Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Crush Bar FORUM One More razprodaja

Danes je Pe okt 18, 2019 04:37

Maxx fit izziv 2 - Tina

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Tinca33

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Ne jan 22, 2012 20:41

Maxx fit izziv 2 - Tina

Pozdravljeni!

Dolgo sem se odločala, ali naj se pridružim izzivu ali ne, odvračalo me je predvsem nekaj razpisnih pogojev, ki jih še vedno nisem pripravljena sprejeti. A k izzivu me niti približno niso pritegnile nagrade, ampak želja, da bi s svojo izkušnjo komu pomagala, zato mogoče ne bom upoštevala vseh navodil. Pa začnimo... :)

IME: Tina
STAROST: 27 let
VIŠINA: 167 cm
TEŽA: 63 kg

Ko občasno prelistan kakšno trač revijo, dobim občutek, da je večina žensk obsedena s kuhanjem in hujšanjem, občasno miganje pa jim predstavlja nujno zlo. Večina vsebine je ponavadi namenjena slastnim receptom, minimalističnim dietam in kakšnimi brezveznimi motivacijami, kako se za 10 min na dan odlepiti od televizije in računalnika, da bi ublažile morebitne pregrehe. Vse to mi je precej tuje, saj sta gibanje in zdrava prehrana sestavni del mojega življenja. Včasih se moram prav prisiliti, da kakšen dan čisto nič ne migam. Pomfri in podobne jedi pa me ne ganejo sploh. :) Sladkarije malo bolj. Slika Mogoče se komu zdi, da sem obsedena s tem, a se ne strinjam. V miganju enostavno uživam, si zbistrim misli in potem tudi vse ostalo počnem bolj učinkovito. In zdrava prehrana mi je enostavno dobra, seveda pa tudi pri športnih aktivnostih zaradi nje boljše funkcioniram.

Takega načina življenja sem navajena že od otroštva, zato tudi nikoli nisem imela težav s tem, da bi bila predebela. A da ne bi bilo življenje preveč rožnato, sem v najstniških letih pogosto imela težave s samozavestjo. To me je dobrih deset let nazaj zapeljalo v anoreksijo, ki se je po totalno zgrešenem zdravljenju prevesila v bulimijo. Nekaj let je bilo zelo hudo in mogoče sem v tistem obdobju celo nekoliko opustila šport, teža pa mi je zelo nihala (a v mejah normale). Potem sem ga spet "našla" in začela svojo trnovo pot (samo)zdravljenja. Preko športa sem sama s sabo razčistila veliko stvari, zdravstveno stanje pa je postajalo vedno boljše.

Po nekajletni abstinenci od prenajedanja in bruhanja je prejšnji mesec kot strela z jasnega moja neljuba prijateljica spet prišla na obisk. Kar naenkrat sem spet občutila tisto neprijetno napetost in neukrotljivo željo po hrani. Karkoli, samo da je hrana. Do bolečine in popolne otopelosti.... :( Pomoč sem hotela poiskati tudi na internetu, a razen kakšnih splošnih člankov, ni kaj dosti uporabnega, zato bo mogoče moja zgodba pomagala komu, ki ima podobne težave. Mislim, da je tudi med športniki kar nekaj takih, žal!

Ker imam sedaj življenje precej bolj urejeno, se lažje spopadam z njo, vseeno pa me ob vsakem pojavu nekoliko vrže iz tira, poleg tega pa izniči ves trud, ki ga namenim treningu, saj me resnično izčrpa. Pojavi se izključno zvečer - ali takoj po večerji ali tik pred spanjem. Trenutno stanje je takšno, da sem že ali pa šele tri dni "pridna", kar je največ v tem kritičnem obdobju, moj cilj v izzivu pa je, da čim prej spet vzpostavim dolgotrajno abstinenco. Ko mi bo to uspelo, pa se bom potrudila izgubiti še vse 3 kg, ki sem jih v tem mesecu in pol pridobila, 60 kg je namreč teža, pri kateri se najbolje počutim.

V času izziva pa vam bom predstavila počutje, bojevanje, prehrano in trenening ob vsem tem...

Lep pozdrav, T.
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1231

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jan 22, 2012 20:48

Re: Maxx fit izziv 2 - Tina

Bravo za pogum, in le tako še naprej!
Keep it simple! Slika
<< x

gros23

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 395

Odgovor Ne jan 22, 2012 20:58

Po napisanem sodeč si zelo pridna, premagala svoje probleme in nadaljuješ z zdravim življenjem. Le tako naprej. Veliko uspeha ti želim.
<< x

Tinca33

Pleničar

Odgovor Sr jan 25, 2012 00:09

Evo me spet. :) Za mano je še nekaj uspešnih dni, ki sem jih seveda zelo vesela!!

PONEDELJEK:
Zjutraj sem kar težko vstala, ker je bil vikend precej športno naporen. A po kratki jutranji telovadbi (tibetanske vaje) sem bila kot prerojena. Po standardnem zajtrku pa še polna energije.

Zajtrk (6.30): kava z mlekom,
1 kos sadja (danes pomaranča)
1x Sunny bisk + 2 žlici muslijev + semena (lan, sezam, buče, sončnice) + 2 žlici skute + 2 žlički medu + 1 dl mleka

Dve uri pozneje sem bila že na fitnesu. Prva. :) Kako dober občutek, ko si sam na fitnesu, a seveda ni trajal dolgo. Po tekaškem ogrevanju (10 min) sem naredila krožno vadbo za celo telo, se na koncu razvrtela na spinerju in seveda dobro raztegnila. Vse skupaj je trajalo skoraj dve uri. Vmes sem malo opazovala druge in ugotovile, da se skoraj nihče po ogrevanju ne razmiga in po koncu fitnes vadbe ne raztegne... :( Pa ena gospa se je na kolesu ogrevala na čisto previsokem sedežu, pa ne vem, zakaj ji nisem tega povedala. :((( Po fitnesu je čisto malo manjkalo, da nisem šla še laufat za eno uro, a sem se prepričala, da moram danes malo bolj na izi.

Malica (10.30, takoj po fitnesu): banana
150g navadnega jogurta
30 g whey

Kosilo (12:00): 200g cvetače
100g tune
20g ementalca
10g parmezana
20g mešanih oreščkov

Malica (15:00): 120 g jabolko
100g navadnega jogurta
2 žlici skute
1 žlička medu + cimet

Večerja (18:30): 30 g Hy Pro + 2 dl mleka + 1 žlica kokosove moke

Popoldan sem bila v službi in imela nekaj časa za razmišljanje, kdaj in zakaj so se pojavile moje težave. Ker večino moje športne aktivnosti predstavljajo aerobni športi, sem se vedno prehranjevala pretežno z ogljikovimi hidrati. Nekje v začetku novembra pa sem se odločila, da bi rada malo zmanjšala maščobno maso in da bom zaradi tega povečala vnos beljakovin in zmanjšala vnos OH oz. npr OH iz testenin zamenjala za OH iz zelenjave. Sicer mi je bil nov jedilnik všeč, ker obožujem zelenjavo, a po nekaj tednih sem očitno občutila pomanjkanje ogljikovih hidratov, ki se ni najbolje končalo. In zdaj razmišljam, da bi bilo verjetno najbolje, če se spet začnem prehranjevati po starem. Testenine s tuno so zakon! :)

TOREK:
Za prost dan sem imela v načrtu, da se odpravim na daljši kolesarski izlet (cca 4 ure vožnje), a sem se zbudila koma utrujena in ga najprej zamenjala za kratek kolesarski izlet, potem za kratek tek, na koncu pa kar za hišna opravila, ki jih že dolgo odlašam in si tako vzela treninga prost dan. K temu je nekoliko pripomoglo še turobno vreme. Za kosilo sem si po zelo dolgem času res skuhala testenine (70g), ki sem jim dodala še eno jajce + 50g tune + pest divjih špargljev + parmezan. Mmmm, zelo dobro!

Slika

Popoldan se je vreme izboljšalo in s prijateljico sva šli na daljši sprehod ob morju. Ker sva si imeli veliko za povedati, sva prehodili dobrih 12km, vmes pa je bil čas tudi za "večerjo" - kapučino in tortica. Spet zelo dobro in še bolje izkoriščen day-off. Sem prepričana, da ni nobene možnosti, da bi se jutri zbudila brez energije. :)

Lahko noč!
<< x

Tinca33

Pleničar

Odgovor Sr jan 25, 2012 17:40

SREDA:
Zajtrk (6.30) je bil spet običajen: kava, sadje, musli mix. Sonček me je kar prehitro zvabil ven (ko je človek spočit, ni nobenih motivacijskih problemov:))) in pred popoldansko službo mi je skoraj uspel včerajšnji trening načrt - 3 urce pa pol sem uživala na kolesu. No, če sem čisto iskrena, prvo uro nisem prav nič uživala, ker me je zeblo ful! Pa niti ne tako na splošno, ampak predvsem v roke. Res moram kupiti ene kvalitetne zimske rokavice, a nisem našla še nobenih, ki bi me prepričale. Ko se je malo ogrelo, je bilo precej bolje. Med treningom sem pojedla eno banano in dve Frutabelci, spila pa komajda en mrrrzzzel bidon napitka. Takoj po treningu pa še jabolko in 2dl sadnega jogurta.

Kosilo (13:00): 70g testenin + 60g tune + 50g graha + parmezan
Malica (16:00): kapučino, 2x kivi, 150g navadnega jogurta z žličko cimetovega medu, 50g polnozrnata žemlja
Za večerjo (19:00) bo: 30g Hy-Pro + žlica skute + žlica kokosove moke + 2 dl mleka

To je to za danes! :)
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4235

Odgovor Sr jan 25, 2012 18:38

Tinca33 je napisal/-a:
Dolgo sem se odločala, ali naj se pridružim izzivu ali ne, odvračalo me je predvsem nekaj razpisnih pogojev, ki jih še vedno nisem pripravljena sprejeti. A k izzivu me niti približno niso pritegnile nagrade, ampak želja, da bi s svojo izkušnjo komu pomagala, zato mogoče ne bom upoštevala vseh navodil. Pa začnimo... :)

Pozdravljena Tina,

v tem primeru na izzivu ne moreš sodelovati (pravila in pogoji so namreč enaki za vse), sem pa vesela, da si se odločila svojo izkušnjo deliti z drugimi. Zato sem tvojo temo prestavila v podforum Dnevniki članic in članov. Hvala za razumevanje.
"You are what you eat." "I need to eat a skinny person" ;)

Facebook: FIT KUHINJA

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 3 gostov

Crush Bar FORUM One More razprodaja