Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM One More razprodaja

Danes je Sr nov 20, 2019 23:17

Pomanjkanje časa in TKD - ohranjanje forme in MM MM

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Pe maj 12, 2017 13:27

Pomanjkanje časa in TKD - ohranjanje forme in MM MM

Pomanjkanje časa in uporaba Target KD - ohranjanje forme in mišične mase

Odločitev je padla. Zaradi nove poslovne priložnosti in velikega pomankanja časa sem se odločil, da spomladi ne tekmujem več. Verjetno pa grem na tekmovanja ponovno jeseni v novembru. Kategorije še ne planiram. Planiram pa glavni cilj, ki je IFBB Svetovno prvenstvo mastersi in juniorji v Romuniji.

Ker trenutno nimam časa za nič, zudi za spanje bolj malo in ker so se pojavile nove priložnosti moram minimizirati izgubo časa za hranjenje in trening. Tako sem se odločil, da tako po fotkanju v nedeljo pri Mr. Big v Beogradu preidem na strogo ketogeno dieto. Planiram dva obroka na dan (zgodaj zjutraj in pozno zvečer) + napitki okoli treninga (prilagojeno namenu treninga, o tem več sproti) in mali obrok za tem le na dan ko imam trening. Običajno pa tako ali tako treniram zgodaj zjutraj. Torej keto obrok zelo zgodaj zjutraj. Napitek pred, med in takoj po (sestava, količine, prilagajam, eksperimentiram..) + mali obrok kako uro po. Zadnji dvoje le na dan treninga. Vse skupaj stlačim v nek časovni interval 4 do 5 h in potem večji keto obrok še zvečer. Vmes po potrebi kak MCT, KetoOS, ketoCaNa ali keto soli.

Tako ne zapravljam časa za pripravo hrane, kupovanje in hranjenje. Pa tudi energije bo več.Tudi možgani bodo seveda delali bolje.
Trenutni cilj ohranjati mišice, ki sem jih dobil s čim manj izgube časa. Ter resetrirati oziroma regenerirati telo. Minimizirati vnetna stanja in oksidacijski stres itd. V tej smeri bom poleg pravilne prehrane uvedel tudi določene dodatke.

Več o tem sproti.

Sponzorji: Maxximum nutrition, NOCO, One More Elite Sportswear
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 21, 2017 19:27

Re: Pomanjkanje časa in TKD - ohranjanje forme in MM MM

My current meal plan

After the IFBB European Championship, where I competed in the category Masters Men's Physique over 45, I'm back to strict ketogenic diet after months of high protein nutrition.

For me, ketogenic diet is better in many regards: I don't need meal planning, I need less meals, I feel more energized, I need less sleep and my brain's performance is so much better. The decision to go back to keto also has another reason: I need a break from the stress of heavy workout schedule, underlying oxidative stress, inflammation processes and hormonal imbalance or to put it shortly: my body needs recovery. At the same time I wouldn't like to lose the low level of body fat. Ketogenic diet will help me maintain my current levels in the range from 5 to 8 percent.

I eat most of the food in the morning in the time around my training. My typical day begins with the first meal at around 5 to 6 AM. I eat 5 whole eggs, a little bit of veggies and as much butter as it takes to make me feel full and satiated. On a typical day I will have preworkout dring after the breakfast (I take my own Maxximum Mind&Muscle Booster - it contains citrulline malate, acetil l-carnitine, MCT, caffeine), combined with some exogenous ketones (KetoOS or KetoCaNa) and Maxximum BCAA during the workout. Postworkout meal is either a combo of BCAA and EAA or Maxximum whey isolate or any other hydroisolate (approx 20 g).

Until 11 AM I try to have another meal, which is basically same as in the morning, sometimes I add some salmon or anchovies.

I don't eat during the day - I'm simply not hungry but above all, I don't like wasting my time for food. Also, when one can rely on the fat as the main source of energy, there's no need to eat very often. My next and last meal of the day is dinner, which usually means some meat or fish, veggies and either olive oil or butter or combined. I never overdo my protein quantity, except in the time around my workout. I regulate fat quantity as said earlier - until I'm full and satiated. It means around 50 g per meal.

If I'm very busy during the day and if I have a lot of mental work, I add some KetoOs, some MCT or other keto salts. But never more than twice a day.

Two times a week my workout routine is slightly different, so I add some vitargo, creatine monohydrate, glutamine, alanine glutamine, taurine, BCAA, more EEAs and whey isolate or Peptopro. On those two days my postworkout meal includes a small amount of fat and more of fish and meat, plus some veggies. This is usually after my leg days. Legs are my main focus now, as I'm trying to switch categories. I will get back to this topic in my future posts.

Since I'm not that young anymore ??, I use a few of the supplements that contribute to slowing down the process of getting old. I'm always testing and using different combinations, but I use these as the solid base:
- ketogenic diet
- Maxximum antiox (NAC, ALA, Slymarin)
- Maxx Adapt (aswaghanda, green algae), which I've been testing recently and I find it superb
- Melatonin 1 do 3 mg before bed time.

More to come on these subjects so stay tuned.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne maj 21, 2017 19:28

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr maj 24, 2017 18:52

Zbirka mojih spletnih strani

:)

www.gaspergrom.com

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po maj 29, 2017 11:25

Trenutni plan treninga:
Noge 2x tedensko, rame roke 1 teden 1x in drugi teden 2x, hrbet 1x tedensko, prsa 1x na 14 dni. Treningi zjutraj ob 7.00.
Trenutni plan prehrane: prvi obrok mali keto zjutraj okoli 5.00, drugi obrok veliko keto okoli 10.00 kake 2 h po treningu. Proti večeru še en mali keto obrok po potrebi. Okoli treninga napitk. Okoli nog veliko bolj natančno. Po nogah tudi nekaj vitarga notri + obrok po nekajveč beljakovin in manj mascob...
Aerobne 0.
Napredek in počutje enkratno.
V četrtek grem k Mario Jarnecic, da narediva plan treninga. Plan prehrane bom se nekaj časa držal po svoje ker mi je tako enkratno...

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jun 17, 2017 19:03

Situacija okoli mojih potovanj in obveznosti vstran od doma se je s tem vikendom in koncem prve LCHF SLO raziskave (viewtopic.php?f=291&t=48022) končno umirila. Čeprav že kmalu načrtujem spet pot v Budimpešto. Kljub temu pa seveda treniram redno, intenzivno in po planu, ki sva ga sestavila z Mario Jarničičem. Trenutno predvsem delam na nogah (2x tedensko) in dodatno popravljam roke, čeprav sem tu v zadnjih pol leta uspel narediti velik napredek. V kratkem času članek kaj sem v 30 letih treninga spremenil, da so roke končno pričele rasti kot je potrebno :)

Hrana še vedno enaka. Dva keto obroka zjutraj okoli treninga in običajno še manjši zvečer pred spanjem. Seveda imam tudi napitke okoli treninga.
Tako očitno dobivam na mišični masi in ob tem ne pridobivam nič maščobe. Prav tako ne razmišljam o hrani in se lahko tekom dneva ukvarjam z drugimi stvarmi. Jem po občutku in moram reči, da zadnje čase kar veliko. Če bi jedel toliko OH bi bil kot buhtel, kot je tudi bilo pred leti ko sem želel pridobivati mišično maso. Prav tako bi stalno razmišljal o hrani, pogosto želel spati in imel manj energije. Tokrat popolnoma drugače. Drugi svet! Na dan ko imam noge imam v obroku in naptiku po treningu nekaj več beljakovin, manj maščob in tudi nekaj oh, da maksimiziram anabolizem.

Motiviram sem kot je treba. Dodatno pa me motivirajo uspehi mojih pacientov, kot je drugo mesto Evgena Valeka na Olympiji v Španiji

http://www.maxximum-portal.com/BodyBuilding/46/1/

ter osebi ki shujšajo v kratkem času preko 60 kg :)

https://www.facebook.com/GasperGromLC/

Jeseni verjetno ponovno tekmujem. Vendar v drugih kategorijah kot sem ob povratku spomladi..

Sponzorji Maxximum nutrition, NOCCO in One more.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jun 22, 2017 16:25

Včerajšnje post trening kosilo v Kranju s top trenerjem Mauro Sassijem in Yamamoto Team Stones IFBB Pro Miha Zupan, Dado in overall zmagovalec Olympije v Španiji Andrea Presti...

Slika
<< x

scotapipa

Pleničar

Vnosov: 10

Odgovor Pe jun 23, 2017 10:37

OH v kateri obliki dodaš, takrat ko si na nogah?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jun 23, 2017 13:47

predvsem vitargo
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jul 12, 2017 10:20

Nekaj časa se nisem javil ampak nisem obupal :)

Pravzaprav sem zelo zadovoljen z napredkom in tudi še bolj motiviran. Noge sem že zelo popravil in nisem pridobil skoraj nič maščobe, kljub temu, da popravljam mišice. (merilo so mi žile preko trebušnjakov)

Ne morem verjeti kaj sem počel prejšnih 25 let. Izgubljal čas z hranjenjem, odrekanjem, debeljenjem in potem hujšanjem, slabim počutjem, zaspanostjo, stalnem razmišljanju o hrani... Sedaj je vse tako enostavno. Ne razmišljam o hrani, imam veliko energije, ne izgubljam časa (obroki le okoli treninga in potem po potrebi 1 zvečer). Predvsem pa držim formo brez, da bi sploh razmišljal o tem in ob tem več kot pričakovano pridobivam mišice kjer želim.

Danes grem do Jarnečiča, da narediva plan za naprej. Ampak bolj osredotočeno na trening. Hrane trenutno ne mislim spreminjati, ker ni potrebe.

Veliko ljudi me sprašuje o detajlih. Ker ne morem odgovrjati vsakemu posebaj sem se odoči, da delam na mojem instagram profilu story, kaj jem, treniram itd.. Od danes dalje me lahko tam spremljate.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jul 13, 2017 16:20

Včeraj sva s

Tomas Ogo

obiskala trenerja

Mario Jarnecic

a na Krku. Z njim sem pripravil plan za naprej. Čeprav so noge od prejšnega srečanja lepo napredovale je bilo vmes seveda premalo časa, da bi bil Mario že zadovoljen.

Malo sva še spremenila trening nog (še vedno ga imam dvakrat na teden), ostalo pa ohranila enako.

En trening nog je bil včeraj izveden tudi v njegovem Gymu na Krku in mislim, da bom trpel še nekaj naslednjih dni. Ko je genetik frik junior Maxximum

Tomislav Damjanović

videl to na Instagramu m je takoj pisal če sem ok... Saj je prešni vikend pri njemu doživel nekaj podobnega :)

Tam je tudi treniral nek hrvaški Classičar katerega imena se ne spomnim. Nekaj let že ni tekmoval. Ampak videti je bilo res hudo. Pride tudi na Maxximum open!

Pri hrani sva se odločila, da testirava še več kalorij saj forma še vedno ostaja, želim pa še pridobiti nekaj mišic. Predvsem sva dvignila maščobe in za nekaj tudi beljakovine. Verjetno bom v večini dni trenutno dodal, kar še en obrok in bo. Čeprav mi do ukvarjanja s prehrano ni več je to pač kompromis, če želim še nekaj pridobit.

Vse skupaj lahko spremljate na moji Instagram Story.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jul 22, 2017 08:44

Kot sem že omenil sem prejšni teden dodal še en obrok, ki vsebuje beljakovine in maščobe. Na splošno pa sem dodal še extra maščobe v vsak obrok tako, da sedaj jem tudi kadar sem extra sit (na keto sem itak skoz vendar .. cilj je dobiti še nekaj mišic). Za razliko od prejšnih obdobjih ko sem delal maso na klasični bb prehrani se počutim super, imam veliko energije in predvsem se sploh ne zredim v maščobo, kar je bila pri meni klasika.
Po nasvetu Dr.Wilsona s katerim sva v nav
ezi sem znižal tudi vnos oh po treningu nog. Sedaj imam na trening le 30 g vitarga, kar je edino od oh razen nekaj zelenjave. Tudi zelenjave pa zadnje čase pojem bolj malo, ker mi enostavno ne paše. Kak obrok sem in tja..

V ponedeljek popoldan grem še do Jarnečiča na trening nog. Konec tedna pa potem v Golds gym v Santa Monici, kjer sem med drugim zmenjen za trening z IFBB projem Tozo in potem kasneje v San Diego na LCHF konferenco kjer bosta tudi Wilson in Lovery, ki imata zame tesno izvedbo njune nove keto knjige za prebrat. Jasno to potovanje komaj čakam

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jul 31, 2017 14:57

Čeprav sem bil zjutraj čisto zanič in sem razmišljal, da celo izpustim trening ( moral sem nekaj fasati na poti + dve noči skoraj brez spanja) se je potem razvilo v super dan. Najprej trening rame +prsa+triceps v Gold's Gymu z overall zmagovalcem Arnold USA in IFBB projem Tozo in potem hud sushi.. jutri zjutraj sva zmenjena za hrbet + biceps.. razen Arnolda in Mullerja pa nisem še srečal nobenega znanega iz sveta bb.

https://www.facebook.com/gaspergrom.max ... 996809018/
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1293

Kraj: Koper

Odgovor Po jul 31, 2017 15:07

kot sem videl iz njegovih videov trenira Regan Grimes tam še nekaj dni pred
Sicer pa super ta potovanja in poročanja! Slika