Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Fitness November 19 - forum

Danes je To nov 19, 2019 01:36

Moja pot k boljšemu življenju

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Po feb 24, 2014 10:37

Re: Moja pot k boljšemu življenju

Evo čas za update. Počutje je fenomalno. Rad bi še dodal nekaj glede paleo prehrane. Jaz imam zelo slab imunski sistem (oziroma sem ga imel?). Konstantne streptokokne angine vsaj 2x letno. Posebej med zimo. V depresijo sem znal hitro past... Vse me je "zdelalo" vedno. Od kar sem 3-4 mesece na taki prehrani so vsi ti problemi izginili. Niti me ni to tako fasciniralo kot dejstvo, da nisem niti malo bolan. To je bomba od filinga, res. Že celo zimo normalno diham čez nos in nobenih bolečin v grlu ter podobnega sranja. Božansko :) Bi rekel, da je telovadba tudi pomagala pri zdravju ampak sem že prej telovadil (sicer ne tako intenzivno) in so ti problemi še vedno bili prisotni. Oče tudi že uživa ena 2-3 mesce iste obroke kot jaz. Shujšal je 10 kil in prav so mu hlače, katere je imel nazadnje oblečene par let nazaj. Kar pa je najbolj fascinantno je to, da več ne smrči. Mogoče se vam zdi smešno ampak mama je imela s tem konstantne probleme. Tudi ko je imel že manj kil v preteklosti, je še vedno smrčal. Zdaj pa se je kar na 1x ustavilo. Tudi mama opazi več energije v službi in ni več tistih "jao ker dan. Glava me boli, spizdite vsi" dnevov, od kar uživa tako hrano. Ful sem srečen, da jima to ugaja.

Od prejšnjega tedna sem pridobil 0,5kg, kar mi je kul. V ogledalu sicer ne zgledam več tak "zrezan" (ali pa se to samo meni zdi, ker tehtnica kaže še vedno pod 11% body fata). Tako da je ta suficit definitivno pomagal. Bomo dalje delali tako in spremljali :) Aja sem pa si zmeril body fat s kaliprom. Sprobal sem vseh 5 al 6 enačb ko so na oni strani in zmeril vse dele telesa ene 2-3x. Pri nekaterih enačbah dobim nore rezultate (okoli 2-3% pa take fore). Pri enem pa sem dobil 8%, kar se mi je zdelo edino normalno ampak močno dvomim da imam samo 8% body fata. Pač ne smeš se s tem preveč obsesirati pa je vse kul :)
Drugi teden začnem z push/pull rutino treninga. Mislim da je precejšnja nadgradnja z tega začetniškega sistema. Upam da mi bo uspelo :D

Skozi teden mi je uspelo narediti tudi mandljevo maslo, katero sem uporabil pol pri palačinkah in proteinskih čokoladicah. Neverjetno dober okus :) Naredil sem si tudi sardinin/tunin namaz. Njami
Slika
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Po feb 24, 2014 10:47

Pozabil sem dodat, da sem si v četrtek vzel 1 teden počitka. Do tega četrtka. Zdaj treniram 3 mesece z utežmi in povsod sem prebral da je po 2-3 mesecih neke rutine pametno si vzeti 1-2 tedna pavze. Edino kar delam je 140 sklecov in 140 počepov vsak dan razdeljenih skozi dan po 20 repsov. To še bom delal do četrtka in takrat mam rest day. V petek in soboto pa bom sprobaval malo novo rutino, katero za res začnem z ponedeljkom
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po feb 24, 2014 14:26

Take rezultate je lepo prebrat!
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Po feb 24, 2014 17:15

Še lepše pa jih doživljat! Hehe :)
Pa prej glih sem naletel na enega človeka, ki me je kar impresioniral. Sem pol našel tudi ta video, ki mislim, da ti bo všeč
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po feb 24, 2014 18:55

Nauk videa: I don't wait for motivation to come. I motivate myself.
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 359

Odgovor To feb 25, 2014 09:18

Zakon, da si še starše lahko prepričal v taki način prehranjevanja!!
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor To feb 25, 2014 11:07

Je ja, čeprav je prvi mesec bil pekel. Sprva sta si mislila, da je to spet neka ekstremna dieta in bilo je precej prepiranja. Dvome pa sem odstranil tak, da sem začel kuhat ne samo za mene, ampak tudi za njiju in po 1 mesecu sta postala čist navdušena. Zdaj je že navada doma, da se kokosovo maslo povsod uporablja. Ne vem kdaj sem nazadnje rastlinsko olje videl doma ali pa kake margarine :)

Evo to je moja nova rutina. Včeraj sem prvič šel skozi day 1 in mi je šlo, razen pri overhead pressu sem imel malo težave (bo trebalo z manjšimi utežmi prvo formo spilirat). Sem bil precej zadovoljen, samo pri prešnji rutini se mi zdi, da sem na koncu bil bolj "mrtev". Ampak tista rutina je bila full body + bench pressi tako da verjetno zaradi tega. Ta rutina je zdaj verjetno boljša za gainanje in nasploh pridobitev moči, ne?

Še nekaj me zanima. Overhead press delam sede, samo brez naslonjala odzadaj. Nekje sem prebral, da je to še boljše, ker si prisiljen držat ravnotežje in delajo tudi abdominalne mišice bolj. Kaj pravite vi na to?
Evo še rutina: Slika

bil bi precej hvaležen za vaš feedback :D Calf raise bi najraje zamenjal z nečim drugim, ker se mi zdijo brez vezni. Kaj pravite vi?
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 19, 2014 21:37

Evo, da se javim :) Trenutno stanje je tako:

Slika

Pridobil sem težo, zdaj pa ne vem če na mišicah ali bolj na maščobi. Osebno mi je bit v suficitu precej težje kot v deficitu. Motivacija večkrat pada, ker se počutim kot da mi je lažje naročit pico kot spet en cel obrok pripravljat :D ampak se da. Moral sem si začel tehtat hrano in vnašat v myfitnesspal, da sem dobil filing koliko je kaj in zadnje 3 tedne pojem okrog 2300 kalorij. Jem še vedno paleo. Malo sem sicer povišal OH-je po treningu v obliki riža ali sladkega/navadnega krompirja tako da so moji makroji približno 115OH, 128M in 173B. Je tako kul? OH-je mam toliko samo ko treniram, drugače pa jih imam okoli 50g.

Jedilnik se ni kaj spremenil razen riž in krompir in dodan en obrok

Aja, če koga zanima zakaj imam zdaj dejansko manj teže kot na zadnji sliki v prvem postu. Takrat sem še shujšal do okrog 65kg prej kot sem začel pridobivat
<< x

blossom

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 503

Odgovor Sr mar 19, 2014 21:45

Res da nisem noben ekspert, ampak meni se zdi da ti gre super :)
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 19, 2014 21:51

Hvala in upam, da res :D

Večkrat se počutim malo "bloated" ampak sem prebral, da to tako v suficitu je. Pol pa se mi vedno zdi, da se mi špehec okoli trebuha spet nabira :))

Moram pa pohvalit očeta. Začel je z resno paleo dieto nekje 1 mesec po meni in takrat je bilo stanje 153kg, zdaj pa ima 134kg :) Mama pa je začela z 63 in ima zdaj 60kg.
<< x

nani1

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 661

Odgovor Sr mar 19, 2014 21:57

ja js morm rečt, da izgledaš kot da ne bi bil v suficitu. prov zrezan si :) sem šla naklikat fotografije od novembra, decembra, januarja in danes... neverjetno, kakšna dobra razlika.
Vprašaj vse, ne zaupaj nikomur.
Ultimate source of knowledge is experiment.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če mar 20, 2014 08:29

dobro ti gre, ne fantaziraj in delaj naprej tako
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Pe apr 25, 2014 13:07

Nisem se že dolgo javil. Še vedno paleo, še vedno dobri treningi in mislim, da okej rezultati. Sem pa zadnja 2 tedna bil v bolnici (dolga zgodba) in sem se seveda posledično tudi zapustil. Včeraj sem prišel domov. Ta vikend še počivam drugi teden pa spet na polno. Dam proti koncu drugega tedna kako sliko :)

Sem pa tudi malo razmišljal zdaj ta 2 tedna. Definitivno sem s treningi pretiraval. Ne v smislu intenzivnosti ali kaj takega, ampak bolj z mentalnega vidika. Ful sem se sekiral, če sem kdaj bil bolj utrujen, ker sem mislil, da ne bom mogel trenirat in sem dejansko mel tudi celo agresivne izbruhe. Ali pa če kdaj kateri dan trening ni šel skozi in podobne fore. Preveč sem si k srcu gnal vse skup.

Drugi teden tudi začnem več hodit na sprehode, na zrak in spet malo bolj v družbo. Sem se kar odklopil 4 mesce nazaj od prijateljev sem opazil. Ni preveč dobro to :)
<< x

nani1

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 661

Odgovor Pe apr 25, 2014 13:32

Ful si dobro napisal.
Vprašaj vse, ne zaupaj nikomur.
Ultimate source of knowledge is experiment.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe apr 25, 2014 14:00

nani1 je napisal/-a:Ful si dobro napisal.

+1
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast