Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Če jun 04, 2020 20:35

prehitra rast - oteklina pod počačico

<< x

emc2

Pleničar

Vnosov: 14

Odgovor Po jan 01, 2007 12:47

prehitra rast - oteklina pod počačico

imam "varovanca", ki trenira tenis. Zaradi "pre"hitre rasti se mu je začela pojavljati oteklina pod pogačico. zdravnik je povedal da gre za tipično poškodbo, ki se pojavi pri prehitri rasti. Mišica se naj ne bi uspela prilagoditi rasti kosti. Zadnjič mu je med treningom še nekaj škrtnilo, tako da je stavr še bolj boleča. trenirat ne more oz zelo omejeno.
Trenutno bomo trening in tekme dali na stran dokler se stvar ne uredi. Zanima me kako naj poteka rehabilitacija in kondicijski trening. Kakšne vaje naj izvaja kako je z strechingom, masaža, savna, kreme...
<< x

z_unko

Pleničar

Vnosov: 73

Odgovor Pe jan 19, 2007 19:16

Sem imel isti problem v petem, ali sestem razredu bolecine so kr krepke se po stopnicah komaj gres bolecina je pa trajala skoraj dve leti, da se je cisto pomirilo, izboklina pa ponavadi ostane vsaj meni je! Tak da najbolsi trening za to je cim manj sportnih aktivnosti pri katerih trpijo kolena! Pa glede krem pa vsega tega ni bilo je stvari ko mi bi kaj prevec pomagala kak sem malo prevec kreno al pa kaj je bilo konec. Sem pa ze mislo, da se je popravlo vse pa smo imeli skok v visino in po drugem al tretjem odskoku me je tak po domace vsekalo v kolenu da sem mislo, da mi jo je zdrobilo.
žunko
<< x

Fosters

Odgovor To jan 30, 2007 11:54

Jaz sem star 21 let in imam isti problem, zdaj nevem al še rastem al ne(no malo še lahko :smt002 ), v glavnem trening spodnjega dela je onemogočen, včasih celo hoja.

Tej bolezni se reče OSGOOD-SCHLATTER in se zgodi le moškim, ne vsem toda dosti fasntom, ki še rastejo. Spoznamo jo po bolečnin pod pogačico in oteklino, ki jo spremlja. Sicer ni znano zakaj pride do te bolezni, ampak če jo že dobiš kar ni prijetno, je fajn da prenehaš z vsemi aktivnostmi, ki zahtevajo ekstenzijo kolena, v tvojem primeru naj z tenisom zaenkrat miruje, in obišče ortopeda.

Bolezen lahko omilimo z obhladki na prizadeto pogačico, za 20-30 min damo gor in nato 1 uro nič, nato ponovimo in to naredimo trikrat na dan.
Seveda moramo tudi prenehati z aktivnostmi, če treniramo naprej pa je potrebno pazit, da ne delamo kakršnekoli ekstenzije v kolenu, v trening lahko vključimo fleksijo v kolenu in pa ekcentrične vaje.
<< x

Running Man

Pleničar

Vnosov: 4

Kraj: Trst, Italija

Odgovor So feb 10, 2007 16:29

Zanimivo, jaz imam tudi tako bulo (simetricno na obeh nogah) od svojega 15, 16 leta, pa me nic ne boli oz. omejuje. Naj sicer povem da to se mi je pojavilo ko sem vsak drugi dan prevozil 50 km na sobnem kolesu na najvecji obremenitvi.
<< x

SmUrF

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 6

Kraj: Kamnik

Odgovor Ne feb 11, 2007 15:56

zdravo!

AM tud sam mam take izkušnje predvsem v letih 18-20 sem imel te probleme še posebno pri treningih košarke. Na žalost edina rešitev, ki jo poznam je počitek, vsaj meni je to pomagalo in bolečine so izginile.
Spet lahko normalno treninram, tako košarko kot s fitnesom nimam problemov z bolečino. :smt002

Sej včasih paše mal počitka oz premora :smt001

LP
<< x

helichi

Pleničar

Vnosov: 1

Odgovor Po sep 01, 2008 10:39

#ed_op#DIV#ed_cl#ola...sama tudi te probleme s kolenom, diagnoza Osgood Schlatter.&nbsp;Očitno se to ne pojavlja samo pri moških. meni so se bolečine začele pri 10-letih. Kost pod pogačico me še vedno boli in zdaj grem na operacijo da mi jo odstranijo. Ker rada tečem, se gotovo zaradi tega ne bom odpovedala športu...tako da mi je zdravnik svetoval naj si odstranim če me bo bolelo. Imam pa večjo izboklino na desnem kolenu in me tudi bolj boli...tako da gre najprej desno koleno pod nož.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Zanima me ali je bil kdo že na taki operaciji?#ed_op#/DIV#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2