Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Če maj 28, 2020 02:36

zvin gležnja

<< x

Qlimax

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 208

Odgovor Ne jan 04, 2009 00:18

zvin gležnja

lep pozdrav!#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Pred mesecem in pol sem si pri nogometu poškodoval gležen. Takoj sem šel na slikanje in ni bil zlomljen. Zanima me če je to normalno da me po toliko časa še vedno boli če bol na silo stopim na peto, se sunkovito ustavim ali delam počepe tečem pa lahko normalno. Zanima me če se da kako pospešiti zacelitev vezi ker bi rad čimprej začel intenzivno trenirati!!#ed_op#br#ed_cl#
<< x

meduza

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1563

Kraj: Ljubljana

Odgovor Ne jan 04, 2009 00:46

Re: zvin gležnja

Qlimax je napisal/-a:lep pozdrav!

Pred mesecem in pol sem si pri nogometu poškodoval gležen. Takoj sem šel na slikanje in ni bil zlomljen. Zanima me če je to normalno da me po toliko časa še vedno boli če bol na silo stopim na peto, se sunkovito ustavim ali delam počepe tečem pa lahko normalno. Zanima me če se da kako pospešiti zacelitev vezi ker bi rad čimprej začel intenzivno trenirati!!

Ja najboljše je vedno mirovanje in čas za okrevanje, drugače pa bi blo ok, da pred večjimi napori gleženj poviješ (dokler se ne pozdravi).
Odvisno je vse od zvina, jaz ko sem v seskoku skočila na gleženj, sem ga imela zvitega mesec dva, da je blo čist ok.
Za pospešitev zacelitve masiraj gleženj s kakšnimi kremami, ki jih dobiš v lekarni ter razgibavaj gleženj vsak dan.
<< x

Mustelo

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 3399

Odgovor Ne jan 04, 2009 00:54

Če si ne pozdraviš dobro, imaš lahko potem še celo življenje probleme. Tako da raje malo več počitka, uporaba krem, obkladkov...
<< x

gor13azd

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Sr feb 18, 2009 19:11

Jaz sem si pri fusballu približno dve leti nazaj poškodoval levi gleženj. 2 tedna sem nosil soft cast(kao longeta) in še približno 1 mesec bandaže po napotkih osebnega zdravnika. 2 - 3 mesece je bila bolečina v gležnju tako močna da kaj več kot hodit nisem mogo. Na laufanje in igranje nogometa sem lahko pozabil ker sem imel občutek da bo mi stopalo odpadlo - kot da se ne drži gležnja - vglavnem čuden občutek. No in potem po 3 mesecih sem šel spet na pregled - poslali so me na stres posnetke, kjer mi je zdravnik povedal da zgleda vse vredu in naj ponovno prijem na kontrolo v roku 2 mescev če se stanje ne izboljša. Ker se seveda stanje ni izboljšalo sem ponovno šel k osebnemu zdravniku in nato k fozioterapevtu. Hodil sem na fiozioterapije - galvanski tokovi in individualna vaje prbližno 14 dni. Po opravljenih terapijah je gleženj bil še vedno boleč - najbol me boli dorzalna fleksija - to je ko stopalo dvignem proti nogi - npr. hoja v hrib, laufanje, počep - čutim zategovanje v notranjem delu gležnja - na dotik je neboleč. Kasneje sem bil ponovno na terapijah(DD tokovi, uz) - vmes sem mel UZ slikanje in MAgnetno resonanco - na kratko gleženj zgleda na slikah zdrav, mene pa še naprej boli kot me je bolelo nekje 3 mesece po poškodbi. Bolečina je zelo moteča, predvsem ko gleženj dorzalno flektira - zdravnik mi je predlagal tudi glucasomin sulfat katerega sem jemal približno 2 meseca in pol + kremo za lajšanje bolečin, vednar večjega učinka ni bilo. Ima mogoče kdo še kakšen nasvet?? - sedaj bom probal z omega 3 - predvsem zaradi te poškodbe sem se bolj posvetil fitnesu ker sem prej v prostem času veliko igral nogomet in hodil v hrib(pohorje) - sedaj pa to praktnično ni več mogoče - zaradi gležnja so se mi pojavile tudi težave s koleni, ki jih prej ni bilo. Če je kdo imel podobno izkušnjo al če kdo ima kakšen nasvet bom zelo hvaležen. lp gorazd#ed_op#br#ed_cl#
<< x

dojajc15

Pleničar

Vnosov: 33

Odgovor Če feb 19, 2009 12:05

Ja pri meni je tudi podobna zgodba.#ed_op#br#ed_cl#2,5 meseca nazaj sem na nogometnem treningu močno zvil gleženj.#ed_op#br#ed_cl#2 tedna sem počival zaradi zvina dajal gor obkladke kreme ampak ni nič pomagalo.#ed_op#br#ed_cl#Šel sem na pregled da bi pogledal če je kaj zlomljeno in ni bilo,rekli so da je vse uredu in da lahko počasi že začnem trenirati.Tekel se lahko ampak ko sem malce narobe stopil ali pa ko me je žoga malo zadela v nogo ali ko sem streljal na gol je bila bolečina ista kot prvič ko sem si poškodoval gleženj.Tako sem nekaj časa treniral in videl da ni nič boljše sem ponovno ođšel na pregled kjre sem še enkrat slikal vse je bilo vredu z razliko da so me zdaj poslali fizioterapevtu in zddaj čez par dni imam fizioterapevta in upam da se mi bo gleženj&nbsp; pozdravil.#ed_op#br#ed_cl#
<< x

gor13azd

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Če feb 19, 2009 13:17

Ja upajmo da bo vredu - jaz ko sem bil po približno 4 mesecih spet na kontroli s stres posnetki(pregled vezi) mi je rekel zdravnik da lahko ponovno začnem obremenjevati gleženj - torej laufanje, hoja v hrib, fusball - vse dokler ni bolečina prevelika. Kasneje ko sem bil pa pri fiozioterapevtki(približno 6 mesecev po poškodbi) pa mi je rekla da gležnja sploh nebi smel obremenjevati - priporočala mi je samo plavanje, kolesarjenje,...hojo v hrib in nogomet pa mi je odsvetovala ker so prevelike sile na gleženj. Tako da na koncu sploh nwš kaj je res. #ed_op#br#ed_cl#Kasneje približno 1,5 leta po poškodbi sem spet bil na terapijah - ko sem bil na kontroli in povedal da me gleženj še naprej boli mi je zdravnik rekel, da obstajajo še drugi športi kot nogomet(to je pa naše zdravstvo) in mi priporočal glucasomin sulfat, ki pa je plačljiv+kremo. Seda 2 leti in 2 mesca po poškodbi je moj gleženj stabilen, dovolj močen - dvignem se komot na prste ampak ko hočem naredit počep čutim zategovanje in bolečino v notrenjem delu gležnja(kot da bi mel kito prekratko) - pri hoji v rahlo strm hrib lahko grem samo po prstih ker imam zmanjšan kot pri dorzalni fleksiji(jaz imam nekje med 10 in 15 -&nbsp; med tek ko bi naj blo pri zdravem človeku 20 al 25stopinj). #ed_op#br#ed_cl#

Vrni se na Športne poškodbe

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2