Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast

Danes je Ne sep 15, 2019 11:29

I CAN AND I WILL

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Kajaa

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 15

Odgovor Po jan 27, 2014 13:26

Re: I CAN AND I WILL

Lučka je napisal/-a:Meni pride v upostev BP kava..s tem da dam 30gmasla, 30g kokosovega (vec ne gre, pa sem konkretno navajena na mascobe) Danes sem jo pila ob 8h zjutraj, se ucila do 14h, sla v fitness nardit trening z utezmi + HIIT, prisla domov ob 17h, jedla sele 18.30 - pa se to ni bila izrazita lakota, ampak bolj obcutek da lahko nekaj pojem :) Na trening bi lahko sla 15minut za pitjem kave. Uglaunem, dejstvo je da gre. Vprasanje pa je ce bo pri tebi delovalo, glede na to da nisi navajena taksnega vnosa mascob. Na zacetku kombiniraj 1:1 med kokosovo in navadnim maslom. Pa pocasi visas grame, da prides do neke meje kjer ti da energijo in ti ni slabo. No pac jaz bi tako naredla z BP kavico. Ker zna povzrocit kar neprijetno situacijo v zelodcu/crevesju ce nisi navajena. :)

Hvala za nasvete! Tole s kavico mislim, da mi bo kar odgovarjalo, ko mi bo zalaufalo Slika Po nedeljski kavici sem se na začetku počutila malo "čudno", ko je minilo, je bilo pa vse ok. Nato sem jedla ob treh in pol devetih, neke večje lakote ni bilo. Zaenkrat mi gre, je pa prehitro karkoli sklepati.

Me pa zanima še nekaj. Sem prebrala na forumu, da se priporoča zaužiti nekje med 25 g - 30 g beljakovin na obrok, dnevno pa od 0,8 g - 1,5 g beljakovin / kg TT. Drži?

Pa še nekaj... Je priporočljivo takoj po vadbi zaužiti whey (ali kakšen drug vir beljakovin) z maščobo? Npr. če spijem PB kavico zjutraj in grem na trening (ki se konča okoli 11.00), je priporočljivo okoli 11.00 imeti kakšen obrok, ali lahko s prvim obrokom počakam do okoli tretje?

Lp,

Kaja
It is never a question of CAN YOU, but WILL YOU?
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 214

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jan 29, 2014 16:13

Priporocljivo je ne vec kot 30g B na obrok, lahko pa manj. Vnos glede na TT pa prilagodis sebi.. jaz se drzim nekje 1g B/kg TT. Tudi odvisno kak mi pase. :) glede obrokov pa po moje ne rabis jest ob 11h. Lahko jes kasneje..najboljse ko zacnes cutit lakoto. :) meni se to se dalec najbolj obnese, niti nisem karakter taki da bi pokala 5 manjsih obrokov vase :D vprasaj se za vsak slucaj na Q&A keto. Js obroka takoj po vadbi ne prakticiram.. za whey pa vem da ni nujno po vadbi na keto. Boljse meso, jajca..ce ze. :) jej ko si lacna, pretiravaj z mascobami in nimas kaj zgresit :P
"Ka pa tota ko maslo na žlico zraven kave je?!?"
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63820

Odgovor Sr jan 29, 2014 17:16

Me pa zanima še nekaj. Sem prebrala na forumu, da se priporoča zaužiti nekje med 25 g - 30 g beljakovin na obrok, dnevno pa od 0,8 g - 1,5 g beljakovin / kg TT. Drži?
MOJE TRENUTNO MNENJE JE DA SE SPLAČA S ČASOM DVIGNIT BELJAKOVINE NA 1,5 G NA KG. ŠE POSEBAJ ČE JE OSEBA AKTIVNA IN ŽENSKEGA SPOLA. NA ZAČETKU DA SE MEHANIZMI REGULACIJE APETITA URAVNAVAJO LAHKO NIŽJA RAVEN, PODOBNO ČE GRE ZA KAKA BOLEZENSKA STANJA KI SE ZDRAVIJO S KETONSKO. DOLGOROČNO PA VSEKAKOR DVIG IN PORAZDELITEV NA VEČ MANJŠIH OBROKOV DA NI PREVEČ NA ENKRAT.

Pa še nekaj... Je priporočljivo takoj po vadbi zaužiti whey (ali kakšen drug vir beljakovin) z maščobo? Npr. če spijem PB kavico zjutraj in grem na trening (ki se konča okoli 11.00), je priporočljivo okoli 11.00 imeti kakšen obrok, ali lahko s prvim obrokom počakam do okoli tretje?

ZA AKTIVNE BI OSEBNO VSEENO PRIPROČAL WHEY. MOGOČE NE PRVIH NEKAJ TEDNOV DA SE TELO ČIM BOLJ PRILAGODI. POTEM DA
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

nanikus

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 149

Odgovor Sr jan 29, 2014 19:00

Grom je napisal/-a:ZA AKTIVNE BI OSEBNO VSEENO PRIPROČAL WHEY. MOGOČE NE PRVIH NEKAJ TEDNOV DA SE TELO ČIM BOLJ PRILAGODI. POTEM DA

Se opravicujem, da vpadam v dnevnik, ampak moram vseeno vprasati. Grom, ali se priporoca, da se po treningu na ketonski popije samo whey ali se kaksno mascobo zraven (in kaksno, seveda).
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jan 29, 2014 20:35

osebno sem pil whey + lešnike ampak po moje nima to zraven kakega bistvenega vpliva.. sedaj priporočam whey vendar tam 20 do 30 g in nekaj bcaa okoli treninga
<< x

Kajaa

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr jan 29, 2014 22:48

Grom, hvala!

Torej beljakovine raje kot v dva obroka, razdelim v tri, štiri? V razmerju 70/30 oz. 80/20, razen po treningu, ko spijem samo whey?

Je tudi zame priporočljivo jemati bcaa okoli treningov? Če ja, katere mi priporočaš?

Lep večer,

Kaja
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 30, 2014 09:18

če maš dosti beljakovin je po moje bolje porazdeliti.
bcaa in whey okoli treninga za optimalen rezultat. bcaa lahko pre ali/in po
<< x

Kajaa

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So feb 01, 2014 11:03

Hojla! Pa je že/še en teden naokoli Slika

Kot načrtovano, sem v prehrano vnesla več maščob, tako da sem avtomatsko prešla na keto sistem Slika Obroki so bili v skladu z 70/30 oz. 80/20, beljakovine 1g/kg TT, v povprečju cca 1700 kcal/dan.

PONEDELJEK, 27.1.2014

* kava + kokosovo maslo
* vadba, funkcionalni trening
- ogrevanje, 10 min
- 6 vaj (15 - 20 ponovitev) + mountain climbers (30 s) po vsaki vaji / cikel
- 3 cikli
- tek, 3 km (10,5 km/h)
* kava + kokosovo maslo+ whey
* svinjska rebra + špinača + kokosovo maslo + navadno maslo
* kava + sladka smetana
* piščančje bedro + china mix + navadno maslo + kokosovo maslo

TOREK, 28.1.2014

* kava + kokosovo maslo
* tek ob Savinji, cca 6,5 km

Slika

* kava + kokosovo maslo
* piščančje bedro + china mix + navadno maslo + kokosovo maslo
* čista svinjska juha + jajce + svinjina + zelenjava + navadno maslo

SREDA, 29.1.2014

* kava + kokosovo maslo
* vadba, funkcionalni trening s poudarkom na rokah
- ogrevanje, 15 min
- 5 vaj (15 - 20 ponovitev) / cikel; 4 cikli
- 3 vaje (15 - 20 ponovitev) / cikel; 4 cikli
- kolo, 20 min (izmenjaje 1 min sede, 1 min stoje)
* kava + kokosovo maslo
* losos + solata + olivno olje + kokosovo maslo + navadno maslo
* jajca + maslo
* jajca + maslo

ČETRTEK, 30.1.2014

* kava + kokosovo maslo
* sprehod ob Savinji... Prava zimska idila!

Slika Slika

* kava + kokosovo maslo
* piščančje bedro + solata + olivno olje + kokosovo maslo
* jajce + maslo

PETEK, 31.1.2014

* kava + kokosovo maslo
* vadba, funkcionalni trening za trebuh
- ogrevanje, 10 min
- 2 vaji (30 in 15 ponovitev) / cikel; 3 cikli
- 2 vaji (15 in 20 ponovitev) / cikel; 3 cikli
- 2 vaji (20 ponovitev) / cikel; 3 cilkli
- tek, 4 km (9,5 km/h, naklon 2%)
* whey
* kava + kokosovo maslo
* jajce + losos + maslo
* jajce + svinjina + maslo

SKLEP: Za prvi teden sem kar dobro zvozila, tako da bom še vztrajala v tej smeri. Počutje je solidno, lakota obvladljiva Slika Bom pa po treningu zaužila samo whey, pred in po pa še bcaa (ko prispe pošiljka). Beljakovine bom malenkost povečala, do okoli 1,5 g /kg TT.

Lep, zasnežen vikend vsem!

Kaja
<< x

Kajaa

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po feb 03, 2014 19:27

Sobota (1.2.2014) in nedelja (2.2.2014)

Vikend je bil čas počitka. Namen je bil odteči krajšo razdaljo, vendar je bilo za takšen "podvig" preveč ledeno in nevarno. Poskušala sem s sprehodom, pa sem se kmalu vrnila domov. Drsalke bi prišle še kako prav Slika

Prehrana čisto preprosta: trije obroki (2x jajca, 1x meso), dovolj maščobe.

Edini "napor" so bili obiski... Te silijo s 1001 sladico, vsiljujejo sladkor zraven kave ali čaja, ponujajo sladkane pijače, ni da ni Slika Ali imate kakšne posebne "strategije", kako na lep način odkloniti hrano in pijačo? Ker pri meni "ne, hvala" ne deluje. Tudi, če rečem, da sem že jedla, ne velja. Če rečem, da mi ne paše, tudi ne velja. In ti postavijo krožnik s pecivom in vilicami direktno pod nos, čeprav že prej povem, da ne bom. Potem pa še komentarji v smislu: A se spet držiš? Saj malo sladkega ne škodi. Čaj brez sladkorja ni dober. A sploh kaj ješ? Saj lahko, ker si šlank. In se dostikrat počutim res neprijetno, ker enostavno ne vem, kaj naj še sploh rečem... Pa pojem, da je mir... Kar pa seveda tudi ni prav.

Lp, Kaja
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To feb 04, 2014 05:39

Na take govorice se kar navadi. Vztrajali bodo tako dolgo, dokler se jim bo dalo. Če ne gre zlepa, gre pač zgrda, smo že marsikaj dali čez.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor To feb 04, 2014 08:36

Meni se to dogaja konstantno... najhujse je da kar od druzine. Ampak sem jih ze zdresiral :) ostali kolegi pa sploh ne vejo da telovadim in se drugace prehranjujem... in upam da bo tako tudi ostalo. Nocem stresa pa nesigurnosti zdaj v mojem tretjem mesecu uspeha! Zdrzi. Po domace... ko jih **** ;)

Opazil sem tudi (tako pri sebi kot pri drugih), da ce za sebe obdrzis to kaj delas, v tem primeru bolj fit lifestyle in boljse pocutje, mas vecjo sanso uspet in dosezt cilj. Mogoce nas je samo par takih ampak mene ta "podpora" od drugih kvecjemu vrze iz tira. Ker itak ne razumejo in bodo dolocene stvari dvomili. Zanimalo jih bo... glih zadnjic sem se menill z eno kolegico, ki je failala in failala ze zaporedoma. Sem ji samo povedal da je res vse v glavi. No ona ve za ta moj projekt in je take govorila (da mamo vso potrebe po sladkem in burgerjih itd), da sem si sel pol strudl nabavit :) kar nekaj. Sicer sem res mel cheat meal zacrtan ampak pol glih kupljen strudel... zato pa sem o teh projektih raje tiho pa samo recem zunaj "ej glih sem se doma najedel"
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor To feb 04, 2014 09:41

Tako kot je rekel Uroš, če ne zlepa pa zgrda, moj skrajni prijem je, da bi prosila če spoštujejo mojo odločitev in da mi res kvarijo razpoloženje s tem ko me silijo v nekaj kar mi ne ustreza in da sem se prišla družit ne pa kregat.
Sem pa zadnjič tašči povedala da za mojo nosečnost, ko bo, nobeden ne bo vedel kolikor je dolgo možno, ker mi bodo potem gnjavili glede hrane. Pri naslednjem družinskem kosilu se že dobila olivca na mizo :)
Ja in ko se že mislila, da zdaj pa razume zakaj se gre, me je klicala če mi prinese krofe s Trojan, ker krofi so tudi malo mastni Slika Neverending story ...
<< x

Kajaa

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To feb 04, 2014 20:10

Uf, se počutim kar malo bolje, ko vidim, da nisem sama v taki neumni situaciji Slika

Mene najbolj prizadenejo komentarji in odnosi družine in bližnjih do mojih odločitev... Kakor da so samo oni pojedli vso pamet tega sveta in trmarijo in vsiljujejo svoje, jih ne premakneš za milimeter. Ker če je kaj izven njihovega okvira "normalne hrane", je že čudno in nezdravo. Me ne moti, če se ne strinjajo z mojo odločitvijo, ampak potem naj vsaj zadržijo komentarje zase, če že ne razumejo kako in kaj. Katastrofa... Se dostikrat počutim kot črna ovca...

Načeloma tudi jaz ne razlagam podrobnosti, sem tudi sama ugotovila, da je tako najbolje. Ker tudi, če razložim kako in kaj, navadno dobim kontra porcijo Slika

Enostavno ne razumem, zakaj se vsak vtikuje v stvari, ki se ga ne tičejo. Če se jaz ne ukvarjam s prehrano drugih, enako pričakujem od njih.

Tinaaa, haha, sem se nasmejala tvoji dogodivščini s krofi Slika Važno, da je mastno, a ne? Hehe Slika

Očitno se bom mogla bolj postaviti zase... To bo še pestro Slika

Pa še malo motivacije:
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 142

Odgovor Sr feb 05, 2014 10:41

Kajaa je napisal/-a:Edini "napor" so bili obiski... Te silijo s 1001 sladico, vsiljujejo sladkor zraven kave ali čaja, ponujajo sladkane pijače, ni da ni Slika Ali imate kakšne posebne "strategije", kako na lep način odkloniti hrano in pijačo? Ker pri meni "ne, hvala" ne deluje. Tudi, če rečem, da sem že jedla, ne velja. Če rečem, da mi ne paše, tudi ne velja.
Lp, Kaja

Jaz sem jih že kar dobro zdresirala. Imam sicer srečo, da mi doma res nihče ne gleda v lonec in komentira moje kuhe.
Če kam grem, pijem samo vodo. Ker sem na to navajena od nekdaj, nikoli nisem razumela, zakaj ljudje pijejo sadne sokove za žejo (?). Tudi če mi ponudijo kaj drugega, rečema za vodo ali pa zelooooooo razredčeno cedevito. Če kdo postavi pred mene kozarec alkohola, ga pač pustim ali pa poturim komu drugemu :) To je drugače dobra taktika - kar naj ti nalijejo v kozarec, malo ga dvigneš k ustom, potem pa pustiš na mizi pred sabo. Tako ti tudi ne more nihče dolivati, ker imaš vedno poln kozarec.

Hrana isto. Se čisto nič ne razburjam in pač rečem ne hvala. Ali pa rečem za kako sadje, vzamem pršut, kaj sira itd., pač, kar je. Saj se skoraj vedno kaj najde, ker nisem izbirčna, kar se tiče nepredelane hrane, vse gre v promet ... Če ni ničesar, ne jem. Ker vem, da se po predelanih hidratih grozljivo slabo počutim, ne popustim, čeprav mi okus še vedno paše. Ampak ni vredno dvodnevne napihnjenosti in prebavnih težav, res ni. Če vseeno postavijo pred mene, bo pa ostalo nepojedeno :) v usta ti menda ne bo nihče nič tlačil, no. Zamera gor ali dol. Jaz ljudi, ki bi me na tak način skoraj izsiljevali, ne rabim v življenju. Druge pustim pri miru in naj tudi oni mene. Je pa res zanimivo, kako je to med Slovenci razširjeno - to siljenje s hrano, mislim. In užaljenost, če kdo kaj odkloni, prav osebno vzamejo. Saj je samo hrana, zaboga no.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor Sr feb 05, 2014 12:12

Maja85 je napisal/-a:Ker vem, da se po predelanih hidratih grozljivo slabo počutim, ne popustim, čeprav mi okus še vedno paše. Ampak ni vredno dvodnevne napihnjenosti in prebavnih težav, res ni.

+1 ;)
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit