Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Po sep 23, 2019 06:23

benk znova od začetka

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1231

Kraj: Ljubljana

Odgovor Pe dec 14, 2012 18:28

benk znova od začetka

Živjo!

Kot vas je že več opazilo, sem bil zadnjih 7 mesecev odsoten s foruma in treningov .. Zaradi hujših zdravstvenih težav sem bil prisiljen počivati, večino poletja sem tako preživel v bolnici. Rezultat intenzivne protivnetne terapije, neaktivnosti in katastrofalne prehrane je minus cca 25kg mišične mase in plus 5-10kg trebušne maščobe (stranski učinek zdravil, ki sem jih prejemal je med drugim pospešena izguba mišične in kostne mase ter pospešeno kopičenje telesne maščobe, poleg ostale gore neželenih učinkov)

Ko sem prenehal s treningi sem imel cca 95kg z razmeroma nizkim deležem telesne maščobe. Cilj je v čimkrajšem času približati se tisti formi. Kar se na hitro izgubi je menda možno razmeroma hitro tudi dobiti nazaj .. Torej da vidimo koliko je resnice v "mišičnem spominu" Trenutno imam okrog 80kg. Najprej se želim znebiti nakopičene trebušne maščobe, to je pomoje izvedljivo v manj kot dveh mesecih. Nato se bom posvetil pridobivanju mišične mase.

Torej .. jutri grem v maxxgym po letno karto in potem akcija Slika

Treniral bom po klasičnem split principu - posamezni treningi za noge, prsa, rame, hrbet in roke. Treniral bom vsak dan in intenzivnost prilagodil svojim zmožnostim. Vsak dan izvajam tudi 30min nizkointenzivne aerobne vadbe.

Uživam trenutno cca 250g beljakovin, 400g ogljikovih hidratov in 80g maščob, razdeljeno v 3 obroke dnevno. Ob tej prehrani sem v zadnjih dveh tednih izgubil dobre 2kg.

V tem dnevniku bom poskušal karseda redno beležiti svoja "matranja" .. Pa tudi sicer bom poskušal biti od zdaj naprej spet malo bolj aktiven na forumu... Sicer pa, če ima kdo kakšno podobno izkušnjo kot je moja bom zelo vesel kakšnega nasveta ali mnenja!

Forma aprila letos:

Slika
Keep it simple! Slika
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Pe dec 14, 2012 19:31

Re: benk znova od začetka

super to, da si se toliko namotiviral in začel znova!
Ješ pa kar dosti glede na to, da delaš na izgubi maščobe, če sem prav razumel?
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe dec 14, 2012 20:13

ja, vem :D Nimam pojma od kje mi taka presnova, sicer sem že od nekdaj bolj hiperaktivne sorte, zdaj pa prav fizično čutim kako mi "zakuha" po vsakem obroku. Da bolj konkretno pridobivam na telesni teži rabim še ene 1000kcal več kot imam sedaj. Kadar mi zapaše grem na kak daljši sprehod ali na kolo, tko da še to nanese vsaj dodatno uro in pol kardia tedensko ... Ampak se ne šparam pri tem ker uživam in se potem tudi dobro počutim, kar je (vsaj zdaj po novem) absolutno na prvem mestu :)
Keep it simple! Slika
<< x

fizikalc

Senior Member

Vnosov: 798

Odgovor Pe dec 14, 2012 21:09

Zanimivo. Sam opažam, da imam bolj "pi*kasto" presnovo. 2200kcal je ravno toliko da lahko grem na fitnes trening,več bi se že skoraj redil!
3000+ kcal imam samo takrat ko mamo 3-4h vzdržljivostne vožnje.
Ampak mislim, da sem si sam presnovo uničil predvsem zaradi raznih xy diet ipd, ker sem obseden s suhljato postavo ...
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe dec 14, 2012 21:33

Veliko je odvisno od telesne zgradbe, še več pa od nezavedne aktivnosti ki lahko čez dan kar dosti nanese in jo je recimo pri meni ogromno (nikoli ne uporabljam dvigala, kamor se da grem peš ali s kolesom, kadar kaj razmišljam dostkrat hodim gor in dol po bajti itd. Slika ) .. Sem pa seveda tudi sam rabil dosti manj preden sem začel redno trenirat v fitnesu
Keep it simple! Slika
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Pe dec 14, 2012 21:37

Welcome back. Samo, da si se pocajtal, tiste par kilc boš hitro nadoknadil. Slika
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe dec 14, 2012 21:50

GymRage je napisal/-a:Welcome back. Samo, da si se pocajtal, tiste par kilc boš hitro nadoknadil. Slika

hvala! :)
Keep it simple! Slika
<< x

jerca

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor So dec 15, 2012 00:19

Supr, da boš spet začel kljub težavam!:-) Upam, da bo vse ql in da ti plan izgube maščobne in pridobivanja mišične mase uspe kot si si ga zastavil!
<< x

Slavi

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 681

Odgovor So dec 15, 2012 05:49

Ooooo, lej ga! Sem te pogrešala ... :) Držim pesti zate, predvsem da boš zdrav, ostalo je bolj kot ne samoumevno. :)

“Pozitiven odnos morda ne bo rešil vseh vaših težav, toda razdražil bo dovolj ljudi, da se splača potruditi.”

Herm Albright
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2285

Odgovor So dec 15, 2012 09:47

Dobrodošel nazaj. In ne pretiravat, da se ne utrudiš. Počasi cilju naproti.
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor So dec 15, 2012 09:50

Medrol oz kaj podobnega ?
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So dec 15, 2012 19:20

mcalex je napisal/-a:Medrol oz kaj podobnega ?

Medrol, ja .. 32mg dnevno
Keep it simple! Slika
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po dec 17, 2012 23:39

Naredil prve 3 treninge v maxxgymu in lahko rečem samo NORO! Res sem pogrešal to.. Že dolgo se nisem tako dobro počutil :)

Moč še ni tista prava, je pa ostalo presenetljivo veliko mišične mase, ki po par treningih pride malo bolj do izraza, verjetno zaradi spremembe tonusa. Opažam, da sem večji del teže izgubil s spodnjega dela telesa, kar se mi zdi super, ker je zdaj postava veliko bolj sorazmerna - prej sem imel v primerjavi z zgornjim delom telesa noge bistveno preveč razvite. Torej cilj je, da še v nadaljnje ohranjam približno tako razmerje.

Lahko noč! :)
Keep it simple! Slika
<< x

benk

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To dec 18, 2012 14:48

Danes nadaljujem s treningi pod nadzorom trenerja Sašota Petka. Spomladi sem v dveh mesecih treningov z njim naredil daleč največji napredek v svojem življenju, ker so treningi res brutalno intenzivni ... Tako da komaj čakam :)
Keep it simple! Slika
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2285

Odgovor To dec 18, 2012 14:57

Back to the game praviš ;)
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
Naslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Cruhs Forum Maxx Burner