Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je To sep 24, 2019 10:30

Priprave na maraton

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Lola27

Pleničar

Vnosov: 15

Odgovor Če apr 12, 2018 15:57

Priprave na maraton

Ojla tekači,
zanima me, koliko se da pripraviti v 6 tednih in pol na maraton? Nisem popolnoma brez kondicije, z aerobno vadbo (ne vedno isto) se ukvarjam cca 4x na teden (ko je topleje je vadba intenzivnejša in tudi pogostejša), ta teden sem začela s tekom po cca pol leta predaha, in sicer zaenkrat zdržim 20min počasnega teka (brez predaha) oz. polurnega z vmesno hitro hojo ... Ne znam se odločit ali bi šla na 5m ali 10km progo, saj se nisem še nikoli udeležila maratona, a rada tečem, čeprav nikoli nisem tekla za izboljšanje časa pač pa za sprostitev ... sploh zdaj mi je še boljše it teč, ker sem kupila nove copate in je kot bi tekla po oblakih :) Ne bi pa se rada precenila, ker se mi 10 km sliši dosti ... ne toliko da ne bi mogla tega preteči, ker lahko, le da nočem ravno priteči med zadnjimi :D Je pa pred leti ena sodelavka rekla, da ni ravno pristaš teka in takrat je bila tudi bolj močna, pa je šla z njenim na 10km.
Kakšne imate kaj izkušnje taki meni podobni? :)

Lp
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Po apr 16, 2018 10:29

Re: Priprave na maraton

10 km ni tako malo kot se sliši. Sploh če nisi navajena. Če hočeš lepo prvo izkušnjo pojdi na krajšo različico, 10tko si pusti za jesen.

Trening teka imej tudi 4x tedensko. 3x normalni tempo, tvojih 20 minut, enkrat tedensko imej daljši tek, vsaj pol ure.

Vrni se na Vzdržljivostni športi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner