Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Maxx Burner

Danes je Ne sep 15, 2019 10:45

Vsak dan, v vsakem pogledu...

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 17

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne mar 22, 2015 16:03

Vsak dan, v vsakem pogledu...

... vse bolj in bolj napredujem. Slika

Premamili so me tile dnevniki in blogi Fit izziva, zato sem se tudi jaz odločila, da začnem pisat neke vrste dnevnik. Vseboval bo... hmmm, vse? Ja, kar vse. Nisem človek, ki bi bil kratek in jedrnat ko piše (taka sem, ko govorim :D ) zato tisti, ki nimate potrpljenja brat... pojdite dalje. :P

Najbolje torej, da začnem na začetku.

STAROST: 28
VIŠINA: 160
KG: 58,1

Miganje: do zdaj nič
Služba: sedeča 8 ur
Hrana: vsejedka, sladkarijedka itd itd itd.

Oh ja. Sej ne vem, kaj zdaj. V zadnjih dveh letih sem dala skozi kar nekaj raznih dietk; 90 dnevna /zdržala 12 dni, dieta kemijskega razkroja /zdržala 2 dni, tretji dan pojedla vse v kuhinji vključno z elementi, dieta z zeljno juho /kajpak, po revijah jo čislajo in vsako leto je objavljena na 24ur, dieta manjžri /in zvečer vse nadoknadi, dieta z belo kavo in cocacolo zero /believe me, nočete vedet... in tako naprej. Rezultat vsega je, da sem postala še bolj občutljiva na zaužito in sem v kratkem času pridelala 4kg viška. Ki se poznajo tako, da ne morem več oblečt treh hlač.
Ko sem to opazila, tudi izgovori kot so "ziher so se skrčile v sušilcu" niso več pomagali.
Bila sem totalno izgubljena, vsak dan znova sem si rekla, da jutri pa res začnem. In sem začela ja, jutro z rogljičkom in sedenjem na busu do službe, ki je oddaljena 10minut vožnje ali 30 minut pešhoje. Sedela v službi 8 ur, se usedla na bus, doma skuhala in pojedla, se usedla na kavč in čez nekaj ur v posteljo.

Vau, kapnilo mi je, da tako enostavno ne bo šlo več naprej. Guglanje. J*beš diete ki ti obljubljajo minus 10 kil v enem mesecu. Najdem tole. Nič baba, migat se bo treba spravit in pospravit kuhinjo!!! Tisti hudiček na levi rami Slika se je smejal; Ne bo ti uspelo...

Res je, dolgo časa sem odlašala z začetkom. Ker sem mislila, kako bo težko.

Težko se odpovedat sladkarijam, po katerih se ITAK ne počutim dobro. Težko se odpovedat sedenju, ki mi grša postavo. Težko se odpovedat velikim porcijam hrane, ki me redi. Težko se dvignit iz kavča in it ven. Težko iti peš v službo, sej je ja cele pol ure oddaljena.

Slika

In sem že včeraj letela na Rožnik in popoldne še v zoološki park, ker je bilo vreme res fantastično.

Danes pa sem opravila še nakup;

Slika

.. ovseni pz kosmiči, skuta, pz metuljčki, pz moka, salama pp, tuna, riž, olivno olje,...

In si po nakupovanju privoščila malico; 250g skute in 1 banana, zmešano z malo Natreena. Zapovrh pa še Slika s Stevio (1 tabletka) in pljunkom mleka (light).

Moje kosilo danes:

- piščančje prsi cca 110g, basmati riž 40g, mešana zelenjava cca 200g (zelenjave ne bom tako vestno tehtala, to sem se odločila. Vsaj ne še zdaj)

Slikca:

Slika

Sem sita in se počutim perfektno. Veliko bolje kot sem se po polnem globokem krožniku testenin z sirovo omako s hrenovkami.

Za malico zaenkrat res nimam ideje, kaj bi. Za večerjo pa si bom "pretepla" 2 jajci in 1 papriko. Brez kruha.

*************************************************************************************************

Ker sem konec koncev na Maxximum portalu, se spodobi, da se malo razgledam, kako in kaj delajo drugi. Rečeno, storjeno. Jedo Omega3 in vitamine One-a-day. Jedo tudi nekaj, kar jim pomaga pri napadih sladkobe; omenjajo HyPro, Whey,...

Tako sem včeraj zvečer nabavljala preko spleta (oh, obožujem šoping, pa magari spletni Slika ) in nabavila zdrave maščobe Omega3, One a day vitamine, Whey z okusom piškotka, Hy Pro z okusom češnja/skuta, par čokoladic Oh Yeah, par napitkov Bolero, shaker (pink barve, kaj pa) in kot darilo sem si izbrala še priročnik za hujšanje. Polno opremljena skratka in komaj čakam, da paketek pride! Slika

*****************************************************************************************************

Brez miganja, kot sem brihtno ugotovila, tudi ne bo šlo.

PLAN: vsak dan pešhoja v službo in peš domov (skupaj ena ura). Vsaj 4x na teden hiter sprehod na Rožnik (cca 40min da pridem gor in dol). In pa vsaj 3x na teden še kakšna vadba preko Youtube-a.

*****************************************************************************************************

Tole bi bilo za danes vse :):)

PS: Ko sem se odločala za ime na portalu, sem prav iskala kaj primernega in všečnega... Ime "AJŠA" pomeni "živa in zdrava". ;)
If your dreams don't scare you, they are not big enough. Slika
<< x

MiKeL

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 576

Odgovor Ne mar 22, 2015 17:09

Re: Vsak dan, v vsakem pogledu...

Lepo, da si se odločila za spremembo. In pisanje dnevnika bo še ena motivacija več, ker bodo tudi ostali na forumu videla kaj delaš, ješ, razmišljaš...pač kar boš napisala seveda in ti bomo v težkih trenutkih pomagali, če se bo hudiček spet znašel na rami. Če kaj ne veš najprej malo poglej po forumu, res da je veliko materiala, ampak boš lahko našla še kaj koristnega. Lahko pa kaj vprašaš se bo že našel kdo ki bo znal odgovoriti -največkrat sta to Uroš in Grom, ampak tudi ostali člani so/smo tukaj. Pa še enx pozdravljena med nami
If it doesn't challenge you it doesnt change you
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To mar 24, 2015 09:31

Še vztrajam, danes je TRETJI dan. :P

Danes zjutraj sem se spomnila, da sem pozabila napisat, kaj sploh želim doseči z novim načinom življenja. Definitivno se želim počutit bolje v svojem telesu in imet kondicijo.

CILJI:

1. Izgubit kilograme postopoma, npr. kilogram/teden. Končni cilj je imet (nazaj) 50 kg.
2. Dobit kondicijo!
3. Znebit se maščobe, predvsem na predelu trebuha in bokov.
4. Osvojit zdravo prehranjevanje in se na tem področju "izobraževat".

Slika

Včeraj sem imela namen sicer pisat sem, ampak sem bila zvečer čisto preutrujena in sem zaspala kot ubita.

Sicer pa je potekalo takole:

Zjutraj me je moj zbudil kot ponavadi ob 6.30, ko me pride pocmokat preden gre v službo Slika (in ne rabim skrbet a imam budilko ali ne). Vstanem, v kopalnici uredim zadeve, grem nazaj v kuhinjo.
Od prejšnjega večera sem imela namočene ovsene kosmiče, dodala sem še banano in malo cimeta ter ovsenih otrobov, ki jih obožujem. Vmes sem kuhala še kosilo;

Slika

40g pz testenin, 160g tune, brokoli (začimbe, malo mezge)

Spakirala v tupperware in šla peš v službo. :):) YAY!

Slika

V službi sem za vmesno malico pojedla nekje 125g skute, potem pa kosilo čez 2,5 ure.
Vmes sem dobila še sporočilo, da danes lahko pričakujem paketek z dobrotami iz MaXXimum shopa. Mislim, da bo moje življenje od zdaj lažje, zaradi "sladkarijic" :D :D

Domov sem se peljala z busom, ker sem imela polne vreče nakupa (kupila 3kg piščančjih prs, pa prašek itd zadeve). Ko sem prišla domov, se je spet znašel tisti hudič na rami, ki me je napeljeval na sirov burek iz lokalne pekarne (res je najboljši). Hvalabogu sem šla na pošto po paket - naročila sem si nove kavbojke, jih pomerila in se skoraj zjokala. Slika Jap, jedla bi burek, a komaj se stlačim v 38 številko. V usta sem si raje zbasala banano in spila 2dl mleka.

Zato sem si našla vadbo CARDIO na youtubeu, se premigala in čez pol ure bila konkretno utrujena.

Za večerjo sem si spekla lososa, zraven skuhala mešano zelenjavo in skledo zelene solate s par češnjevci.

Spat sem šla zadovoljna in SITA. Slika

******************************************************************************************************************
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To mar 24, 2015 10:44

STRNJEN JEDILNIK:

22.3.2015

z: prespala
m: skuta 250g + banana + Natreen
k: 40g riža, 110g piščančjih prs pečenih na žlici olivca, mešana zelenjava
m: pomaranča
v: 2 stepeni jajci s čebulo in papriko, češnjevci

Slika

23.3.2015

z: 40g ovsenih kosmičev v 2dl mleku, banana, žlica ovsenih otrobov, cimet
m: 125g skute
k: 40g pz testenin, 160g tune, brokoli, začimbe
m: banana, 2dl mleka
v: losos 110g, mešana zelenjava, zelena solata (bučno, kis, začimbe) s češnjevcem

24.3.2015

z: 40g ovsenih v 2dl mleku, banana, ovseni otrobi, cimet
m: 125g skute
k: 40g riža, 110g pišč.prsi pečenih na žlici olivca, mešana zelenjava

Slika

m: 1/2 čokoladice Oh yeah
v: 105g salame pp, 2 jajci, brokoli, začimbe
po večerji pa sem pojedla še ostanek čokoladice Oh yeah (vanilja karamela)...
Zadnjič spremenil Ajša, dne Sr mar 25, 2015 09:58, skupaj popravljeno 1 krat.
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr mar 25, 2015 08:49

Samo da napišem na kratko; včeraj me je razveselilo tole spodaj, danes pa dobim še en paket :P woohoo...

Slika

Hrana včeraj je bila OK, popoldne sem šla še s sodelavko po opravkih in na čaj, zato sem si takoj po službi letela v trgovino Maxximum (hvalabogu da je tako blizu) po čokoladko Oh yeah, pojedla pa en griz več kot polovico. Slika Če pa je dobraaaaaa!!!!

Zvečer sem si narezala 105g salame pišč. prsi, jih popekla skupaj z brokolijem, brokoli pobrala ven in dodala 2 stepeni jajci.. YUM!!

Slika

*******************************************************************************************

Danes zjutraj pa sem si delala OVSENOBELJAKOVINSKE PALAČINKE :P

Ovsene kosmiče (40g) sem namočila čez noč v 2dl mleka, skupaj z ovsenimi otrobi (1,5 žlice). Zjutraj sem dodala stepeno jajce, 20g Wheya (piškotek), ščep soli in premešala.

Pekla na ponvi s kokosovo maščobo, dišalo je kot ne vem kaaaaaaj, božansko... vmes sem si naredila nadev; malo manj kot 250g skute, zmešala z Natreenom in aromo vanilje (tisto v rjavi plastični flaškici).

Pečeno sem namazala in zvila in se praktično kar tresla, preden sem ugriznila.. OKUS božanski... in kar mi je bilo najbolj všeč - ni tistega občutka v želodcu, da te je nekaj zabasalo. Počutila sem se lahka, kot da nisem nič pojedla!!

Spekla pa sem dve, tako da imam eno zapakirano za kosilo v službi.

Slika
Slika
Slika

--------------------------------------------

Več pa napišem še popoldne :P ćusss! Slika
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Sr mar 25, 2015 15:00

Ravno danes ugotavljam, da se počutim odlično, nenapihnjeno, z veliko energije (pustimo, da me bolijo mišice v nogah, ker je v bistvu občutek perfekten Slika ) in sem se odločila, da bom v svoj dnevnik napisala še, kako sem jedla prej (če nisem bila na kakšni dieti ;)). Pri hrani me je namreč najbolj neslo v nepravo smer...

Zajtrk: čokoladni rogljiček 7 days, ali Nesquik kroglice v mleku, ali francoski rogljiček z marmelado, ali sendvič s kruhom in salamo, sirom, kumaricami, namazano z margarino, ...
ALI pa sploh NIČ in sem v službi na tešče spila šalo kave z mlekom.

Malica v službi; sendvič iz lokalne pekarne z majonezo, salamo, sirom, ali sirov burek, ali kaj sladkega, občasno jogurt + sadje + par mandljev (res redko), spet šala kave z mlekom...

Kosilo doma okrog petih; testenine z omako s sirom in hrenovkami, sirov burek (če ga nisem imela za malico), hrenovke, sendvič s salamami, jajca s papriko in kruh, testenine z mesno omako, rižote, meso+testenine+smetanova omaka,...

Večerja/malica: ponavadi kak piškot, pol vrečke ali cela vrečka Smokijev, čokolada, kak jogurt, pecivo, čokoladni jež, sendvič toast (če nisem imela že za kosilo..) z obilo sira, pršutom,...

POČUTJE: ker sem v službi premalo jedla (zdaj imam lepo razporejena 2 ali celo 3 obroke med službenim časom, da ne pridem sestradana domov), sem se seveda napokala doma s polnim krožnikom jedi, najraje pa sem seveda skuhala kaj redilnega, smetanovega itd... fast food (kitajska dostava, pica, McDonaldsov čiken, pomfri in kokakola,...) je tudi prišel na vrsto... Ko sem jedla, je bilo sicer OK, po jedi pa sem se počutila utrujeno, nabito v želodcu, kar je bilo pa itak najhuje, je bilo pa to, da mi je praktično vedno zapasalo nekaj sladkega po obilnem obroku.

Pila sem torej dosti kave z mlekom, jedla 2x ali 3x na dan nezdrave jedi,.. se nič gibala ali res zelo malo,...

Slika

Osebno mislim, da se mi bo poznala razlika na telesu že samo zaradi drugačnega prehranjevanja (upam,.. Slika ). Odpovedala sem se kavi (redno je ne pijem že cca 14dni, mogoče zdaj spijem res eno malo z mlekom na 4-5 dni) in začela piti zeleni čaj.

Všeč mi je tudi to, da ne čutim nobene potrebe po sladkem takoj po obroku, kar je zame nekaj novega. Včeraj npr. sem bolj iz navade pojedla še ostanek beljakovinske čokoladice, pa ne morem ravno rečt, da sem si jo res zaželela...

Všeč mi je občutek lahkotnosti v želodcu.

Všeč mi je, da imam hrano "pod kontrolo" in da so obroki zelo okusni,... predvsem pa to, da nisem lačna. Slika Slika

In kar je NAJLEPŠE in NAJBOLJŠE pri vsem tem - sploh nimam občutka, da sem na kakršnikoli dieti. Tega stila niti nimam za dieto, ampak za zdrav način prehranjevanja... ponosna sem nase, da si zjutraj delam zajtrk, hkrati še kosilo.. medtem ko prej sem se komaj zvlekla iz postelje... :):)

Skratka, vem, da mi bo tokrat res uspelo pridelat lep telešček, na katerega bom upravičeno zelo ponosna. :P:P
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če mar 26, 2015 11:21

Slika

Ne vem, če je možno da se ti po 5 dneh košček čokolade zazdi totalno presladek. No, očitno je mogoče. Danes smo imeli v službi en obisk, ki je prinesel škatlo čokoladic (belgijske) in sem vzela eno... najprej se mi okus ni zdel nič posebnega, na koncu pa še ugotovitev; bljak, presladko. Slika

Če to jaz izustim, zaprisežen čokoholik,.. je nekaj narobe. Oziroma, ZELO PRAV. Slika

*******************************************************************************************************************

JEDILNIK:

25.3.2015

z: ovsenobeljakovinska palačinka z nadevom iz skute
m: pomaranča
k: kot za zajtrk (malo manjša palačinka), en ugriz HyPro čokoladice jagoda-jogurt
m: ostanek čokoladice HyPro

- kava z mlekom, mala
VADBA 30 min cardio
- whey z vodo in pikičem mleka

v: piščančje prsi pečene, brokoli, zelena solata z redkvicami

26.3.2015

z: 1 tk jajce, 110g salame pp, 1/2 manjše paprike, 2 rezini rženega kruha
m: pomaranča, 1 košček mlečne čokolade
k: zmiksana skuta cca 140g, z ovsenimi kosmiči in otrobi z malo mleka, Whey 20g, banana
m: jabolko

- kava z mlekom, mala
VADBA 30 min cardio
- Whey z vodo in čiiiisto malo mleka

v: zelena solata, 160g tune

***************************************************************************************

Zjutraj se mi je zazdelo, da imam bolj ploščat trebuh in sem se šla za hec stehtat. Ooooo, točno 1kg manj :D vem vem, da to ni nič, samo voda, ampak vseeno ti da zagon za naprej :D

Sicer pa danes sem se, kot vidite, pregrešila Slika , najprej pri zajtrku z odličnim rženim kruhom, ki ga res obožujem in se mu nisem mogla upret, potem pa še s čokoladico v službi. Zato bom danes šla peš iz službe in še telovadila bom. :):) Počutje po vadbi je fenomenalno, pa še Whey je dodaten razlog, da si lahko privoščim nekaj tako okusnega :P in priznam ja, sladkegaaaaaaa!!! Slika oink-oink...
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Pe mar 27, 2015 10:59

Slika

Odkar se držim spremenjenega načina, se zbujam utrujena, ampak ko nekaj pojem, je takoj bolje. Imam pa danes problem - nikakor se ne morem znebit zaspanosti in občutka utrujenosti. Zato sem se odločila, da danes ne bom nič telovadila, mogoče mi ravno to telo sporoča... ne smem preterat, da slučajno ne zbolim.

Al bi morala ravno obratno narest pa danes na hard telovadit? Sej nisem pametna.

Sicer pa včeraj takole;

Malica na poti domov; jabolko, Oh yeah en ugriz čokoladice
Doma: požirek kave z mlekom

Uro pred vadbo: skleda zelene solate s fižolom, 160g tune

VADBA 30min (prvič da sem po 30 min čutila občutek; šeeee bi!!! :D )
Whey z vodo (tudi okusen)

Večerja: HyPro z vodo in mlekom

Danes pa:

Zajtrk: ovseni kosmiči z ovsenimi otrobi v mleku, banana, kava z mlekom
V službi: 3 mini kukiji, 2 čokobonbona (pms...drugega izgovora ne najdem Slika )

Kosilo: rižev stiropor 3x, 115g salame pp, 1 paprika

Malica: pomaranča

Večerja: pečena pišč.prsa (mali košček), zelena solata

Čaka me pester vikend, ker greva k njegovim staršem na obisk... jutri naju za kosilo čakajo kaneloni, v nedeljo pa klasično nedeljsko kosilo... ah well... bom preživela. Upam, da bo lepo vreme, da bova lahko šla na bližnji hrib vsaj malo kalorij pokurit.
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po mar 30, 2015 08:50

Slika

No, pa je vikend za mano, sicer bo naslednji dokaj podoben zaradi praznika, ki se tradicionalno praznuje... ampak hvalabogu bodo tudi jajca na jedilniku, pa meso :):)

V soboto dopoldne sem si naredila za zajtrk "skutno-bananino tortico" (ljubkovalno COCOBANA CAKE) ki je izgledala takole;

Slika

..pojedla le polovico, več nisem mogla. Povrhu je posuta s kokosovo moko in kančkom mlete čokolade.

Čez vikend je potem sledilo:
KOSILO: čisto malo juhe z rezanci, kanelon s sirom in mletim mesom, zelena solata z jajcem
MALICA: štraube (flancati)
MALICA2: 1/2 kanelona s sirom
VEČERJA: 2 štraubi in grozdni sok 2dl

Nedelja:
ZAJTRK: štrauba in čaj
KOSILO: gobova juha s smetano, svinjska pečenka in krompir iz pečice (mala količina), repincelj z jajcem, 1dl belega vina
MALICA doma: kava z mlekom, štrauba
VEČERJA: krožnik gobove juhe, 2 štraubi z marmelado Slika

********************************************************************************************************

Danes pa star način...

ZAJTRK: ovseni kosmiči, ovseni otrobi v mleku, 20g Wheya, 1 banana (pojedla malo več kot polovico)
MALICA: jabolko
KOSILO: 160g tune, 3 riževi stiroporji, 1 svež korenček
MALICA: kava z mlekom, mala pomaranča
VEČERJA: pečen losos 110g, kuhan brokoli, radič

GIBANJE: peš v službo in iz nje, skupaj 1 ura dokaj hitre hoje

*********************************************************************************************************
<< x

Ajša

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor To mar 31, 2015 09:19

Opažanja: zadnje dni sem malo bolj zaspana kot ponavadi, hkrati imam pa veliko več energije kot prej (kar mi ni najbolj jasno, ker glede na to, da se več gibam in jem malo manj in drugače,.. bi po moji logiki morala imet manj energije, ampak hej - se ne pritožujem), kar se najbolj pozna v zlikanih cotah Slika moj me samo nejeverno opazuje, ko vklopim likalnik in gre preverjat, če vem kdo sem in kaj delam Slika

Zadnje dni (krivim PMS..) sem se tudi prekršila s čokobonboni, ampak nič drastičnega kot nekdaj, ko sem cel dan lahko jedla samo sladkarije. Tudi junka nisem zdaj ZA MENE osebno jedla že dolgo, pojem precej več zelenjave, rib, in pa KRUHA NE JEM SPLOH, kar si pa itak nisem predstavljala, da se sploh da preživet brez kruha (pojedla sem do zdaj 2 rezini rženega kruha).

Danes grem dvignit še paket z Maxx Dessertom in "coffee-like" zadevami. :)

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Cruhs Forum All Stars Sept 2019 - forum