Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Pe apr 10, 2020 10:40

Superge

<< x

tortica

Pleničar

Vnosov: 82

Odgovor So mar 03, 2012 21:07

Re: Superge

Ker je ravno govora o Mizuno modelih...Že skoraj 10 let sem pristaš Nike copat (Elite, Pegasus, Vomero) vendar zadnje čase razmišljam o nakupu Mizuno. Uroš ali obstaja kakšen model, ki omogoča maksimalno blaženje? Imam namreč velike probleme s kolenom. HvalaSlika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10976

Odgovor Ne mar 04, 2012 03:59

Elixir je nek kompromis med blaženjem in hitrostjo. Sam sem zelo zadovoljen z njimi.
Drugače pa precej popularen je tudi model Wave Rider. To sta dobra tekmovalna copata.

Drugače pa še kak Enigma ali Inspire...
http://www.mizuno.eu/sl/sports/running/products/footwear/women/road/
<< x

tortica

Pleničar

Vnosov: 82

Odgovor Ne mar 04, 2012 07:04

Uroš hvala. Najbolje, da vse omenjene modele preizkusim na testu copat (mislim, da jih organizira PraprotnikSlika); ker lahko, da mi Mizuno na splošno ne odgovarja. Nike mi je všeč ravno zato ker je udoben in širok copat.

Hvala še enkratSlika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne mar 04, 2012 07:26

Prosim.

Mizuno je isto širok spredaj, verjetno ti bo odgovarjal.
<< x

dexi27

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 23

Kraj: Maribor

Odgovor Ne mar 04, 2012 08:14

UrosS je napisal/-a:Samo opazovanje med tekom se mi zdi nesmiselno, ker ti ne poda dovolj jasne slike, sem jih imel priložnost par "opazovat" in ponavadi je bilo tako, da je pronator obračal nogo ven, torej ravno obratno :)

Uroš tule pa se s teboj ne morem strinjat... Snemalna steza po mojem mnenju ne da ravno najboljše slike o tem kako tečemo, ker večina jih niti ni navajena tečt na njen in porabijo preveč časa ukvarjajo predvsem s tek kako sploh naj tečejo na njej kot pa da se dejansko sprostijo in tečejo tako kot npr. po asfaltu.

Moje mnenje je sledeče, da je najbolje, da imaš nekoga, ki te skoz spremlja med tekom, ker tehnika se lahko spremeni tud z utrujenostjo, najboljši pokazatelj pa je ogled izrabljenosti samih tekaških copta, tako bi jaz za prvi nakup priporočal ne preveč pronatorske copate, ampak bolj nevtralno blažene in pa seveda nekoga, ki bo realno ocenil tehniko teka.

Če pa pronator preveč zvrača nogo navzven pa to lahk pomeni, da ima preveč pronatorske copate....

P.S. Skromno mnenje tekača, ki na leto preteče okoli 7000 km.
Ni važno, če se mi nič ne da, važno je, da se mi nič ne vzame!
<< x

pmpi_lot

Mlečnozobec

Vnosov: 146

Odgovor Ne mar 04, 2012 09:05

Meni se pa zdi, da tuki ti Uroša nisi najbolje razumel
<< x

durichej

Mlečnozobec

Vnosov: 279

Odgovor Sr mar 07, 2012 09:17

katere copate bi mi priporočal? imam pronacijo, cena v rangu do 120€. gledal sem, da bi vzel ene izmed Nike+, da me potem poceni pride še Sportband, da si lahko merim dolžino in hitrost. Ali imaš kakšen drug predlog, da ne bo predrago in bo kul, rabim copate + nekaj za merit čas,hitrost.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr mar 07, 2012 09:25

Rekel sem ti da ne glej na ceno pri supergah, itak jih boš imel vsaj pol leta.

Modelov za pronatorje imaš ogromno, sam moraš sprobat kateri ti najbolj odgovarjajo, odvisno je od višine loka tvojega stopala, širine stopala itd. dosti parametrov.

Za merjenje hitrosti in razdalje ne rabiš nič če gledaš na ceno razen kako uro s štoparco. Poleg tega ima večina novih mobilnikov možnost programa, za beleženje položaja in hitrosti preko GPS. Sam si večkrat izmerim razdaljo preko MapMyRun in potem naredim analizo.

Nike ima slabo beleženje, ker nimajo dobro nastavljenih parametrov pa mislim da ima samo dvopozicijsko beleženje GPSa kolko sem spremljal. Če že potem si kupi kaj kvalitetnejšega, Polar in Garmin imata vstopne modele za cca 150 eur.

To so ti vse naložbe za dolgo časa, ne samo za jutri.
<< x

durichej

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 07, 2012 11:19

ja samo ni vseeno tut glede cene. za povprečnega študenta je velika razlika dat 115€ ali 180€ za copate. pa tut mislim, da glede na to, da sem začetnik, bodo tudi kakšni relativno cenejši modeli čist kul. tečem pa po asfaltu, stadionu, trim steza..

se pravi nike+ sportband odpade. bom pol raje prišparal kakih 150€ pa dal za garmina.

hvala za odgovor ;)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr mar 07, 2012 11:41

Verjemi, da sem tudi sam študent in vem kaj to pomeni. Iščeš cenejše opcije. Naročilo iz UK te pride vsaj 30% ceneje, superge dobiš za smešno ceno, zadnje modele.
Ampak kot sem rekel, raje vložim v sebe. Odpoveš se modernim "razvadam" pa krepko prišparaš na mesec.
<< x

tk75

Mlečnozobec

Vnosov: 332

Odgovor Sr mar 07, 2012 12:04

Dobra izbira (cena/kvaliteta) je Nike Lunarswift: http://www.superge.si/Nike/nike-lunarswift-2-11fw-8346443/
Iz UK jih dobiš še ceneje.
Dexi pravi da so odlični copati. Trenutno "uničuje" že tretji par. Sem šla gledat kilometrino na tekač.net. S prvim je naredil 1991 km, z drugim 1161 km (pa mislim, da še niso romale v smeti), tretji par pa ima za sabo šele 304 km. V letu in pol, poleg drugih modelov copat. Je pa pronator.
Kako pa izgledajo copate po 1991 km v primerjavi z novimi pa tule: http://www.ivandraksler.si/2011/02/unicevalec-2.html

Jaz tečem nevtralno oz. z desno nogo čisto malo supiniram. Jih bom zdaj naročila, pa bom poročala kakšne bodo izkušnje.
<< x

dexi27

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 23

Kraj: Maribor

Odgovor Sr mar 07, 2012 13:22

Tako kot je napisala Tatjana je ta model res pravi spoh glede razmeja kvaliteta cena. Lunarelite so mnogo tši in manj prožni in z njimi nisem tako zadovoljen, čeprav so reklamirani kot super copati...

Tule imajo starejši model za 60 evrčkov, če ti slučajn kera od številk ustreza
Ni važno, če se mi nič ne da, važno je, da se mi nič ne vzame!
<< x

durichej

Mlečnozobec

Odgovor Sr mar 07, 2012 16:43

e hvala, to sem rabil. grem v trgovino probat številko lunarswift pa lunarglide, ki mi je Slavi predlagala, ko majo tudi -30% ta teden na superge.si
<< x

jaksin

Pleničar

Vnosov: 31

Odgovor To mar 20, 2012 16:42

zdravo! mene pa zanima prek katere stran nabavlate superge iz UK da so tok cenej? verjetno če jih naročim tako da jih dostavjo v UK (tam prevzamem) me pride še ceneje (brez poštnine in to), ne? bi pa prosu za čim hitrejpi odgovor, ker morm čevle pravočasno naročit, če jih mislm prevzet :) hvala
lpm
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To mar 20, 2012 16:48

wiggle ali startfitness
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Vzdržljivostni športi

Kdo je prisoten