Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Fitness November 19 - forum

Danes je Sr nov 20, 2019 23:17

FRESH...Gym Master In Da House

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

baller

Uporabniški avatar

Vnosov: 1438

Odgovor Pe jul 09, 2010 22:39

Re: FRESH...Gym Master In Da House

Lahko se ti odstraniš na izključno BB forum ker tole pač ni.Pohvalil sem gyma sicer že dolgo nazaj, ker izvaja ranorazne akrobacije in mi je všeč, da ni samo težji tako kot si očitno ti, ker se počutiš napadenega. Tudi tema ni bilderska tako da si ti bolj off kot jaz. Mogoče pa bo moj post naključnemu članu, ki mu ni cilj izključno samo izgled, skrajšal pot do spoznanja. To je velika napaka mnogih, ki gredo v fitnes, da bi postali močnejši in uspešnejši v športu ki ga trenirajo. Nevem v čem je problem preberi se nasmehni povej svoje o tej temi in je to to. Tisti ki želi dobro zgledat bo še vedno delal isto tut če js usak dan isti post napišem torej no problem. Razen če nekje v podzavesti veš da si še pri sexu štorast in te tak post zbode.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63865

Odgovor Pe jul 09, 2010 22:45

baller je napisal/-a:
mcalex je napisal/-a:To še ZDALEČ ni res.
Ko boš ti odgonil eno uro na povp.pulzu 185 in wataži okoli 340 se mi javi.
Pa delam treninge samo za hipertrofijo.

kolesarstvo tudi ni ravno neka primerjava tega kar sem js želel povedat. Se 100% strinjam z zerobertom. Poznam ogromno primerov ko grejo fantje v fitnes in dejansko naredijo kar lep rezultat npr +10kg kvalitete so vsi povrsti v svojem športu slabši. Pa ne ker bi trenirali samo fitnes ampak ker enostavno mišica pridobljena s takim treningom poslabša razmerje teža/uporabna moč. Ti povem na mojem primeru prej sem imel 70kg/180cm kar nekaj špeha potem sem po enem letu ukvarjanja s fitnesom ob resnih treningih košarke imel 80kg enak ali malo manjši bf pa sem bil enostavno povsod slabši pridobljene mišice mi niso nudile toliko več uporabne moči kot sem dobil ''balasta''. To je pač tako če se sledi smernicam za pridobitev mišic in treningu posamičnih mišic in temu primerne so tudi obremenitve. Druga stvar je če se izvaja dosti osnovnih vaj in še kaj dodatnega dela za eksplozivnost ampak fitnes kot je večini populacije predstavljen je strup za športne sposobnosti. Kar pa seveda ni nič slabega saj nudi max rezultat v tistem kar je večini tudi cilj. Js sm samo čestital gymu ker me je impresioniral z svojo kombinacijo izgleda/performance-a če se počutiš užaljenega je to tvoj problem. Verjetno pa itak neveš ker je fitnes edino kar si kdaj resno treniral.

zanimivo ko sem jaz treniral košarko so bile mišice velik plus. jasno ne moreš v velike kilaže ampak nekaj mišic po večini ne škodi še manj pa dodaten trening z utežmi. Če je vse skupaj pravilno zastavljeno gre le za velik +!
Seveda pa z preveliko specializacijo v eno smer lahko izgubljaš na drugi strani. Maratonec ne bo nikoli bb. Bo pa tek lahko koristil bb kot uteži maratoncu.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

ZeRoberto

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 244

Odgovor Pe jul 09, 2010 23:57

Nekaj dodatnih mišic definitivno koristi, to je dejstvo in mislim da velja za večino športov, samo način kako do njih priti (se pravi kakšen je trening) se razlikuje od BB načina treninga.Delal bo predvsem na neki bazni moči (ni treba da je ravno maximalna, amapk tam nekje blizu) in na tak način tudi doseže nekaj hipertrofije, kar pomeni da bo ob ustrezni prehrani pridobil kg, poleg tega pa tudi moč, potem je tukaj še pliometrija...

Skratka, to želim povedati že nekaj časa, da nekdo ki se ne ukvarja z BB, lahko komot dela trening ki omogoča funkcionalnost poleg tega pa tudi dobro zgleda. Nevem zakaj bi recimo kdo zapostavil funkcionalnost in samo zgledal dobro če ima lahko oboje.

Npr. (predpogoj je seveda kvalitetna hrana), nek športnik, dela BP, SQ, DL, weighted dipse, weighted chinse...skratka osnovne kompleksne vaje bolj za moč, zraven naredi nekaj pliometrije, razne šprinete....Če ima pa kdo kakšno željo po detajlih pa lahko komot doda kakšno izolacijsko vajo, samo naj ne bodo večinske! Tak športnik ki bo delal za funkcionalost bo definitivno zgledal dobro, ker mu enostavo tak trening nebi dopuščal veliko maščobe, oz, premalo mišic + funckionalnost. Ste kdaj videli kakšnega NEfit šprinterja, gimnastičarja....recimo ko je ravno Gymova tema, tudi njega samega, fant ima dobro postavo + zelo funkcionalen. Na žalost pa velika večina to zapostavlja in potem vidim na fitnesu kako se recimo matrajo z zgibi ipd.
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor So jul 10, 2010 00:06

Ja teže kot teže oz sposobnosti da ob kontaktih ne letiš ravno po igriščih je hitro dost ponavadi so ravno najtežji največkrat na tleh ker je bolj pomembna koordinacija in ekplozivnost. Js sm ob fitnes treningu in prehrani kar je skupaj pomenlo več mase opazil slabše sposobnosti na igrišču to nemorm zanikat. Tudi npr ko delam za moč mi sam počep okrog 150kg 1rm ni pomagal veliko v primerjavi s predhodnim max okrog 70kg dokler se to s specifičnimi vajami ne pretvori v uporabno moč. Tko da trening z utežmi sigurno ne škodi sam po sebi ima verjetno koristi tudi če je bilderski če pa gre za povečanje mase pa ponavadi telo ni toliko bolj sposobno kot je težje.
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor So jul 10, 2010 00:20

mcluka je napisal/-a:Četudi imaš predvsem maso ki ti daje v večini izgled, ti še zmeraj omogoča lažje izvajanje vaj z lastno težo kjer se ustvarja predvsem funkcionalna mišica(npr. skleci, vzgibi,...) kot pa če si čisto presušen. Tko da nekaj funkcionalnosti je v vsakem primeru. Ne pozabi pa da veliko uporabnikov foruma poleg fitnesa trenira kakšne borilne veščine in druge športe in jim je fitnes zgolj pomoč pri ohranjanju oz. izboljšanju forme, ne pa za "lepo zunanjost" kot ti to govoriš.

Če nekdo trenira borilne veščine in dela trening hipertrofije je to podobno kot da rally voznik igra dirkaške igrice. Daleč od tega da nekdo če je v formi bil že prej npr da je nekaj treniral, gre v fitnes in pridobi 10kg mišic da bo naredil več npr zgibov kot prej nažalost velikokrat manj. Izjema so seveda tisti ki s fitnesom spremenijo prej slabe prehranjevalne navade in posedanje na kavču. Trening hipetrofije je lahko samo prva priprava sklepov in vezi na nadaljne bolj usmerjene treninge.
<< x

Markec

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1143

Odgovor So jul 10, 2010 02:41

baller je napisal/-a:Lahko se ti odstraniš na izključno BB forum ker tole pač ni.Pohvalil sem gyma sicer že dolgo nazaj, ker izvaja ranorazne akrobacije in mi je všeč, da ni samo težji tako kot si očitno ti, ker se počutiš napadenega. Tudi tema ni bilderska tako da si ti bolj off kot jaz. Mogoče pa bo moj post naključnemu članu, ki mu ni cilj izključno samo izgled, skrajšal pot do spoznanja. To je velika napaka mnogih, ki gredo v fitnes, da bi postali močnejši in uspešnejši v športu ki ga trenirajo. Nevem v čem je problem preberi se nasmehni povej svoje o tej temi in je to to. Tisti ki želi dobro zgledat bo še vedno delal isto tut če js usak dan isti post napišem torej no problem. Razen če nekje v podzavesti veš da si še pri sexu štorast in te tak post zbode.

Če ti še kr ni jasno kaj ti že drugi pravijo... Jaz da se bom počutil napadenega? Joj ballerček ... Gre se za to, da moraš v vsaki taki podobni temi začet z nekim natolcevanjem in oddaljevanjem od cilja večine obiskovalcev foruma (bodisi pridobitev čimveč mišične mase, bodisi izguba čimveč maščobe). Teh je večina, tu pa tam se najde kakšen specializant za kakšen šport, vendar so v manjšini.

Če se s tem kaj bolše počutiš ko natolcuješ kak folk izgublja motoriko, okretnost, hitrost al karkoli že pri kerem športu, samo dokazuje kak te boli da si na 70 al kolko že kil in boš tam vedno ostal. Zdaj pa se že enkrat umiri pa poglej celotno sliko foruma, ne pa sliko kot jo imaš ti v glavi. Sej razumem kaj te boli, če ne mores bit takšni kot vlki fantje, boš pa jih začel s tem napadat kak bojo zgubli na hitrosti, vzdržljivosti in ne vem kaj še.

Še Grom ti je lepo povedal... Kolikor je meni znano, večinai vrhunskih športnikikov obiskujejo fitnes. Od hokeja, nogometa, rugbya, plavanja, tenisa. Sicer velikemu procentu ni v interesu pridobiti čimveč mišične mase, ampak tudi na fitnesu lahko treniraš vzržljivost, eksplozivnost, moč in še kaj.... Mislim mudel kwa ti ni jasn ej?

PS. pa spravi se kaj v life dol iz kompa, ker ti zgleda ves ta čas škodi in se moraš znašat nad (ne)napredkom drugih.

Ontopic: Gym zgleda brutalno!
"Listen to all, follow none"
<< x

hartman

Mlečnozobec

Vnosov: 119

Odgovor So jul 10, 2010 08:57

Markec je napisal/-a:
baller je napisal/-a:Lahko se ti odstraniš na izključno BB forum ker tole pač ni.Pohvalil sem gyma sicer že dolgo nazaj, ker izvaja ranorazne akrobacije in mi je všeč, da ni samo težji tako kot si očitno ti, ker se počutiš napadenega. Tudi tema ni bilderska tako da si ti bolj off kot jaz. Mogoče pa bo moj post naključnemu članu, ki mu ni cilj izključno samo izgled, skrajšal pot do spoznanja. To je velika napaka mnogih, ki gredo v fitnes, da bi postali močnejši in uspešnejši v športu ki ga trenirajo. Nevem v čem je problem preberi se nasmehni povej svoje o tej temi in je to to. Tisti ki želi dobro zgledat bo še vedno delal isto tut če js usak dan isti post napišem torej no problem. Razen če nekje v podzavesti veš da si še pri sexu štorast in te tak post zbode.

Če ti še kr ni jasno kaj ti že drugi pravijo... Jaz da se bom počutil napadenega? Joj ballerček ... Gre se za to, da moraš v vsaki taki podobni temi začet z nekim natolcevanjem in oddaljevanjem od cilja večine obiskovalcev foruma (bodisi pridobitev čimveč mišične mase, bodisi izguba čimveč maščobe). Teh je večina, tu pa tam se najde kakšen specializant za kakšen šport, vendar so v manjšini.

Če se s tem kaj bolše počutiš ko natolcuješ kak folk izgublja motoriko, okretnost, hitrost al karkoli že pri kerem športu, samo dokazuje kak te boli da si na 70 al kolko že kil in boš tam vedno ostal. Zdaj pa se že enkrat umiri pa poglej celotno sliko foruma, ne pa sliko kot jo imaš ti v glavi. Sej razumem kaj te boli, če ne mores bit takšni kot vlki fantje, boš pa jih začel s tem napadat kak bojo zgubli na hitrosti, vzdržljivosti in ne vem kaj še.

Še Grom ti je lepo povedal... Kolikor je meni znano, večinai vrhunskih športnikikov obiskujejo fitnes. Od hokeja, nogometa, rugbya, plavanja, tenisa. Sicer velikemu procentu ni v interesu pridobiti čimveč mišične mase, ampak tudi na fitnesu lahko treniraš vzržljivost, eksplozivnost, moč in še kaj.... Mislim mudel kwa ti ni jasn ej?

PS. pa spravi se kaj v life dol iz kompa, ker ti zgleda ves ta čas škodi in se moraš znašat nad (ne)napredkom drugih.

Ontopic: Gym zgleda brutalno!

+1
<< x

Mustelo

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 3399

Odgovor So jul 10, 2010 10:48

Kot prvo ti povem da se umiri in če te kaj moti, lahko greš drugam.

Kot drugo pa ne vem ali nisi sposoben dojet ali samo nočeš dojet da smo ljudje različni z različnimi cilji in vsak bo delal tisto kar bo njemu prineslo rezultate ki jih želi. Kaj je tebi všeč je tu pomembno toliko kot to da je v Amazonki mravlja umrla ker ni znala plavat. Tako da od sedaj naprej ne pametuj več drugim kaj naj počnejo da bodo potem tebi odgovarjali. Lahko jim pa svetuješ, ČE in šele takrat ko si nekdo želi to "funkcionalnost".
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor So jul 10, 2010 11:46

pohvalil sem gyma ker mi je dejansko pri njemu to fascinantno a js pa nimam te pravice tle gor da lahko sam izberem kaj bom pohvalil al lahko pohvalim samo tistega ki ima 45+ roko? Potem sem napisal še svojo izkušnjo morda komu pride prav tudi posti od zeroberta so bili uporabni.
<< x

Mustelo

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 3399

Odgovor So jul 10, 2010 12:17

Eno je če ti napišeš super si, odlični si izboljšal to in to... Drugo je pa če hkrati pohvališ nekoga in popljuvaš vse druge ki ne počnejo in želijo kar ti hočeš. Ni pa obvezno hvaljenje nekoga oz nečesa kar ne maraš, hkrati pa nimaš pravice pljuvat po isti stvari oz osebi.

Vidim pa da vidiš samo to kar ti hočeš, vse ostalo je pa manjvredno, drugače ne bi napisal to glede roke 45cm+.

Še zadnjič ti napišem, različni ljudje, različni cilji, želje, ideali... Če tega nisi sposoben spoštovat, potem pač ne boš več tu pisal.
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor So jul 10, 2010 13:11

če misliš tisto da je eden redkih ki je izbolšal tudi funkcionalnost je mišljeno v smislu da je to še toliko večji dosežek in je eden redkih kar je res ne pa da preziram vse ki hočjo bit samo večji. Zato za moje pojme še toliko bolj izstopa ker sama postava pri njemu ni edini rezultat. No pa saj vzemi kakor hočeš men dol visi
<< x

Markec

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1143

Odgovor So jul 10, 2010 15:10

baller je napisal/-a:če misliš tisto da je eden redkih ki je izbolšal tudi funkcionalnost je mišljeno v smislu da je to še toliko večji dosežek in je eden redkih kar je res ne pa da preziram vse ki hočjo bit samo večji. Zato za moje pojme še toliko bolj izstopa ker sama postava pri njemu ni edini rezultat. No pa saj vzemi kakor hočeš men dol visi

Pa kaj zaj ti spet bluziš? Povem ti za sebe, sem naredil špago pri 65kg in sem jo naredil pri 100kg in še zdaj jo naredim pri 90kg.

Tvoja interpretacija funkcionalnosti je čisti FAIL. Ti predlagam da se ne oglašaš več na take teme....
"Listen to all, follow none"
<< x

baller

Uporabniški avatar

Odgovor So jul 10, 2010 15:20

špago naredi tudi coleman pa nevem kako bi se znajdel v kateremkoli športu ki ima kaj veze s koordinacijo. Sj nima veze sem pa dobil kar nekaj pm-ov glede treninga tako da vsi moji posti sigurno niso zaman ;) have a nice day js sm out
<< x

musculus

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 851

Kraj: V telovadnici od jutra do večera:)

Odgovor To jul 13, 2010 21:50

coleman ni nikoli naredil špago, tist je blo kar nekaj vse na četrtSlika
Svaka čast gym!!!
ARBEIT MACHT FREI!!!!!!!!!!!!!
<< x

izyziG

Pleničar

Vnosov: 17

Odgovor Če jul 15, 2010 19:28

mcalex je napisal/-a:To še ZDALEČ ni res.
Ko boš ti odgonil eno uro na povp.pulzu 185 in wataži okoli 340 se mi javi.
Pa delam treninge samo za hipertrofijo.

Če delaš poleg vaj za hipertrofijo še trening za vzdržljivost, si vsekakor si na boljšem(si pokril še en pomemben aspekt vadbe za wellbeing). Ampak tega kar dela Gym žal ne moreš enačit s tem kar delaš ti, medmišična koordinacija in nasploh kontrola svojega telesa v različnih planih gibanja in conditioning dosežen na ta način je verjetno nekaj kar bi večidel vsi kar se že dlje časa ukvarjaja ekskluzivno s treningom za hipertrofijo v večidel enih in istih planih gibanja krvavo potrebovali da bi se izognili overuse tipom poškodb tipa -itis. Z eno in več urnim kolesarjenjem boš sicer res okrepil kardiovaskularni sistem, ampak mičišno-skeletni sistem bo samo še prej žrtev prej omenjenim poškodobam oz. obrabam zaradi overuse-a v enem in istem planu gibanja (težave s koleni??).
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gostov

Crush Bar FORUM Yamamoto Raden + GRATIS Keel