Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Postani Fit

Danes je To nov 12, 2019 09:32

Aligator - Keto sistem

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Aligator

Pleničar

Vnosov: 60

Odgovor Pe jan 24, 2014 10:00

Aligator - Keto sistem

Ker želim doseči čim boljše rezultate sem se odločil da bom vodil dnevnik v katerega bom pisal vse mogoče (treningi, hrana, počutje,vprašanja,...). Objavlljal bom tudi slike svojega napredka in podobno.

No pa da povem nekaj o sebi. Sem visok nekje okrog 175cm in trenutno tehtam nekaj malo čez 68kg, pred parimi tedni sem začel tudi trenirati z utežmi in sicer tri krat do štiri krat tedensko (bom v naslednjem postu zapisal svoj načrt treninga). Trenuten cilj mi je ohraniti to težo in se spucati, tako da bojo vidne trebušne. Ker sem ga malo kiksal na začetku ketonske (alkohol,...) sem se zdaj odločil za bolj resen pristop in pa bolj čisto keto prehrano le z občasnimi keto junk dodatki (slanina, majoneza,...)

Za enkrat se počutim dokaj vredu, malo se mi je mogoče začelo dremat, saj sem ponoči spal le 7 ur kar ni najbolj značilno zame ponavadi spim po 10 ur (mogoče ta razlika zaradi ketonske?). Zjutraj ko sem se zbudil nisem bil preveč lačen, malo mi je krulilo a sem se kljub temu odločil in si šel pripravit zajtrk. Pojedel sem eno rezino ementalca in si spekel štiri jajca z parimi rezinami slanine ter feta sirom, za piko na i sem še dodal rezino masla. Super začetek dneva.

P.S. vem, da bi se moral izogniti slanini a je bila zelo mikavna ko sem jo zagledal v hladilniku :(

No zdaj počasi se moram oblečti in skočiti na delo. Zvečer se spet javim in dodam tudi kakšne fotke :)
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor Pe jan 24, 2014 18:55

Re: Aligator - Keto sistem

Evo dan gre proti koncu pojedel sem svoj drugi obrok(konkreten) spet nekaj različnega sira od ementalca, fete pa do bri sira in jajca ter seveda maslo in pest makedamije. Na šihtu sem si skuhal kavo in dal vanj kos masla. Jedel sem tudi maslo na žlico ko sem bil lačen.

Glede treninga:
Trenutno treniram tri krat do štiri krat tedensko in sicer bolj celo telo.

1 trening
poševni benč (3-4x 8-12)
chin ups (25 ponovitev)
overhead press z ročkami (2-3x 8-12)
veslanje mašin (2-3x 8-12)
lateralni dvig (2x 15-20)
barbel curl (3x 10)

2 trening
počepi (3-4x 8-12)
deadlift (3-4x 8-12)

3 trening
overhead press s palico (4-5x 4-8)
chin ups (4-5x 4-8)
poševni potisk z ročkami (2-3x 8-12)
veslanje mašin (3-4x 8-12)
dipsi (2x max)
hamer curls (2x15)

če grem še četrtič trenirat delam spet deadlift in počepe, le da delam bolj na moč (večja teža manj ponovitev). Nevem...razmišljam da bi začel split treninge delat ker me boli hrbet zarad deadlifta in pa počepov ker verjetno ne izvajam prav dviga :(.

Na off trening dneve pa tudi doma treniram malo z lastno težo..kake pull upse, trebušnjake, dipse in podobno.

Am...ja še fotke od trenutnega stanja :)

Slika

Ni najbolj rožnato, zaradi veselega decembra in pa sladkarij. Pred tem sem bil v dosti boljši formi. Namreč zredil sem se za dobrih 5kg v decembru. Prej sem imel okrog 10% maščob ali pa še manj, zdaj pa je pomoje tam okrog 15%. Vmes sem zaradi zdravja tudi opustil treninge boksa (prej mi je to pomagalo da sem ohranjal nizki procent maščobe)

Imam eno VPRAŠANJE , kako merim napredek? Pač obseg pasu, bicepsa itd? Kako se spravim k temu zraven? To kar z metrom? In pa v kakem stanju mora biti mišica? Napeta ali ne?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Pe jan 24, 2014 21:40

moja navodila strankam so ponavadi:

vaga
obseg trebuha najožji del stinseš notri
obseg stegna (lahko tudi biceps) največi obseg

vedno isti čas 1x na teden zjutraj na tešče.. recimo moraš paziti će maš off obrok je vedno najbolje dan pred off ali kaj takega
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor Pe jan 24, 2014 23:05

Okej hvala :) z ponedeljkom zacnem meriti in zapisovati podatke :) zdaj pa se poslavljam za danes lahko noc

p.s. prej sem se "prigriznil" pest makedamije ;)
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor Ne jan 26, 2014 09:26

Cez vikend se ne dogaja nic posebna, nic ne gresim...dalje se pridno drzim prehrane. Vceraj smo se nekaj fotografirali in me je kar groza kako sem se zredil v obraz in cist drugacen izgledam v oblacilih. Ja se kar pozna ta december :(

Opazam da sploh nisem vec nic lacen, vceraj sem recimo na zadnje ob 6h jedel in se zdaj ne cutim potrebe po hrani...se vedno imam "poln" trebuh :O Zdi se mi tudi da imam manjso zeljo po hrani, ker sem sel prej v hladilnik pokukat ce bi kaj malega dal v zelodec in enostavno nisem imel po nicem hotenja in tako ostal brez zajtrika. To so zdaj ti ucinki ketonske o katerih se pise?

Jutri pa se bom "zmeril" . Obseg trebuha, bicepsa.in pa tezo :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jan 26, 2014 12:53

že samo učinki več maščob in znižanja oh so taki.. maščobe dajo občutek sitosti. oh pa te naredijo lačnega.. (seveda posplošeno) tudi z oh (veliko zelenjave npr) lahko napolniš želodec in te začasno hrana ne zanima. problem je da je to začasno in želodec lahko zelo širiš torej rabiš vedno več, prav tako telo rabi maščobe in snovi ki jih z njimi dobiš in če jih ne te to dela lačnega. povečanje mašćob in beljakovin je najboljša pot k zaviranju apetita. keto je stopnja dalje ker svoje dodajo še ketoni. na keto se dogaja da kljub energetsko visokovrednih živilih lahko človek poje premalo.
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor Ne jan 26, 2014 18:03

Res ta obcutek je nekaj najboljsega in to da vec toliko ne razmisljam o hrani se posebej o sladkem. Prej sem bil zeli sladkoaned in sem dnevno kaj sladkega pojedel zdaj pa nula :). Komaj cakam da bom zacel se druge pozitivne lastnosti obcutit :)

Danes sem jedel jajca s 4 siri :D in pa eno rezino ementalca z malo majoneze...aja pa maslo seveda :) zdaj grem v fitnes malo potrenirat pol pa se me caka vecerja in pa spanec :) jutri bo naporen dan :)

Grem sluzbeno na neko izobrazevanje in bom stanoval v hotelu brez stedilnikaa v sobi. Kaj naj jem? Tako na poti? Kaj si naj kupim? Toplo kaj bolj tezko...:/
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jan 26, 2014 18:06

sardele v lastnem soku ali divji losos, maslo, lešniki, avokado, kak masten sir.. opcij več kot dovolj.
dosti masla. mešaj v kavo. z njim brez lakote in polen energije preživiš celotno izobraževanje... :)
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor Po jan 27, 2014 05:56

Mhm, hvala Grom :D bom skočil to zdaj zjutraj čim prej v trgovino v nabavo, preden se mi začne izobraževanje :)

Drugače pa kot obljubljeno tudi update stanja. Nisem našel nobenega metra doma da bi izmeril napredek zato sem se stehtal in pa pofotkal :)

Teža mi je šla dol in tehtam 67,8kg

Slika
Pa še fotka :)

Nisem prepričan samo se mi zdi da je situacija malo boljša proti prejšnji sliki. Drugače pa treningi v fitnesu so iz tedna v teden boljši in sem sposoben več dvignit, če pa ne to pa narediti vsaj več ponovitev, če pa ne to pa naredim vsaj še eno dodatno serijo :D. Mislim da sem na dobri poti :)

Zdaj si še na hitro pripravim zajtrk (mislim, da bodo spet kar jajca s sirom in maslom na jedilniku :D enostavno se te kombinacije ne naveličam :)) potem pa že grem na pot.

P.S. Ponoči sem slabo spal :/ le slabe 4 ure. Za enkrat še je počutje okej, vendar pričakujem tekom dneva da bom precej zdelan :/
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor Po jan 27, 2014 06:10

Slika

Na hitro še fotka zajtrka :D

4 jajca, rezina masla, nekaj ementalca in pa olive polnjene s papriko :)
<< x

Aligator

Pleničar

Odgovor To jan 28, 2014 11:15

Za hrano je odlicno poskrbleno tukaj, veliko masla in jajc imam na razpolago :D . Kosilo jem z ostaliki. Zdaj je bilo se vedno neko meso. Danes puranji zrezek v neki omaki, mislim da vinski. Sem si jo pocistil dol,v solato sem si vlil veliko bucnega olja pa pol se bom doma pojedel maslo ali nekaj. Ja je kar kompliciranje s to hrano :D
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 214

Kraj: Maribor

Odgovor Sr jan 29, 2014 16:17

Js v takem primeru recem da mam celiakijo in vedno dobim purana na zaru in solato. Ni kaj zgresit, noben te noce bolanega gledat :D
"Ka pa tota ko maslo na žlico zraven kave je?!?"
<< x

Vid87

Senior Member

Vnosov: 889

Odgovor Sr jan 29, 2014 16:39

Pa imaš res celiakijo?

Ker če nuimaš, to kar počneš ni najbolj človeško. Veš čez kakšne postopke mora it en gostinski obrat, da zagotovi standard primeren za bolnike z celiakijo? Zanje je to velik napor in strošek. In kakšne težave majo s tem bolniki, ko jejo izven kontroliranega (domačega) okolja? Predstavlji si eno mamo, katere otrok ima celiakijo. To so take skrbi in napori. Če bo v gostilnah vsak drugi, ki je na neki trendni anti OH dieti začeu izkoriščat to opcijo tko kt ti, bo kmalu vse razvrednoteno. Če bojo to še gostilničarji videl, se lahko zgodi, da bojo še oni vse skup začel bolj z levo roko jemat, ker se "itak vsi zmišljujejo". Najebejo ga pa na konc ravno bolniki, pr katerih so že zelo mejhne koncentracije problematične (še posebi za otroke).
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 214

Kraj: Maribor

Odgovor Če jan 30, 2014 09:58

Zaradi razsirjenosti same celiakije lahko ze v 80% restavracijah dobis taksen obrok, vecinoma jih imajo ze na jedilnem listu. To kar recem, pomeni da za isto ceno kot bi dobila konkretn dunajski in krompir, dobim zrezek na zaru brez vsega. Sem preverila cez kaksne postopke grejo gostilnicarji in kolikor mi je znano ni nobenih specificnih postopkov, razen znanih kombinacij jedi za celiakijo. Tak da ne vidim nic slabega v tem ce jem kar zelim in zato se ekstra placam ;)
"Ka pa tota ko maslo na žlico zraven kave je?!?"
<< x

Vid87

Senior Member

Vnosov: 889

Odgovor Če jan 30, 2014 11:53

Sm biu na praksi tako v gostinskem obratu in v pediatrični kliniki (npr. mama ki ima otroka s celiakijo) in verjemi mi, da je za obe strani to velik napor. Glutena ne sme bit tud v sledovih; kar pomen da je treba uporabljat popolnoma izolirane aparate, non stop čistit sebe in opremo, bit pozoren na vsako malenkost itd. Če mislš, da je to za gostince čista rutina se motš. Ampak deli kar hočeš.
Naslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast