v sebi, ali sem dejansko lačen ali ne. Hkrati pa mi je všeč občutek praznega želodca in prebavnega trakta.

Četrtek, 18.08.2016

po 48 urah

V počutju ni opazne razlike. Dan je potekal delovno, mogoče sem premalo pil, ker nisem imel cel čas vode pri sebi.
Sredi dneva so nam v brkinih ponudili domače kosilo z zeljem, klobasami, pršutom in ocvirki. Takrat mi je bilo pa resnično žal, da sem si tako tempiral ta post :)
Domače hrane pripravljene po recepturi kot nekoč ni več tako lahko dobit naokoli.
Kakorkoli, to je šlo mimo. Danes nisem pil niti kave, ker se mi je zdelo, da bi mi povzročila kakšne želodčne nevšečnosti.
Treniral nisem, pavza je bila več kot dobrodošla. Za jutri je v planu jutranji trening.
Proti večeru se je pojavil rahel glavobol, bom spil nekaj soli.

Za jutri, vsaj še do večera ne bom jedel, potem pa se bom odločil na podlagi počutja ali post prekinem po 72h ali nadaljujem.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe avg 19, 2016 11:12

Petek, 19.08.2016

6:00 - zbudil sem se sam od sebe, brez budilke, saj imam danes prost dan. Proti jutru sem opazil, da imam kljub visoki temperaturi, stopala mrzla. V trebuhu mi je sicer nekaj ropotalo, a prave lakote še vedno ni. Zaskrbela me je rahla bolečina v križu (že kar nekaj let imam problem s tem in ko vseka - vseka) in pomisleki o današnjem treningu nog.

Ko sem vstal sem tako kot prejšnje dni spil Acetyl L-karnitin
Po nekaj minutnem raztezanju je bilo s križem boljše in sem se odločil, da naredim noge.

Pred treningom: Fireblaster, MCT (ena merica), Citrulin (dve merici)
Slika
Ko sem začel s treningom je minilo 61ur od zadnjega obroka in ni bilo čutiti, da bi bil kaj slabši kot ponavadi. Zvarek pred treningom me je dobro naspidiral in po dnevu pavze sem komaj čakal, da spet opravim trening.

Razpoloženje je danes odlično. Verjetno tudi zaradi tega, ker imam "fraj dan" ;)) Trening opravljen in sedaj imam veliko časa za postorit ostale stvari, ki me veselijo. Skrajni čas, da se spravim k pisanju bloga o potovanju po Sardiniji!
Pravkar pijem prvo kavo od začetka izziva. Zraven pa še radensko s soljo in limono.
Odločitev o nadaljevanju še ni padla, bom videl kako bo proti večeru. Sem pa opazil v hladilniku tatarski biftek, kar je tudi mamljivo ;)
<< x

FRAN

Senior Member

Vnosov: 728

Kraj: Štajerska

Odgovor Pe avg 19, 2016 11:32

...ne odpiraj hladilnika!!!!!!!!!!!
»Naj bo hrana vaše zdravilo. Naj bo zdravilo vaša hrana.« Hipokrat
Na ketogeni prehrani - striktni od 28.10.2013
Delni post ali Intermittent fasting
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe avg 19, 2016 12:45

imam vodo in radensko v njem Slika
ni panike, do večera se ga vsekakor ne bom lotil :)

p.s.
pri pasu za trening sem ponovno prestavil na luknjo manj, kjer sem bil ob koncu izziva. Sem mislil, da sem že sčistil črevesje, a je očitno še nekaj v njem. Potem, ko včeraj nisem odvajal nič razen vode, je šlo danes po treningu še nekaj ven.

počutim se vedno boljše, rahlo veselo iz nevem katerega razloga, pišem blog, srkam radensko, lakote ni
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe avg 19, 2016 20:59

po 73 urah konec posta. ne zaradi tega ker bi bilo kaj narobe ali ne bi zdržal več. Tako sem si že v začetku zastavil, da naredim nekaj kar sem že dal skozi, preden grem dlje.
Naslednji teden bo nova priložnost saj bom veliko na poti in od doma. Dolžina tega posta ni bila neka novost zame, saj sem pred meseci že bil po 72h. Kot v prejšnjih primerih, je bilo tudi tokrat zadnji dan najlažje in bi bilo jutri verjetno še bolj zanimivo.

jedel pa sem tatarski biftek + maslo + jajca + naribano zelje
Slika
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne avg 21, 2016 17:10

Sredi naslednjega tedna se bo ponovno dogajalo, ko bo na vrsti nov post poskus. Cilj je dodatni dan posta, se pravi vsaj 96ur in spremljanje počutja.
Mogoče sem nekoliko prezgodaj izpostavil zadevo, ampak mislim, da bo izvedljivo! Od ponedeljka do srede sem v službi, nato imam v četrtek opravke v Mariboru - če bo mogoče bom obiskal tamkajšnji Maxximum Shop v katerem še nisem bil. V petek znajo priti kake stvari in opravki vmes, a mislim, da ne bo problema izpeljat trening. Nekih fiksnih planov ne maram delat, posebno ko je situacija "v zraku" in me lahko kasnejše nepredvidene zadeve spravijo v slabo voljo. Kakorkoli že, se veselim novega preizkusa in upam, da izkusim kaj novega / drugačnega od prejšnjih postov.

današnje kosilo:
Slika
čudežni špageti, tartufi, jajca, maslo (seveda)

se beremo kmalu!
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr avg 24, 2016 21:52

Sreda, 24.08.2016

Post preizkus: 96ur

Startal sem nov poskus posta, tokrat najdaljšim doslej. Zadnji obrok sem imel včeraj ob 22:00. Zanimivo, da se kar nisem mogel najesti. Vsekakor je tudi psiha naredila svoje, ker sem vedel da sledi post.
Medtem so se tudi tedenski plani spreminjali in rušili. Jutri bi moral v Maribor, a je ta pot odpadla. Tako bom imel možnost jutranjega treninga.
Zaradi celodnevnega urnika, danes nisem treniral.

Prvih 24h ur je mimo, pravkar prišel iz dela in ne preostane drugega kot it spat
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Sr avg 24, 2016 22:02

drugi dan je najslabši tretji pa je top in se nadaljuje v vsaj četrti
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr avg 24, 2016 22:07

ravno ta del me najbolj zanima, kako bo in kdaj pride prava lakota, če sploh. pa tudi to kako bom uspel opravljati splošne delovne naloge in seveda treninge
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe avg 26, 2016 19:56

Četrtek, 25.08.2016
Včeraj zjutraj sem se ponovno zbudil z mrzlimi stopali, kar se je v prejšnjem poskusu zgodilo komaj tretji dan. Na splošno mislim, da mi je, kljub visokim temperaturam, dosti manj vroče kot ponavadi, saj dokaj hitro zakuham.

Jutranji trening in na vrsti so bile noge. 40 minut pred treningom: Fireblaster + citrulin + MCT.
Bil je OK trening.

Okoli 17h se je pojavilo kruljenje v želodcu in občutek lakote. Spil sem črno kavo.
Proti večeru je prišla na plano prava utrujenost po treningu, noge so bile težke in pojavila se je želja po slanem (bolj specifično po slanih arašidih?!).
Spil sem nekaj soli z radensko. Zvečer sem nekoliko težje/kasneje zaspal.

Petek, 26.08.2016
Budilka ob 5:30 in nato služba. Utrujenost se je še vedno čutila, noge še vedno kot, da bi imel nanje privezane uteži in pojavil se je tudi občutek upočasnjenosti. Dopoldne ponovno želja po slanem. Ko sem prišel domov sem nadaljeval s pitjem radenske s soljo.
Tudi sam opažam, da so se mi še tiste žile, ki so se mi videle po rokah popolnoma skrile.

Popoldne je bil na vrsti trening za rame. Bolj kot vsega ostalega pa sem se veselil tega kar bom spil pred njim: Mind & Muscle Booster. Zmanjkalo mi ga je že mesece nazaj, danes pa sem si naredil novo zalogo.

Slika

Sedaj ko sem že tri dni samo na vodi, radenski in občasno kaki kavi ga je bilo piti prava eksotika
Trening sem opravil presenetljivo dobro, glede na to, kako sem se počutil zjutraj in dopoldne. Pumpe pa seveda nobene .

Po 72 urah posta
Komaj sedaj se zame začenja nekaj novega, čez to mejo nisem še šel. Če bi rekel, da nisem v pričakovanju prvega obroka, bi lagal :) Te želje prihajajo in odhajajo v valovih. Najmanjša je pa takrat ko spijem pre-workout in med treningom ko pijem BCAA.

prehajam v zadnjo in najbolj zanimivo fazo posta
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So avg 27, 2016 09:43

Sobota, 27.08.2016

84ur posta
Pojavljajo se prvi pomisleki po prekinitvi posta. Počutim se čudno. Dlani in stopala imam mrzla, medtem ko me okoli oči in po obrazu peče, kot da bi imel vročino. Ponavadi sem tak, ko sem nenaspan. Izmerjena telesna temperatura: 35,8 st. celzija
Dvomim, da lahko potegnem še kaj več blagodejnih učinkov, ker mislim, da sedaj situacija samo še pada. Vseeno pa bom sedaj opravil trening hrbta in potem bom videl kako bo naprej.

Ko bo poteklo 96ur bom na delu, vse do jutranjih ur. Kasneje bom ocenil ali naredim obrok okoli 19h ali ko se vrnem domov. Za enkrat ne znam odločiti ali je smiselno vleči naprej ali bolje jesti, da ne bo kakih problemov na delu, ko bo tudi fizično delo.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So avg 27, 2016 15:18

90 ur - konec posta

Post sem se odločil zaključiti nekaj ur prej kot pričakovano. Kot omenjeno, me čez noč čaka delo in želja po hrani je vedno večja, počutje pa ne tako extra, da bi nadaljeval.
Ne glede na današnjo utrujenost sem v jutranjih urah opravil kar dober trening hrbta.
Splošno počutje je bilo najboljše tretji dan, kljub utrujenosti od treninga nog prejšnjega dne. Mogoče sem tudi sam preveč pričakoval. Najbolj od vsega me je veselilo to, da sem uspel trenirati brez padca moči.

Prvi obrok je bil: jajca, čudežni špageti, avokado, maslo, brokoli. Naslednji pa bo jutri popoldne.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Crush Bar FORUM Sukrin november 19 - forum