Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Fitness November 19 - forum

Danes je To nov 12, 2019 09:30

Sedaj nov keto dnevnik Grom

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor To mar 12, 2013 07:01

Sedaj nov keto dnevnik Grom

Po petih tednih beljakovinske sem seveda komaj čakal, da lahko pičnem končno jesti predvsem mačobe in holesterol. Če v prejšnih fazaf diete sploh nisem opazil potrebe po drugi hrani in ogljikovih hidratih sem v teh nekaj zadnjih tednih občasno kar trpel. (250 g beljakovin ribe in nekaj brokolija) Takoj se je pokazala nezbranost, nezmoč optimalnega deloavnj možganov..Biznis in faks sta šla srednje dobro mimi namesto prefrect. Ampak važno. da je šlo in da smo sedaj tu na ketonski ponovni. Tokrat ne ketonski z več kalorijami..

Prva faza po tekmki - čist ogljikovo hidratni obrok shushi.. Oči želele veliko več kot sem pojedel tako, da je odšla polovica z nama v hotel, Vendar zjutraj nekako ni pasala in je romala v smeti. Grom si je namreč končno lahko prvošil maščobe. Hrana v hotelu sicer ni bila optimaln in verjemem da sem velikokrat naletel na kak skrit oh ali predelane rastlinkse beljakovin ter nasploh maščobe. Po 5 trdokuhanih jajcih sem bil sit, po 20 palačinkah iz enega jajca pa lačen. To lako le naredi sestava teh jajc... Seved pa je do velik minus za ketozo.

Torej do včeraj (cca 10 dni)sem imel cilj pojesti kolikor si želm le da je to brz oh (nekaj rastlinc) in da pazim razmerje med b/m , tu pa mislim da ni ratalo biti 100% saj sem bil stalo na poti in težko je v 0 zadeti pravo razmerje. Torej količina hrane je bila nemejena. In občasno sem pojedel res veliko. Ponavadi je potekalo tako da sem pojedel red obilen keto zajtrki n potem večerjo. Vmed malo kokosovega maslo in kako žlico cod liver oila.
Seveda me je zaradi kontra efekta dehidracij zalilo za nekaj dni vendar veliko manj kot je bilo to običajno ko smo prešli na high carb/fat junk. Tam bi šlo gor verjetno še par 5 kg. Predvsem pa ni bilo čutiti obremenitve prebavnega trakta ter slabšega delovanja možganov.
Dane preidem na bolj strukturirano ketonsko z nekaj manj kalorij.. cilj optimizacija stanja ketoze za top delovanje možganov in koncentracijio tekom celotnega dne.

Štartna meritev:

glukoza 5,1
ketoni 0,3

To se bo moralo sedaj zelo hitro spremeniti..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Aeneas

Pleničar

Vnosov: 9

Odgovor To mar 12, 2013 11:06

Re: Sedaj nov keto dnevnik Grom

Super poročilo, zanimivo, kako hitro telo reagira v negativo glede počutja ob neoptimalni keti. Ko bi vsaj tako hitro tudi v pozitivo, ob optimalni Slika

"Tokrat ne ketonski z več kalorijami.." in pa "Dane preidem na bolj strukturirano ketonsko z nekaj manj kalorij" --> Kolko g B/ kg TT nameravaš imet v tej fazi oz. do nadaljnega za postavljen cilj?
<< x

BlazGabrovec

Mlečnozobec

Vnosov: 375

Odgovor To mar 12, 2013 15:37

Super bo spet spremljat.
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor To mar 12, 2013 15:41

Super poročilo,le informiraj naprej o vsem.
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

BlazGabrovec

Mlečnozobec

Odgovor To mar 12, 2013 16:23

Zadnji stavek v prvem odstavku je ok? Jaz sem mislil, da boš šel zdaj na ketonsko z več kalorijami.
<< x

TomazHorvat

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 821

Kraj: Borovnica

Odgovor To mar 12, 2013 16:35

Zatipkal se je :)
I'm not on a diet,I'm eating healthy!
<< x

BlazGabrovec

Mlečnozobec

Odgovor To mar 12, 2013 16:43

Ok. Moral sem preverit.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To mar 12, 2013 19:04

Narobe sem se izrazil.. Seveda bom imel visoke kalorije vendar kvaliteten čim manj obdelan naraven vir hrane in bolj enakomerna razporeditev. Sedaj sem imel en teden kolikor in karkoli mi je pasalo od keto hrane. In po petih tednih malo beljakovin in nekaj zelenjave sem v določenih obrokih pojedel kar veliko.
Sem pa opazil da če pojem keto zelo velik obrok (recimo all you can eat v hotelu) ali oh off telo prenese čisto drugače. verjetno imam kakih 10 kg manj kot bi jih imel (zadrževanje vode, soli) in počutje pravzaprav ni bilo niti na trenutke zanič. Tudi v prebavnem traktu nobenih problemov ali slabih občutkov
<< x

BlazGabrovec

Mlečnozobec

Odgovor To mar 12, 2013 22:03

Verjamem. Tudi pri sebi opažam res lepo razliko. Pri OH obroku nimam meje, če se pa želim nabasat z keto off obrokom pa imam kar kmalu dovolj in sem lepo konstantno sit, brez nekih padcev energije ipd. Da se o občutku v prebavnem traktu sploh ne pogovarjamo, res neverjetna razlika. Morem pa rečt, da mi še vedno redko kdo verjame in da me večina čudno gleda pa trdi da jim doktorji govorijo, da telo rabi hidrate vsak dan blabla... Pa sem rekel, da lahko že mene vzamejo kot dokaz da ne rabiš hidratov ipd. Ampak ne, njim se zdi to, tisto in ono pravilno, to da pa daš hidrate ven pa je za njih ekstrem... Jaz sem jim pa povedal, da se meni zdi ekstrem vsakodnevno jest kruh, napolitanke ipd. ne pa jajca, ki so naraven vir. To glede jajc naj sploh ne omenjam kak me gledajo pa maslo, hah. Holesterol... Res škoda...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr mar 13, 2013 06:21

jasno da je ekstrem sodobna prehrana. včasih je ni bilo. meso, jajca, oreški..
<< x

Rogerson

Senior Member

Vnosov: 640

Odgovor Sr mar 13, 2013 23:51

Grom je napisal/-a:Štartna meritev:

glukoza 5,1
ketoni 0,3

kdaj si pa meril?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če mar 14, 2013 06:57

enkrat popoldan mislim da
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne mar 17, 2013 17:45

Torej dva dni nazaj sem jedilnik spremenil tako da sem dvignil maščobo. Pojem kolikor želim, ampak apetit že pada. Večji delež maščobe ima velik vpliv. Me zanima kaj se bi dogajalo s ketoni.

Ko pojem kak obrok zunaj sprobavam tisto kar v življenju še nisem jedel :) Tokrat slanina na žaru, šampioni z gorgonzolo. Seveda vse dobro prelijem z olivcem

Slika

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po mar 18, 2013 07:07

3 rumenjaki + 2 cela jajca (kdo kupi od mene beljake? :))
stročji fižol
zalito z olivnim oljem
kisla smetana

pred tem seveda žlica kokosovega masla + žlička Twinlabovega cod liver olja

Slika

Slika
<< x

grahulino

Mlečnozobec

Vnosov: 184

Odgovor Po mar 18, 2013 18:37

Grom, dej en dan zvagi količino hrane, ker me res zanima kok B in M poješ na dan
Naslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM One More razprodaja