Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner

Danes je Ne sep 15, 2019 11:19

Moj sistem

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor Po jan 27, 2014 11:26

Re: Moj sistem

Mislim da tole vsekakor spada v dnevnik, kot en velik kiks na ketonski, ki si ga en nameravam več privoščit. Včeraj smo doma praznovali, seveda sem pekla pecivo in pomagala. Do kosila je bilo vse v redu, res da sem se zelo najedla, ampak sem izbirala dovoljena živila in se počutila dobro. Pri sladici pa se je zalomilo, zamikalo me je, da bi poskusila torto, po torti pa me je premamilo še vse pecivo, ki sem ga spekla, je bilo treba poskusit. Ker sem bila že sita od kosila, je bilo to samo pika na i. Ni minilo pol ure in začela sem se počutit slabo, bila sem napihnjena in zaspana. Ko sem prišla domov, sem bruhala. Danes zjutraj sem se komaj zvlekla iz postelje in zdaj pa sem že celo jutro s trebuhom kot nosečnica.
Sem mislila, da me sladko ne more premamit, ker že ves čas kuham in pečem bp pa se mi je vseeno zgodilo.
Vsekakor dobra šola za naprej in kot se spodobi - I learned the hard way Slika
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Če feb 13, 2014 10:25

Da osvežim svoj dnevnik ..
Hrana in počutje:
Dva tedna po tem, ko sem se pregrešila sem ga še vedno biksala, precej manj, tako da sem se še vseeno dobro počutila, ampak ravno dovolj da se je napredek ustavil. Sicer sem povečini jedla keto, vsak dan pa še kak kos peciva, ki sem ga pekla v tistem tednu. Na fitnes sem hodila vsak drug dan, ampak ni bilo prave volje. Torej, po 4 tednih na keto in ravno ko se mi je zdelo, da sem padla not, sem si vse pokvarila.
Nisem pa imela slabe vesti, to sta bila 2 tedna pavze do katerih sem nekako slutila da bo prišlo, ker sem pretiravala s treningi.
Zdaj je četrti dan, ko se držim reda in je precej lažje, kot je bilo čisto na začetku. Ni lakote, ni potrebe po več kot treh obrokih, čokolada me tudi ne mika.
Trebuh ni napihnjen, je pa malo bolj zalit kot je bil pred pavzo, ampak glavno da so trebušne natrenirane za stabilizacijo in držo in vse skupaj :)

Če sem v kaj prepričana pa sem v to, da je low-carb hrana edina, ki se lahko brez težav obnese na daljši rok in je ne nameravam opustit.

Vadba:
Malo bom zmanjšala, tako da bom 4 dni v tednu trenirala, 3 dni pa počivala. Kardio zaenkrat ne nameravam delat, ker me izčrpa. Se je fajn prešvicat ampak bom poskusila brez nekaj časa. Tako da letos bo bolj slaba tekaška baza oz. jo sploh ne bo, ampak kaka 10ka te pa te ko bo bolj toplo verjetno vseeno ne bo problem...
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če feb 13, 2014 10:47

če treniraš z utežmi dodaj 20 min na izi hoje v klanec po vadbi
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Če feb 13, 2014 10:55

Sem te vidla zadnjič na stezi ja, pa sem si mislia, da vsaj še eden poleg mene ki to dela, da hodi v hrib, večinoma vsi tečejo ...
Bom probala z 20min na koncu, nisem nikoli delala tako kratki kardio tako da nisem niti pomislila. hvala za nasvet.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če feb 13, 2014 11:24

Torej se drugič lahko menima. Prosim :)
<< x

nanikus

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 149

Odgovor Če feb 13, 2014 11:24

Se ena, ki tudi hodi v hrib na fitnesu - izredno primerno po treningu nog, da se razhodis.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Če feb 13, 2014 13:15

Uroš velja :)
Nanikus, poročam kak bo po treningu nog .. :)
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Po apr 07, 2014 09:20

Glede na to, da še nisem obupala nad fitnesom se mi zdi prav, da malo osvežim dnevnik :)
Prvo najtežje: hrana
Ker nisem bila pretirano motivirana za izgubo špeheka ni bilo prave odločnosti pri hrani. Kot sem ravno nekaj dni nazaj razložila mojemu, me dokler ni poletje niti ne moti če sem malo zalita, glavno da nimam povešene riti, da me ne boli hrbet od 9ur sedenja vsak dan in da sem dovolj v kondiciji za kak pohod, kolesarjenje ali tek.
Povečini sem jedla mastno (jajca, maslo, ribe, Eden, zrezki) in zelenjavo, skoraj vsak dan pa sem si privoščila kako malenkost, žitni medaljon, kos peciva, čokolado, čokolado, čokolado, sadje ... zaradi tega nisem hujšala, sem pa se večinoma dobro počutila in imela dovolj moči za treninge.
S prvim aprilom sem se odločila malo spravit v red zato sem se odpovedala dnevnim grehom in jih spremenila v tedenske, začela sem spremljat vnos makrohranil tako da bom lahko na podlagi tega kaj spreminjala če ne bo napredka.
Najpomembneje pa je, da sem rezervnega dedeja obvestila, da bom zdaj pojedla še več jajc in je že nabavil nove kure.

Trening:
Nekaj manj fitnesa zdaj ko je toplo, vikendi 2-3 urni "treningi" zunaj, v tednu pa 3-4x fitnes. Včasih delam na max, včasih malo manj, odvisno od počutja, pride pa vsaka mišična skupina na vrsto vsaj vsaj 1x na teden, ker ne vidim smisla v treningu, če ne treniraš celega telesa.
Vzdržujem to kar sem imela za cilj, da se utrdim v fitnesu in obenem začenjam s pridobivanjem kondicije zunaj, ker uživam v tem.

Počutje:
Ta teden je bilo nekajkrat katastrofa, nisem bila lačna, nisem bila utrujena samo nekaj mi je manjkalo. Odpovedala sem se več kot 1 kavi na dan tako da verjetno so to odtegnitvene krize ampak se držim, ni tako težko ko se nekaj odločiš. Danes recimo se počutim super.

Nekako sem se odločila, da bom zaključke delala po enem mesecu, tako da čez 3 tedne bom bodisi spremenila kaj pri hrani, bodisi nadaljevala tako kot imam zdaj.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Pe nov 07, 2014 14:16

Glede na to da na tem forumu nisem našla veliko napisanega na temo nosečnosti bi se želela oglasit s svojo izkušnjo. Približno 2 meseca pred nosečnostjo sem se držala hrane z 70-80% maščobe, izbor živil je bil kak dan bolj keto, kak dan bolj paleo, nekaj vmes. Ko sem izvedela za nosečnost sem bila prepričana da bom paleo nosečka ker je to najbolj zdravo in fajn, naredila malo Google raziskavo na to temo, naročila še par kg Pohorje beef, ker zdaj ne bomo izpuščali obrokov, načrtovala sem povečan vnos OH iz škrobnate zelenjave in mogoče sadja, začela jest bolj pogosto, veliko sveže zelenjave, ukinila sem kavo... Ampak ko so se pojavili prvi znaki nosečnosti in slabosti se je vse skupaj porušilo - zjutraj nisem mogla jest jajc, sadje mi je naredilo slabo četudi sem ga zmiksala v smoothie, sardele so se mi zamerile, avokado tudi,prepečenec pa je bil na dneve slabosti zakon. Imela sem trenutke ko mi je pasal samo čips ali sladko, drugega nič. Glede na slabo počutje se mi ni ljubilo kuhat in pripravljat pametne obroke in tako so se sčasoma na jedilniku znašli kruh, stročnice, sladkarije, slani prigrizki, testenine ... Nekaj časa je bil zjutraj obvezen čokolino.. kar precej sem se oddaljila od začrtane poti in opazila sem,da so slabosti močnejše po predelani hrani ali sladkarijah. Kljub temu se nisem uspela popolnoma odpovedat predelani hrani. K temu je seveda pripomoglo tudito, da sicer verjamem da je pravilen izbor živil zelo pomemben ampak nisem človek, ki bi se tega striktno držala in vso drugo hrano smatrala kot popolnoma nesprejemljivo. No in preden bi se čisto oddaljila od začetne ideje o paleo nosečnosti sem ubrala eno srednjo pot, ki je daleč od pojma paleo je pa po mojem mnenju bolje kot prehrana marsikatere nosečke. Počutim se super in tudi slabosti so kmalu po tem, ko sem našla povezavo med hrano in slabostmi prenehale. Postopoma sem začela uvajat jajca zjutraj pa četudi s kosom toasta,če mi kdaj jajca ne ustrezajo primešam pirino moko, vodo in naredim palačinke z marmelado. Na 2 tedna zajtrkujem kruh z nutelo in sadje. Namesto testenin jem večinoma krompir, veliko zelenjave, vsak dan 3-4 jajca ali zrezek pri kosilu,hrano pripravljam na maslu, v solato dodam precej olivca, mlečne izdelke sem izločila ker jih ne prenašam dobro … Vseeno pa za malico v službi pojem sendvič in kako sadje, v zeleno solato dodam koruzo, čaj sladkam z medom, vsak teden pojem čips ali čokolado, si skuham fižolovo juho ali pojem testenine če že dobim pripravljene. Jemljem One a day in 1-2 Omega3 dnevno. <o:p></o:p>
Meni torej ni uspelo da bi bila paleo nosečka, vseeno pa nisem čisto opustila filozofije in obdržala izbor živil ki jih ponuja. Sam ozato, ker ne morem jest samo paleo hrano se ji nisem odpovedala ali podlegla nasvetom o zdravih polnozrnatih obrokih z nizko vsebnostjo maščob. Če se katera poda na pot paleo nosečnosti in ji uspe super, če ne je škoda obupat ker še vseeno ostane srednja pot.<o:p></o:p>
<< x

nani1

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 661

Odgovor Pe nov 07, 2014 15:07

Hvala, da si delila.
Takšne stvari je zanimivo prebrat :)
Čestitke ob nosečnosti!
Vprašaj vse, ne zaupaj nikomur.
Ultimate source of knowledge is experiment.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63820

Odgovor Pe nov 07, 2014 16:53

Pri nosečnosti rabiš več inzulina.. in to ti je telo verejtno tudi želelo povedati.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Pe dec 05, 2014 09:13

Hvala za čestitke :)
Glede inzulina pa zanimivo - zato torej ne gre brez OH.. Jih vključim po malem v vsak obrok.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Pe jan 15, 2016 13:27

Sem se odločila po dolgem času obudit dnevnik, ravno sem začela spet trenirat pa tudi vedno sem si rekla, da enkrat pa grem na maxx izziv - ga bom imela kar tu.
Pred devetimi meseci sem iz porodnišnice prišla z 20 kg viška, zdaj imam -25 in sem zadovoljna z doseženim vendar je šel ves tonus adijo, tako da me zdaj čaka precej težje delo kot hujšanje, utrdit telo in nabrat malo kondicije. Prav hecno je bit spet na začetku, ko dviguješ 5kg, zmoreš samo najbolj enostavne vaje z lastno težo in se naučiš teč tako počasi, da te še pešci prehitevajo. Ampak vem, da bom tako najhitreje napredovala.
Načrtovana vadba je zdaj na začetku tek 4x tedensko na nizkem pulzu in pa 3x na teden vaje za celo telo v fitnesu. Glede hrane ostajam zvesta maščobam, zelenjavi in mesu, OH pa povsod pomalem zraven (zelenjava), zvečer malo več (tudi kako sadje). Trenutno glavna sprememba je, da sem zmanjšala zadeve ala sladice, čokolada, pirin kruh, krompir ... ki sem jih zadnje mesece jedla tu pa tam. In ja, začela sem migat malo več kot pa samo na sprehodih.
Cilji so: utrdit telo in prelaufat 10km pod 1h. Malo nižji BF bi seveda tudi bil fajn, ampak pustimo to za kasneje, ko bosta prva cilja dosežena.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Pe jan 29, 2016 00:12

Huh, ni mi uspelo pravočasno začet pisat, sem pa pridno beležila vse kar sem pojedla, kar sem se prekršila in migala. Še slikala sem se in bom slike objavila, tako da ni druge kot resno pristopit k izzivu, da vidimo razlike, če se bom do maja držala zastavljenih okvirjev ...

No, lepo sem iz svojih zapiskov prilepila vse moje obroke, pri objavi pa mi je vse zmešalo, tako da ni bilo berljivo. Sem izbrisala, bom v prihodnje raje kar direkt pisala. Načeloma pa sem se držala znotraj zastavljenih okvirjev in si vsak dan privoščila eno mandarino ali jabolko.

Športanje: nič, ker šepam že cel teden, med tekom me je vsekalo v mišici (sem cela zakrnela), jutri grem na masažo in bom videla kako bo počutje za naprej. Cilj: valjanje mišic zjutraj in zvečer.

Kiksanje: želja po sladkem včeraj in čokolatini brez slabe vesti, samo zato, ker sem si jih zaželela. Krivim premalo maščob tisti dan, mogoče preveč mesa in predvsem slab plan, ko ni konkretnih obrokov ampak neko grickanje čez cel dan, potem pa pride do lakote... Pa tudi zaspanost proti koncu dneva.
Cilj: planirani obroki in pazit da je dovolj maščob, da sploh ne pride do teh situacij, ko si blazno želim sladko

Še foto:
20160126_210303.jpg
20160126_210232.jpg
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe jan 29, 2016 08:48

tinaaa je napisal/-a:No, lepo sem iz svojih zapiskov prilepila vse moje obroke, pri objavi pa mi je vse zmešalo, tako da ni bilo berljivo. Sem izbrisala, bom v prihodnje raje kar direkt pisala.

Najprej iz Worda ali drugega urejevalnika prilepi v Beležnico, kopiraj in nato prilepi na forum

tinaaa je napisal/-a:Še foto:
20160126_210303.jpg
20160126_210232.jpg

Za žensko je to za moje pojme idealen %BF.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Cruhs Forum One More razprodaja